شما هم زن می خواهید؟ به زندان بروید
۹۳۵۷
۲۹ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۱
۱۱۵۷۱ 
توصیه های یک آسیب شناس به جوانان
منصور بهرامی، عضو ارشد انجمن بین الملل تحلیل رفتار،گفت: ازدواج تعاریف مختلفی دارد و بستگی دارد در جامعه، در تعاریف روزمره و عام، در رسوم قوم و قبیله ای و تاریخی چگونه تعریف شده باشد.
منصور بهرامی، عضو ارشد انجمن بین الملل تحلیل رفتار،گفت: ازدواج تعاریف مختلفی دارد و بستگی دارد در جامعه، در تعاریف روزمره و عام، در رسوم قوم و قبیله ای و تاریخی چگونه تعریف شده باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: زمانیکه ازدواج سر می گیرد، یک سری رسوم قومی و قبیله ای و یک سری قوانین مدنی و اجتماعی رعایت می شود که بر این ازدواج ها تسلط دارد.

بهرامی معتقد است؛ ازدواج یک قانون طبیعی بین هر دختر و پسری است که وقتی به سن بلوغ می رسند، به سمت هم گرایش پیدا می کنند.

وی همچنین افزود: مساله ای که باید به آن توجه داشت، این است که در گذشته خانم ها مسوولیت اجتماعی نداشتند و در نتیجه مهریه درزمان عقد، از نظر سنتی، رسوم قوم و قبیله ای، دینی و از نظر قوانین اجتماعی، به عنوان پشتوانه ای برای دختران به حساب می آمد. این در حالی است که دختران جامعه امروزی زمان عقد و هنگام تعیین مهریه احساس می کنند در حال تجارت و معامله جنس هستند، در صورتیکه ازدواج خرید و فروش کالا نیست، صحبت 2 انسان است که با تمام احساسات و زیبایی هایشان می خواهند به هم نزدیک شوند.

این آسیب شناس به تعاریف ازدواج از نظر تحلیل رفتار اشاره کرد و اظهار داشت: در تحلیل رفتار گفته شده است که وقتی دختر و پسر به هم نزدیک می شوند، در واقع این کودک درون آنهاست که شیفته یکدیگر شده و زمانیکه پدر و مادر در این مساله دخالت می کنند و می خواهند نظر دهند، باعث مسایل تجارتی می شود که لحظه عقد شاهد آن هستیم.

بهرامی در خصوص نگاه سنتی به میزان مهریه گفت: امروزه مشاهده می شود که هنگام عقد خانواده ها از مهریه به عنوان سنت پیامبر یاد می کنند، اما زمانیکه مهریه به اجرا گذاشته می شود و پسر به زندان می افتد، دیگر صحبتی از پیامبر و دختر پیامبر نیست بلکه ابزاری است برای اینکه تمام مشکلات و ناملایماتی را که در تمام طول مدت ازدواج بین خانواده ها بوده با اجرای مهریه به نوعی انتقام گیری کنند.

وی معتقد است؛ این سنت و قرارداد باید در جامعه ای که پسرها برای پرداخت مهریه مجبور به فروش کلیه می شوند، مورد بازنگری قرار گیرد.

وی توضیح داد: با توجه به آمار بالای زندانیان مهریه به این نتیجه می رسیم که دختران ما وقتی با هر شرایطی نمی توانند زندگی کنند و مجبور به طلاق می شوند، باید راهکاری داشته باشند تا خود را از این زندگی خلاص کنند و وقتی با رسیدگی طولانی دادگاه ها به پرونده طلاق مواجه می شوند، چاره ای ندارند جز اینکه از همان ابتدا حق طلاق را به مهریه ترجیح دهند.

منبع: برنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1390/06/30
سلام
آیا این روانشناس محترم در مورد ارضا جنسی راحلی دارند؟
خواهشا راهکار بدهید نه نظر. ممنون
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1390/06/31
خوب خودشون قبول میکنن مهریه بالا رو.قبول نکنن
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1390/07/16
چرا باید چیزی را که قیمت ان معلوم نیست مبنای مهریه قرار داد یکروز بالا میرود یکروز پایین.مگر در گذشته که مقداری پول تعیین میکردند چه اشکالی داشت مهریه پدر و مادرمان در گذشته همه پولی بود.مثلا کمترین مهریه سکه ای 114 است که الان میشود بیش از شصت میلیون.واقعا عادلانه است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج