یوسفی: پرسپولیس با برانکو بهتر کار می‌کرد
۹۳۱۹۴۲
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۳۴۰۶
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با انتقاد از شرایطی که در فضای مجازی در خصوص آنها به راه افتاده، گفت:‌ ما پیشکسوت هستیم، نه نیشکسوت!

خبرگزاری فارس: رحیم یوسفی در خصوص عملکرد پرسپولیس تا هفته یازدهم لیگ برتر اظهار داشت: متاسفانه امسال شرایط این تیم به گونه‌ای بود که بالا و پایین زیاد داشت و این‌طور که به نظر می‌رسد کالدرون شناختی نسبت به پرسپولیس ندارد. می‌بینیم که او در هر بازی به ترکیب اصلی دست می‌زند و این مسئله باعث شده تا ثبات لازم در وضعیت تیم دیده نشود.

وی در خصوص اینکه چرا این مربی آرژانتینی دست به تغییرات متعدد در ترکیب می‌زند، افزود: به این خاطر که کالدرون از پرسپولیس شناخت ندارد و شاید دلیل آن را دیر اضافه شدن او به تیم بدانیم. شاید اگر کالدرون از نیم فصل سال قبل به پرسپولیس می‌آمد شناخت بیشتری داشت اما زمان لازم است تا او بتواند از بازیکنان شناخت کافی را به دست بیاورد.

این پیشکسوت درباره اینکه 11 هفته از لیگ برتر گذشته و آیا این زمان برای به دست آوردن شناخت کافی نیست، تصریح کرد: برخی مربیان نیاز به زمان بیشتری دارند، هر چند که 11 هفته زمان کمی برای شناخت نیست اما من در کنار تیم حضور ندارم و نمی‌دانم که علت مشکلات و تغییرات چه بوده است.

یوسفی در خصوص اینکه پرسپولیس تا اینجا 4 باخت آورده که برای هواداران قابل قبول نیست، خاطرنشان کرد: در فوتبال بالا و پایین زیاد وجود دارد و دیدیم که تیم‌هایی مثل استقلال و تراکتور هم در بازی‌هایشان شکست خوردند. این مسائل وجود دارد اما پرسپولیس باید بتواند خودش را در کورس نگه دارد.

وی درباره اینکه به نظر می‌آید سایه برانکو روی کالدرون خیلی سنگینی می‌کند، افزود: من هم این مسئله را قبول دارم، هرچند که فکر می‌کنم زمانی سایه برانکو روی کالدرون سنگین شد که پرسپولیس نتوانست نتایج مورد دلخواه هوادارانش را به دست بیاورد. هواداران می‌دیدند که پرسپولیس با برانکو نتایج خیلی خوبی می‌گرفت، اما الان تیم آن روند خوبی که انتظارش را داشتیم، ندارد.

برانکو در حالی نتایج خوبی می‌گرفت که از نظر یار و بازیکن محدودیت‌های خیلی زیادی داشت، به طوری که در برخی از بازی‌ها به سختی ترکیب اصلی چیده می‌شد، اما الان پرسپولیس از نظر یار، کمبودی ندارد و این موضوع باعث شده تا هواداران انتظار بیشتری داشته باشند و تا اینجا این توقعات برآورده نشده است. به نظر من باید از پرسپولیس حمایت شود تا این تیم بتواند نتایج خوب خود را تکرار کند.

یوسفی در مورد اینکه چه تیم‌هایی را مدعی قهرمانی می‌دانید، گفت: امیدوارم که وضعیت پرسپولیس از اینی که هست بهتر شود و بتواند روند روبه رشدی داشته باشد، اما به هر حال تیم‌هایی مثل سپاهان، استقلال، تراکتور، شهرخودرو و فولاد خوب هستند و فوتبال باکیفیتی ارائه می‌دهند. امیدوارم روند پرسپولیس به گونه‌ای باشد که این تیم هم شرایط بهتری در جدول به دست بیاورد و اگر قسمت بود این تیم یک بار دیگر قهرمان شود.

وی در پاسخ به این سوال که او همواره مواضع انتقادی داشت اما چرا الان اینقدر محتاط صحبت می‌کند، اظهار داشت: برای اینکه مجبوریم! اگر حمایت نکنیم، هزار حرف و حدیث برای ما درست می‌شود و ما هم مجبوریم که شرایط را گُل و بلبل نشان دهیم! حتما شما هم دیده‌اید که عکس پیشکسوتان پرسپولیس را در فضای مجازی منتشر می‌کنند و با لحن تهدیدآمیز می‌نویسند که ما این روزها را فراموش نمی‌کنیم.

یوسفی ادامه داد: عکس امثال آقایان پروین، مایلی‌کهن، فنونی‌زاده، عربشاهی و... در فضای مجازی دست به دست می‌کنند و با لحن تهدیدآمیز درباره ما حرف می‌زنند. این کانال های هواداری می‌گویند که ما این روزها را فراموش نمی‌کنیم و من نمی‌دانم منظورشان از این حرف‌ها چیست. امثال آقای پروین بزرگ و دست‌اندرکار فوتبال هستند و آن را می‌فهمند. اگر امثال این افراد در باره پرسپولیس حرف نزنند، چه کسانی باید صحبت کنند؟

یوسفی خاطرنشان کرد: واقعا شرایط بدی شده و ما اصلا نمی‌توانیم حرف بزنیم. تا پیشکسوتی انتقاد می‌کند، سریعا می‌گویند آنها دنبال تیم هستند اما یک پیشکسوت مثل من فقط برایش قهرمانی پرسپولیس مهم است. این پیشکسوتان حداقل هر کدام 8-7 سال برای این تیم بازی کرده‌اند اما متاسفانه هواداران جوان به این پیشکسوتان حمله‌ور می‌شوند؛ چراکه آنها فقط نظرشان را می‌گویند. شاید در این بین یک عده خاصی از پیشکسوتان به دنبال حضور در پرسپولیس باشند اما امثال آقای پروین و من که به دنبال این حرف‌ها نیستیم.

این بازیکن سالهای دور سرخپوشان تاکید کرد: اگر ایرادی ببینیم و بگوییم خیلی سریع ما را متهم می‌کنند که از قصد تیم را می‌کوبیم اما اینطور نیست و همه هدف ما کمک به پرسپولیس است. یکی مثل من اگر بخواهم هم تا 200 سال دیگر هم نمی‌تواند در پرسپولیس مربیگری کند اما تا انتقاد می‌کنم برخی می‌گویند که به فکر جیبم هستم. مگر تا حالا جیب من این‌طور پر شده که الان به دنبال این مسائل باشم؟ ما ایراد می‌بینیم و آن را می‌گوییم اما هواداران هم باید حرمت ما را نگه دارند.

وی در خصوص اینکه در فضای مجازی به پیشکسوتان منتقد «نیشکسوت» می‌گویند، خاطرنشان کرد: به خدا ما پیشکسوت هستیم نه نیشکسوت! ما چه نیشی زده‌ایم که این حرف‌ها را درباره ما می‌سازند؟ یعنی ادمین‌های کم سن و سال در فضای مجازی فوتبال را می‌فهمند و ما که سال‌ها در فوتبال و در پرسپولیس و تیم ملی بودیم به اندازه آنها نمی‌فهمیم؟ همه جای دنیا به پیشکسوتان احترام می‌گذارند جز اینجا.

در همه جای دنیا از نظرات پیشکسوتان برای بهتر شدن شرایط استفاده می‌شود اما اینجا ما تا حرف بزنیم، ما را می‌کوبند. دیدید که من در ابتدای مصاحبه‌ام با خود شما هم خیلی حمایتی حرف زدم، چون نمی‌خواستم متهم به چیزی شوم و دوست ندارم پرسپولیس دچار مشکل شود. الان هم می‌گویم که این تیم در برخی خطوط مشکل دارد و کار راحتی در پیش نخواهد داشت.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
12:01 - 1398/09/02
اقای یوسفب عزیزپیشکسوتان پرسپولیس همه متعصب ودلسوزن.اینواکثرماهواداران میفهمیم که انتقادبیشتراز90%پیشکسوتان فنی وازروی دلسوزیست.شماناراحت نباش وبه 99%وبلکه بیشترفضای مجازی اصلااهمیت نده.من ازهوادارای بیش ازحدمتعصب پرسپولیسم ودرفضای مجازی هم مثل اکثریت مردم هستم.امااصلابه پیجهای مثلاهوادری غیرازیکی دوپیج معقول ااهمیتی نمیدم مثل من زیادن که اون پیجهاروقبول ندارن اونا همه فیک هستن وارباب دارن ماگروه تقریبازیادی ازهواداران جایگاه 27هستیم وهمه هم به پیشکسوتای واقعی احترام میزاریم.دلخوروناراحت نباش.
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1398/09/02
بابا کالدرون هم شد مربی
استقلال کبیر ⭐⭐. چهارفینال آسیا و دوقهرمانی. لنگ موز خور آسیا
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1398/09/03
این تیم ازهمون اولم هیچی نبود فقط وزیر و تورک و فتاحی و حسن زاده و ازهمه مهمتر داوران و هدایتی دزد رو داشت.‌امسال حمایت کننده نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج