ایجاد خطوط پُرتقاضا در ناوگان اتوبوسرانی تهران
۹۳۱۹۹۷
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
۲۳۵۳۹
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: با افزایش نرخ بنزین خطوط اتوبوس رانی افزایش مسافر داشته به ویژه خط هفت و یک بی آر تی پر مسافرتر از گذشته شده است.

خبرگزاری مهر: پیمان سنندجی در پاسخ به پرسشی در خصوص میزان افزایش مسافران اتوبوس در هفته ای که نرخ بنزین افزایش داشت، گفت: آمار دقیق در این رابطه طی یکی دو هفته آینده به دست می آید اما براساس فعالیت های اجرایی و دیداری این افزایش مسافر را به تمامی خطوط اتوبوسرانی شاهد هستیم. به ویژه خط ۷ بی آر تی از راه آهن تا تجریش و خط یک بی ار تی از تهرانپارس تا آزادی پر مسافرتر شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: از روز دوشنبه و سه شنبه وضعیت جوی و ترافیک آرام تر شده است، جمع آوری آمارها آغاز شده و به جز این دو خط نیز در خطوط دیگر نیز افزایش مسافر چشمگیر بوده است که به زودی آمار دقیق این افزایش اعلام می شود.

سنندجی با اشاره به اینکه با افزایش مسافر، سه موضوع باید در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: حتما نوسازی به طور جدی باید از اولویت های ما باشد. در حال حاضر عمر متوسط اتوبوس های تهران ۱۱ سال است و از سال ۹۰ اتوبوسی از سوی دولت به تهران داده نشده است. در کوتاه مدت باید بازسازی اتوبوس ها در دستور کار قرار گیرد. همچنین بخشی از اتوبوس های گازسوز ما تا پایان سال مخزن سی ان جی آن باید تعویض شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵ هزا رو ۹۷۰ دستگاه اتوبوس در سطح شهر تردد می کنند، خاطرنشان کرد: حدود ۴-۵ درصد این تعداد یعنی نزدیک به ۳۰۰ دستگاه همیشه در حال تعمیر و اورهال شدن هستند که آن هم به دلیل فرسودگی بالای اتوبوس هاست. همچنین بحث تعویض مخازن اتوبوس های گازسوز بسیار جدی است. خوشبختانه ۷۰ مخزن از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به ما داده شده و باید۱۵ دستگاه اتوبوس دیگر نیز تاپایان سال مخازن خود را تعویض کنند که این اتفاق براساس مصوبه افزایش سی ان جی است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه فشار بر روی حمل و نقل همگانی از جمله اتوبوس رانی افزایش داشته اما باید پاسخگوی نیاز مسافران باشیم، افزود: تلاش شده اتوبوس هایی که به دلیل فرسودگی مرتب خراب می شوند هرچه زودتر از تعمیرگاه به چرخه خدمات رسانی بازگردند و همچنین در ساعات پیک، اتوبوس های دربستی را وارد خطوط کرده همچنین از «سیستم جدید تقاضامحور» استفاده کرده به این معنی که در مکان هایی که ظرفیت مسافر بالاست، در ساعات پیک با استفاده از سیستم های جدید، مسافر صندلی خود را خریداری و سرساعت اتوبوس از این مسیر حرکت کند.

(این خط اتوبوس رانی در ساعت محدودی در ساعت پیک مسافر، فعالیت می کند و براساس نیاز مشتری نیز این اتوبوس در آن خط پیش بینی می شود. به طور مثال اگر در ساعتی مسافران میدان ونک به آزادی از طریق سیستم های آنلاین صندلی اتوبوس را رزرو کنند در همان ساعت این اتوبوس در همین ساعت فعالیت می کند و در باقی ساعت ها، اتوبوسی در این محدوده تردد نخواهد داشت).

سنندجی تأکید کرد: این سیستم براساس ظرفیت هدفمند فعالیت می کند و کمبود وسیله حمل و نقل را در برخی از مسیرها جبران خواهد کرد.

وی ادامه داد: باید راه حل های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت همزمان برای پاسخگویی نیاز مسافران دنبال شود به ویژه که وضعیت اتوبوس های پایتخت وضعیت مناسبی نیست.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1398/09/02
بازیت گرفته .این دیگه آمارسنجی نمیخواد. تاشلوغ شده داری گرو کشی میکنی.شلوغ شده بفهم.دقیقا همین دوخط فوق العاده شلوغه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج