روانخواه: دستمزد استراماچونی چقدر است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۳۰۹۶۹
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
۹۲۴۷
بازیکن سابق استقلال می گوید مدیرعامل این باشگاه اگر می خواهد محبوب باشد، باید این محبوبیت از بازیکنان و سرمربی به سکوها انتقال یابد.

ورزش‌سه: امیدرضا روانخواه صبح امروز با حضور در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما بود که درباره مسیر روبه رشد استقلال و برخی موضوعات دیگر صحبت هایی را انجام داد. ماحصل حرف های روانخواه را در ادامه می خوانید:

**عدم شناخت باعث نتایج اول فصل استقلال بود

روانخواه در ابتدا درباره رشد تدریجی استقلال از ابتدای فصل تاکنون اظهار کرد: نمی شود یک نسخه پیچید و گفت فقط این دلیل موفقیت یا عدم نتیجه گیری استقلال بود. در شروع فصل ما یک مربی سطح بالا از فوتبال کشوری دیگر داشتیم که هیچ شناختی از فوتبال ما نداشت و همین دلیل کافی است تا شما فصل را با مشکلات شروع کنید.

وی افزود: عدم شناخت تاثیرگذارترین بخش در نتیجه نگرفتن در فوتبال است؛ عدم شناخت نسبت به لیگی که در آن فعالیت می کنی، عدم شناخت نسبت به بازیکنانی که در اختیار داری و عدم شناخت نسبت به فرهنگ فوتبالی جامعه، تمام اینها مواردی بود که می توانست مشکلات را برای استقلال به وجود آورد و چون شناخت هم از طرف سرمربی تیم وجود نداشت و سرمربی همیشه تاثیرگذارترین شخص در یک باشگاه فوتبال است، این نتایج به دست آمد اما در ادامه نتایج درست شد و من از روز اول نسبت به این موضوع ایمان داشتم.

**اول فصل پسیرو را هم می خواستیم

بازیکن سابق استقلال که در جذب استراماچونی نقش داشته، ادامه داد: در آن مقطع ما کمیته فنی بودیم که در آن انسان هایی بودند که صداقت کامل را نسبت به باشگاه استقلال داشتند؛ پرویز مظلومی، بهتاش فریبا، مجید مطلق و بنده که کوچکترین عضو این کمیته بودیم سعی بر این بود که مربی انتخاب کنیم و بحث تحقیقات در این زمینه به بنده داده شد و آقای خطیر واقعا تلاش کردند و آوردن شخصی مثل استراماچونی به فوتبال ایران واقعا سخت بود. مربیان زیادی جزو گزینه های ما بودند.

روانخواه یادآور شد: گزینه هایی که شاید بشود درباره آنها صحبت کرد آقای پسیرو بودند؛ سرمربی عربستان و دستیار کیروش در رئال مادرید. مربیانی بودند که اسم بردنشان شاید جالب نباشد چون بالاخره یک سرمربی دیگری آمده است اما اولویت خود من و باشگاه و مسیری که انتخاب کردیم این بود که نتیجه گیری صرفا ملاک نبود. شاید یک مربی روی کارنامه موفق باشد اما صرفا نتیجه گیری مطرح نبود و ما مربی می خواستیم که مشکلاتی که استقلال در فصل های قبل داشت حل کند.

وی تصریح کرد: اساسی ترین مشکل استقلال مربوط به تمرینات تیم بود و روزی که کمیته فنی تشکیل شد من به صراحت به این نکته اشاره کردم. در تمرین نیازهای بازیکنان باید تامین شود تا بازیکن به مسابقه برسد. نیازهای بدنی، تاکتیکی و فنی و... از نظر روانشناسی هم بازیکنان باید به جایی برسند که در مسابقه مشکلی نداشته باشند.

اما بازیکنان استقلال پیش از این با مشکلات پا به مسابقه می گذاشتند. هم خودمان متوجه می شدیم هم بعضی از بازیکنان واقعا گله می کردند که در تمرین حتی عرقشان هم در نمی آمد و شرح وظایفشان مشخص نیست. ما تاکید داشتیم مربی که می آوریم از نظر تمرینی تمام مشکلات استقلال را حل کند.

**دستمزد استراماچونی چقدر است؟

روانخواه اضافه کرد: مدیر ورزشی کسانی هستند که بازیکن، مربی یا سرمربی فوتبال بوده و هستند و کسانی که فوتبال را واقعا درک می کنند. آنها وقتی با یک سرمربی صحبت می کنند بهتر می فهمند او چه کاری را قرار است در آینده انجام بدهد. درباره استراماچونی دقیقا همین بود.

ما نمی خواستیم مربی را بیاوریم که اسم بزرگی دارد نتیجه هم گرفته اما تمرینات تیم را به کسان دیگری واگذار کرده. ما دوست داشتیم مربی مان پای تمرین باشد و صفر تا صد کار را خودش انجام بدهد. حالا کمک هم بیاورد. طراحی و مدیریت کند. آقای استراماچونی واقعا این پارامتر را داشت و از نظر قیمتی هم شرایط مناسبی داشت.

سرمربی تیم نیروی زمینی در پاسخ به اینکه آیا شایعه دستمزد یک میلیون و 500، 600 هزار دلاری استراماچونی صحت دارد، گفت: صحت دارد ولی برای دو فصل است و او سه دستیار هم دارد. به نظر من کار آقای خطیب اینجا خیلی سخت بود که استراماچونی را راضی کند. من شاهد این قضیه بودم. من اطلاعاتی درباره استراماچونی دادم و تصمیم گرفته شد از نظر کمیته فنی او در اولویت باشد، آقای فتحی هم نظرش این بود که استراماچونی بهترین گزینه است. اما آوردن او بحث دیگری بود.

**فتحی قرار نیست نزد استقلالی ها محبوب باشد

وی در پاسخ به اینکه چرا حالا که استقلال می برد همچنان علیه فتحی شعار داده می شود، اظهار کرد: شعار دادن علیه مدیریت همیشه دلایل خاص خودش را داشته است و واقعا مربوط به نتیجه گیری نبودهد. در سالهایی هم که ما بازی می کردیم این اتفاق برای مدیران قبلی هم می افتاد. یکی اینکه من فکر می کنم در بحث مدیریت از سهم خواهی فاصله بگیریم. یک سری فوتبالیست ها می آیند در استقلال بازی می کنند و تکلیفشان مشخص است و وقتی به سنی می رسند می روند و دیگر نمی توانند ادعایی داشته باشند.

وقتی 35 ساله شدی نمی توانی بگویی من هنوز با بهترین شرایط می توانیم بازی کنم. اما در بحث مدیریت سن مطرح نیست و کسانی دوست دارند همیشه در استقلال مدیریت کنند و این حواشی به وجود می آید. آقای فتحی قرار نیست بین هواداران محبوب باشد و اگر نزد سرمربی و بازیکنان محبوب باشد این محبوبیت به سکوها هم کشیده می شود و احساس می کنم این اتفاق در تیم است.

این بازیکن سابق استقلال در پاسخ به اینکه چه مشکلاتی بین فتحی و بازیکنانی چون فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، روزبه چشمی و... بود، گفت: آقای فتحی آدم خیلی خوبی است و دارد کارش را انجام می دهد اما مشکلی است که باید با کسانی که مستقیما با آنها کار می کند مثل هیات مدیره، کمیته فنی، بازیکنان و سرمربی، صداقت کاری بیشتری داشته باشد.

من به شخصه این صداقت را احساس نکردم. مثلا شما با من صحبت می کنید می گویید تحقیقات درباره انتخاب سرمربی را انجام بدهید، بعد می بینید از جاهای دیگر هم دارند با مربیان دیگر صحبت می کنند. می بینید مسئولیتی که به تو سپرده شده کسان دیگری هم دارند آن را انجام می دهند یا درباره جذب بازیکن هم همینطور.

**درباره گذشته حرف نمی زنم

روانخواه در این باره که شنیده می شد خود او بازیکنان تیم را بسته، بعد اسم فرهاد مجیدی مطرح شد و فایل صوتی او علیه مظلومی منتشر شد و...، توضیح داد: برخی مسائل تمام شده و رفته و نمی خواهم این ها را بیرون بیاورم حالا که شرایط تیم خوب است و دارد کارش را انجام می دهد.

اگر بخواهیم آن مسائل پیش نیاید هیچ چیزی جای آن صداقت کاری را نمی گیرد و آدمهایی که با هم یک هدف مشخص را جلو می برند، صادقانه با هم رفتار و صحبت کنند. من فکر می کنم اگر مدیریت همین را انجام بدهد، بازیکنان ما کسانی نیستند که اگر پولشان هم دیر شود به خاطر پول کاری کنند.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/08/29
به تو چه ربطی داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
راست میگه کیسه کش به تو چه ربطی داره خزانه مملکت متعلق به کیسه تنانه
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/08/29
هی امید جان چه خاطرهایی باهات تو تیم استقلال داشتیم . واقعا بازیکن قابای بودی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر بلفارو
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر