فرهیختگان: آتش نیزارِ ماهشهر، کارِ چند کودک بود
۹۳۵۷۶۳
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
۶۴۴۳ 
روزنامه «فرهیختگان» که وابسته به دانشگاه آزاد است و در دسته‌بندی نشریات اصولگرا قرار می‌گیرد یک خبرنگار به ماهشهر فرستاده تا از قلب وقایع، گزارش تهیه کند، رسانه‌های آن ور آبی و شبکه‌های اجتماعی خبر از یک کشتار گسترده در نیزارهای شهرک کوره ماهشهر داده بودند. اما خبرنگار «فرهیختگان» به طور کل چیز دیگری می‌گوید

روزنامه «فرهیختگان» که وابسته به دانشگاه آزاد است و در دسته‌بندی نشریات اصولگرا قرار می‌گیرد یک خبرنگار به ماهشهر فرستاده تا از قلب وقایع، گزارش تهیه کند، رسانه‌های آن ور آبی و شبکه‌های اجتماعی خبر از یک کشتار گسترده در نیزارهای شهرک کوره ماهشهر داده بودند. اما خبرنگار «فرهیختگان» به طور کل چیز دیگری می‌گوید. ما در اینجا فقط بخش‌های خواندنی‌تری از گزارش را دست‌چین کرده‌ایم.

شرح ماجرای ماهشهر

مشاهدات میدانی من (صادق امامی، خبرنگار روزنامه فرهیختگان) نشان می‌داد عملا هیچ سوختگی در نیزارها که بتوان به آن سوختگی بزرگ گفت، وجود ندارد ولی جاهایی وجود داشت که حداکثر نیم‌متر نیزارها آثاری از سوختگی داشتند. این مناطق هم سر راه بودند و احتمالا کار کودکان بوده. البته باید این را هم گفت که پس از نیم‌ساعتی که در منطقه بودیم، در سمت ورودی به شهر، آتش گسترده‌ای در نیزارها زبانه کشید. یکی از میوه‌فروش‌های دور میدان گفت این نیزارها را خودمان آتش زدیم تا کشاورزی کنیم.

شاهد عینی وقایع دوشنبه را این‌طور تعریف می‌کند: «به‌یک‌باره، از سمت نیزارها به سمت ماموران تیراندازی شد. اینکه بی‌بی‌سی می‌گفت مردم به نیزار پناه آورده بودند، این کاملا دروغ است. من یک‌ربع بعد تیراندازی آنجا بودم و دیدم مردم ایستادند. مردم می‌دانستند کسانی که در نیزار هستند، با مردم نیستند. مردم در همان بلوار بی‌تفاوت به تیراندازی ایستاده بودند. چون اینها تیراندازی کرده بودند و جواب گرفته بودند. مردم از میدان عقب آمده بودند ولی ایستاده بودند. تعقیب و گریزی هم در شهر بوده و چند نفر ظاهرا گلوله خوردند ولی مشخص نیست چه کسی آنها را زده است.»

او ادامه می‌دهد: «موقعیت جغرافیایی نیزارها به‌گونه‌ای نیست که اساسا امکان اصابت گلوله به مردم وجود داشته باشد. نیزارها حداقل یک تا دو متر از جاده اصلی که ادعا می‌شود از آنجا تیربارها شلیک کرده‌اند، پایین‌تر است. اگر نیروهای نظامی می‌خواستند به نیزارها شلیک کنند، قطعا باید سر سلاح را رو به پایین می‌گرفتند تا به افرادی که در داخل نیزارها پنهان شده‌اند، اصابت کند. حتی احتمال کمانه‌کردن گلوله هم با توجه به اینکه نیزارها در میان آب قرار دارند، وجود ندارد.»

 

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/09/13
یعنی در مورد یه خبر این قدر ضد ونقیض گزارش میشه که آدم می مونه چی رو باور کنه؟خودتون دو تا گزارش کاملا متفاوت از دوتا خبر گذاشتید! الان چی رو باور کنیم؟البته که دم خروس رو چون می بینیمش.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج