نخست‌وزیر فنلاند کناره‌گیری کرد
۹۳۵۵۹۶
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
۱۳۶۹۳
پس از آنکه حزب "مرکز" فنلاند در ائتلاف پنج حزبی حاکم اعلام کرد دیگر به نخست‌وزیر اعتمادی ندارد، این رهبر سوسیال دموکرات امروز (سه‌شنبه) کناره‌گیری کرد.

ایسنا: پس از آنکه حزب "مرکز" فنلاند در ائتلاف پنج حزبی حاکم اعلام کرد دیگر به نخست‌وزیر اعتمادی ندارد، این رهبر سوسیال دموکرات امروز (سه‌شنبه) کناره‌گیری کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت آنتی رینه، نخست‌وزیر فنلاند بابت نوع رسیدگی‌اش به دو هفته اعتصاب در سرویس پست این کشور به شدت مورد انتقاد قرار دارد. این اعتصاب به بخش حمل و نقل هوایی ملی این کشور و دو صنایع دیگر هم کشیده شد.

نخست‌وزیر فنلاند کناره‌گیری کرد

رینه در مواجه با چالش پارلمانی که از عصر امروز آغاز شد، از سمت نخست‌وزیر کناره‌گیری کرد. او گفت ظهر امروز استعفایش را تقدیم رئیس‌جمهوری فنلاند کرده است و در نهایت این مقام استعفای او را در کاخ ریاست جمهوری پذیرفته است.

شبکه خبری YLE فنلاند پیشتر اعلام کرد، نخست‌وزیر این کشور اواخر امروز کناره‌گیری می‌کند. همچنین روزنامه Iltalehti گزارش داده بود، نخست‌وزیر استعفایش را پیش از آغاز مناظره ساعت ۱۲ به وقت گرینویچ در پارلمان ارائه می‌کند. این کناره‌گیری و بحران در فنلاند در حالی به وقوع می‌پیوندد که این کشور ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را تا پایان سال جاری میلادی بر عهده دارد و نقش مرکزی در ارائه بودجه جدید برای این اتحادیه ایفا می‌کند.

"از دست دادن اعتماد" روندی رسمی شبیه به رای عدم اعتماد نیست و علیه حزب سوسیال دموکرات محسوب نمی‌شود بلکه هدفش خود نخست‌وزیر است.

کاتری کولمونی، رئیس "حزب مرکز" روز دوشنبه گفته بود: «حزبم می‌خواهد در دولت ائتلافی پنج حزبی بماند اما عملکرد نخست‌وزیر زیر سوال است. نخست‌وزیر شخصی است که گروه پارلمانی حزب مرکز و روسای حزبی به او اعتمادی ندارند.»

همچنین بعید است که حزب مرکز به دنبال برگزاری انتخابات جدید باشد. این حزب و متحدانش در ائتلاف در نظرسنجی‌ها عقب هستند و احتمال اینکه از حزب ملی‌گرای "فنلاندی‌های واقعی" ببازند، زیاد است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج