توافق دولت و بسیج برای نظارت بر بازار
۹۳۳۰۳۹
۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
۳۸۹۵ 
رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، با تاکید بر مخالفتش با افزایش قیمت‌های ناشی از اثر روانی و سوءاستفاده افراد از شرایط، گفت: برای نظارت بر بازار در راستای جلوگیری از افزایش غیرواقعی قیمت‌ها نیروهای ناظر زیادی را به کار گرفته‌ایم و طبق توافقی که با بسیج داشته‌ایم، فرمانده بسیج وعده داده است اگر برای کنترل بازار نیروی نظارتی کم آوردیم، کمبود را جبران خواهد کرد.

اعتمادآنلاین: رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در پاسخ به این سوال که «افزایش قیمت بنزین بر سایر کالاها اثرگذار است و نمی‌توان به صورت دستوری بازار را کنترل کرد و جلوی افزایش قیمت‌ها را گرفت، برنامه شما برای نظارت واقعی بر بازار چیست» گفت: درست است که همه جا به صورت دستوری نمی‌توانیم جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیریم، ولی در بخش‌هایی هم با نظارت می‌توان مانع افزایش قیمت‌ها شد.

رحمانی ادامه داد: افزایش قیمت‌ها یک اثر واقعی دارد و یک اثر روانی؛ افزایش قیمت واقعی را می‌پذیریم ولی اثر روانی ناشی از سوءاستفاده افراد را قبول نداریم و با آن برخورد می‌کنیم.

او توضیح داد: اینکه می‌گوییم نباید افزایش قیمت داشته باشیم مربوط به آن بخش افزایش روانی و سوءاستفاده افراد از شرایط است که معتقدیم قیمت کالاها نباید افزایش پیدا کند، در این صورت با آن مقابله می‌کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: هر چقدر که بتوانیم مانع افزایش قیمت‌ها می‌شویم. نمی‌توان بازار را به حال خود رها کرد، بنابراین تا جایی که بتوانیم قیمت‌ها را کنترل می‌کنیم.

رحمانی با اشاره به اقدامات عملی‌ای که تاکنون برای کنترل قیمت‌ها صورت داده‌اند گفت: تصمیماتی که تاکنون برای نظارت بر بازار گرفته‌ایم، شامل تشدید بازرسی، ندادن مجوز به دستگاه‌های دولتی برای افزایش قیمت‌ها تا پایان سال و تکمیل سامانه‌ای است که از قبل شروع کرده‌ایم و اگر این سامانه تکمیل شود، این بحث‌ها دیگر منتفی خواهد شد.

عضو کابینه دوازدهم بیان کرد: مگر می‌توانیم بگوییم افزایش قیمت بنزین بر کرایه‌ها اثر افزایشی نداشته باشد؟ یک ماشین کرایه‌ای متشکل از بنزین، راننده، روغن، استهلاک و... است و افزایش قیمت بنزین قطعاً روی قیمت کرایه‌ها اثر دارد و امری پذیرفتنی است، اما باید جلوی افزایش قیمت ناشی از اثر روانی را بگیریم و با سوءاستفاده‌کنندگان برخورد خواهیم کرد.

وزیر صمت با اشاره به تعداد بازرسانی که به عنوان ناظر و کنترل‌کننده بازار فعالیت خواهند کرد گفت: سازمان حمایت و اصناف نیروهایی برای بازرسی دارند که تعدادشان به چهار هزار نفر می‌رسد. اتحادیه‌ها هم 15 هزار نیرو دارند؛ بنابراین جمعاً با یکدیگر 19 هزار نیرو می‌شوند.

رحمانی خبر داد: با بسیج هم جدیداً توافقنامه‌ای امضا کرده‌ایم و فرمانده بسیج پذیرفت که اگر نیروی ناظر کم آوردیم، نیروی بسیجی در اختیارمان قرار دهد. بنابراین از نظر نیروی ناظر و کنترل‌کننده بازار کمبود نداریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: حقوق مردم افزایشی پیدا نکرده است پس باید تلاش کنیم و اجازه ندهیم افزایش قیمت‌ها بیش از جیب مردم به آنها تحمیل شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1398/09/05
خداروشکر دولتی ها همش در حاله فکر کردن هستن، عمل واسه کیه خدا میدونه
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/09/05
خدا رو شکر حالا که به تفاهم رسیدین اول از خودتون شروع کنید و قبل از همه گوش سایپا و ایران خوردو رو بگیرین البته اگه جراتش رو دارین ولی بعیده داشته باشین در نظام سرمایه دار سالاری کسی زورش به سرمایه دار نمیرسه
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1398/09/05
خدا رو شکر حالا که به تفاهم رسیدین اول از خودتون شروع کنید و قبل از همه گوش سایپا و ایران خوردو رو بگیرین البته اگه جراتش رو دارین ولی بعیده داشته باشین در نظام سرمایه دار سالاری کسی زورش به سرمایه دار نمیرسه
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/09/05
مردم را سرکار نگذارید ، عامل گرانی خود دولت است .
پاسخ ها
روشن
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
خودشونوکه نمیتونندجریمه کننداخه بایدبه بهانه گرانی ان کم وکسری هم که مانده رایه جورجبران کننداگه واقعامبخواهندجلوگرانی رابگیرندبایداول دولت وخودشونوجریمه کنندکه بنزین واب وبرق وگازوغیره روگران کرده اند
United Arab Emirates
13:32 - 1398/09/05
هیچ کاری نمیتونید بکنیدو نمیخواهید بکنید،چون عامل اصلی گرونی خودتونید
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1398/09/05
وقتی دست از پا درازتر میشن میرن دست به دامن بسیج و سپاه میشن وقتی سیری میزنه زیر دلشون حمله میکنن بهشون
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1398/09/06
یاد فیلم معصومیت از دست رفته افتادم، ولی اینجا شرافت از دست رفته بیشتر برازندست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج