ادعای العربیه درباره ایلهان عمر
۹۳۳۲۷۰
۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
۱۱۷۴۱
شبکه سعودی «العربیه» مدعی است به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد «ایلهان عمر» نماینده مسلمان کنگره آمریکا با قطر در ارتباط بوده و از این کشور پول دریافت کرده است.

خبرگزاری فارس: شبکه سعودی «العربیه» مدعی است به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد «ایلهان عمر» نماینده مسلمان کنگره آمریکا با قطر در ارتباط بوده و از این کشور پول دریافت کرده است.

شبکه سعودی «العربیه» روز دوشنبه مدعی شد به اسنادی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد «ایلهان عمر» عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا از حکومت قطر پول دریافت کرده است.

ادعای العربیه درباره ایلهان عمر

به ادعای این شبکه، اتهام دریافت پول از قطر در جریان یک دادگاه، علیه عمر مطرح شده است. بر اساس این گزارش، «الان بندر» سرمایه‌دار کویتی-کانادایی در دادگاهی که برای محاکمه برادر امیر قطر برگزار شده، شهادت داده است که عمر عامل قطر است و تحت حمایت مالی این کشور قرار دارد.

شیح «خالد بن حمد آل ثانی» برادر امیر قطر در آمریکا متهم شده است که به محافظینش دستور قتل دو نفر را داده و یک تبعه آمریکا را هم گروگان گرفته است. الان بندر، یکی از شاهدان این پرونده است.

به ادعای العربیه، بندر در یک تماس ویدئویی از تورنتو با دادگاه منطقه‌ای فلوریدا، گفته است که در دیداری که با سه مقام ارشد قطری داشته، آن‌ها به او گفته‌اند: «اگر به خاطر پول ما نبود، ایلهان عمر هم اکنون مثل بقیه پناهجویان سیاهپوست سومالیایی بود و مجبور بود آخر هفته‌ها در رستوان‌ها میز پاک کند.»

بندر مدعی شده است که قطر عمر را زمانی که هنوز فردی عادی بوده جذب کرده و به مرور شرایط را برای ظهور وی در عرصه سیاسی آمریکا فراهم کرده است.

به ادعای بندر، این مقام‌ها گفته‌اند: «بهترین چیزی که با پول می‌شود خرید، مقام‌های آمریکایی هستند. چون آن‌ها ارزان‌ترین مقام‌ها در جهان هستند.»

این فرد حتی ادعا کرده است که عمر اطلاعات مهمی را به قطر منتقل کرده و این اطلاعات نهایتا به دست ایران رسیده است.

رسانه‌های سعودی پیش از این هم عمر را به ارتباط با قطر متهم کرده بودند. بسیاری از حامیان حزب جمهوری‌خواه و هواداران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هم اتهامات مشابهی را علیه این نماینده دموکرات کنگره مطرح کرده‌اند.

یک سخنگوی عمر در واکنش به این گزارش، به روزنامه «جروزالم‌پست» گفته است آدم‌ها و حساب‌های کاربری وابسته به عربستان سعودی، از روز نخست انتخاب عمر «او را با اطلاعات غلط و نظریه‌های توطئه، هدف قرار داده‌اند.»

این سخنگو ادعاهای مطرح‌شده را به شدت رد و تأکید کرده است که عمر تنها منافع حوزه انتخابیه‌اش و مردم آمریکا را نمایندگی می‌کند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
22:20 - 1398/09/05
چه اسامی مزخرفی دارن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج