نامجومطلق: امروز روز حسینی است
۹۳۴۳۳۳
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
۳۵۶۱
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: مسئولان استقلال باید هرچه زودتر برای پست‌هایی که استراماچونی نیاز به بازیکن دارد یارگیری کنند.

خبرورزشی: مجید نامجومطلق درباره بازی بزرگ اصفهان و اتفاقاتی که نتیجه این دیدار می‌تواند برای هر دو تیم دربر داشته باشد حرف زد. او تذکراتی برای استقلالی‌ها داشت و به مدیران باشگاه تهرانی هشدار داد برای رسیدن به عنوان قهرمانی با این نیمکتی که استقلال دارد کار بسیار دشواری دارند.

بازی امروز اصفهان را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

امروز قطعاً یک بازی خوب و جذاب را از سوی هر دو تیم شاهد خواهیم بود. دو تیم با قدرت تهاجمی که دارند برای حفظ جایگاه خود در جدول حتماً به پیروزی در این دیدار فکر می‌کنند.

از استقلال بگویید و اینکه این تیم را چطور ارزیابی کرده‌اید؟

شاید استقلال در ابتدای فصل در کسب امتیاز چندان خوب عمل نکرد ولی در همان زمان هم گفتم با تکیه بر دلایل فوتبالی باید به این تیم امیدوار بود، چون شاخصه‌های یک تیم خوب را داراست. استقلال در ابتدای فصل تغییرات زیادی در لیست بازیکنان و البته کادر فنی اش داشت و زمان لازم بود تا این عوامل به هماهنگی لازم برسند و دیدیم وقتی این هماهنگی بین نفرات و کادر فنی ایجاد شد تیم نتایج خوبی گرفت و روند صعودی اش را آغاز کرد. بازی‌های اول استقلال هم نشان می‌داد تیم دارای شخصیت و برنامه است، اما در امتیازگیری ناکام بود ولی همان بازی‌هایش هم نویدبخش بود.

سپاهان را در این فصل چطور دیده‌اید؟

سپاهان یک تیم بسیار بسیار قدرتمند است که سرمربی خوبی هم دارد. این دو تیم در حالی به هم رسیده‌اند که هر دو در بهترین شرایط این سال‌های خود هستند. با این تفاوت که تیم سپاهان امیر قلعه‌نویی را دارد که خودش سال‌ها در استقلال بازی کرده و مربیگری این تیم را در کارنامه اش داشته است. گرچه او این روز‌ها در تمرینات استقلال نیست ولی به هر حال با روش‌های بازی این تیم بهتر از دیگر مربیان لیگ برتری آشناست و این کار را برای استقلال دشوار خواهد کرد. ناگفته نماند استقلال هم در نقطه مقابل هفته به هفته بهتر می‌شود.

استقلال توانایی شکست دادن سپاهان را دارد؟

ما در قائمشهر تیمی را دیدیم که بسیار بابرنامه کار می‌کرد. یک بازی فوق العاده از سوی هر دو تیم که البته سختی‌های خودش را هم برای استقلال داشت. امروزه دیگر در هیچ لیگ معتبری فوتبال را روی چمن مصنوعی بازی نمی‌کنند، چون عوارض و عواقب بدی برای بازیکنان دارد. این کار منسوخ شده ولی ما دیدیم این دو تیم در چمن خراب قائمشهر خوب بازی کرد. نساجی هم تیمی جسور نشان داد که موقعیت‌های زیادی روی دروازه استقلال در هر دو نیمه ایجاد کرد ولی باز هم این استقلال بود که توانست در یکی از سخت‌ترین استادیوم‌های ایران دست پر به تهران برگردد و این کار کمی نیست.

نقطه قوت سپاهان چیست؟

استقلال باید خیلی مراقب باشد پشت ۱۸ قدم خطا ندهد. سپاهان علاوه بر داشتن مهاجمان قدرتی و شوتزنی که در اختیار دارد روی ضربات ایستگاهی هم گل‌های زیادی را در این فصل زده و با گرفتن خطا پشت محوطه می‌تواند برای استقلال خطرساز شود. هافبک‌ها و بازیکنان کناری سپاهان هم تکنیکی و قدرتی هستند و این هم می‌تواند باعث شود خطا‌هایی در ۱۸ قدم بگیرند.

پس روز سختی انتظار حسین حسینی را نمی‌کشد؟

قطعاً عملکرد حسینی در این دیدار می‌تواند تأثیر مهمی در نتیجه‌ای که استقلال در اصفهان می‌گیرد داشته باشد.

سیستم ۲-۵-۳ استرا در اصفهان هم جواب می‌دهد؟

سیستم نوینی که استقلال در این فصل با آن بازی می‌کند در گذشته روش همه تیم‌های لیگ بود ولی این استقلال ۲-۵-۳ را به روشی نوین اجرا می‌کند. هر بازیکنی شرح وظایفی متفاوت با ۲-۵-۳ قدیم دارد و جالب اینکه بازیکنان استقلال این وظایف را عالی اجرا می‌کنند، اما یک نقطه مبهم در استقلال وجود دارد.

چه نقطه مبهمی؟

فرق سپاهان با استقلال در نیمکت هر دو تیم است. سپاهان به دلیل روش همیشگی امیر قلعه‌نویی تیمش در هر پست دو یا سه بازیکن همتراز دارد و در واقع یک تیم خوب روی نیمکتش می‌نشاند ولی استقلال از این نظر در برخی پست‌ها هیچ بازیکن پشتیبانی ندارد. مسئولان استقلال باید هرچه زودتر برای پست‌هایی که استراماچونی نیاز به بازیکن دارد یارگیری کنند. در این صورت تیم می‌تواند مدعی قهرمانی هم باشد. تیمی می‌تواند مدعی قهرمانی باشد که پشتوانه خوبی هم روی نیمکت داشته باشد. استقلال از این نظر دچار مشکل است.

نتیجه چه می‌شود؟

امیدوارم در نهایت یک بازی خوب را از سوی هر دو تیم شاهد باشیم ولی اگر استقلال این بازی را ببرد می‌تواند یک گام بلند به سوی قهرمانی بردارد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج