رابطه با مرد مهربان در پایان خط
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۳۶۱۴۴
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
۳۵۶۹
همانطور که پیش بینی می‌شد، کار مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی به پایان رسیده و فدراسیون فوتبال باید به فکر انتخاب یک فرد جدید برای صندلی داغ مربیگری ایران باشد.

ورزش سه: همانطور که پیش بینی می‌شد، کار مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی به پایان رسیده و فدراسیون فوتبال باید به فکر انتخاب یک فرد جدید برای صندلی داغ مربیگری ایران باشد.

شب گذشته مارک ویلموتس با انتشار دوتوییت خبر فسخ قرارداد خود را با کارفرمای ایرانی علنی کرد. اتفاقی که برخی از منابع می‌گویند مقدمات آن پیش از دیدار تیم ملی با عراق آماده شده بوده است.در آن مقطع فدراسیون فوتبال ایران که به دلیل مشکلات مالی و البته مسئله مهم تحریم ها (باتوجه به عدم دسترسی به کمک فیفا به عنوان منبع اصلی اداره کننده مالی) نتوانسته بود دستمزد مارک ویلموتس را به موقع بپردازد، ناگهان با چهره ای تازه از او مواجه شد. مربی ای که به نظر آرام و مهربان و با ملاحظه (و حتی سازشکار)به نظر می‌رسید، ناگهان تغییر رویه داد و کلافه و نگران از پرداخت نشدن دستمزد، راه تهدید و دعوی را با فدراسیون ایران در پیش گرفت.

کسی از کلمات رد و بدل شده بین تاج و ویلموتس پیش از دیدار ایران - عراق در اردن با خبر نیست اما حالا پیداست که این سرمربی بلژیکی حتی شوقی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی برای دیدار حساس خاورمیانه ای نداشته است و حتی شاید حالا بشود به صحت برخی شایعات پی برد که اگر این مسابقه با حکم فیفا به زمین بی طرف منتقل نمی‌شد، ویلموتس باتوجه به شرایط عراق، حاضر نبود به این کشور سفر کند.

در واقع به نظر می‌رسد باوجود شور و حرارت اولیه سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران، او بعد از سفر به ایران و کار کردن در فضای جدید نتوانسته خود را با شرایط زندگی در این جغرافیای متفاوت وفق بدهد و به مرور نسبت به کار در تیم ملی ایران بی میل شده است. به خصوص که برخی از مربیان که تجربه کار در خاورمیانه را ندارند، با عدم اطلاع از سطح واقعی فوتبال و دشواری رقابت در قاره جدید کشور خود را ترک می‌کنند. اما بازی با بحرین تلنگری به ویلموتس بود تا متوجه شود با وجود حضور چند ساله در صدر رنکینگ آسیا، هر مسابقه ای در مرحله مقدماتی جام جهانی چقدر می‌تواند برای ایران دشوار و سرنوشت ساز باشد.

بعد از شکست مقابل عراق و نارضایتی های عمومی که از ملی پوشان شروع شده و به مدیران مختلف فدراسیون نیز تسری پیدا کرده است، تقریبا مشخص بود که کار با ویلموتس ادامه نخواهد یافت. اگرچه تصمیم گیران این موضوع با رازداری تمام، سعی کردند نقاط ضعف سرمربی بلژیکی را پنهان کنند اما با جدایی این مربی، احتمالا ملی پوشان فوتبال ایران پرده هایی از دوران کار با وی را افشا خواهند کرد،(اگرچه ستاره ای مثل سردار آزمون پیش از موعد دست به این کار زده...)

در نهایت آنچه متعجب کننده و باعث تأسف است، خسارتی است که فوتبال ایران از استخدام این سرمربی متحمل شده است. چهره ای که باوجود سابقه خوب در دوران بازیگری دستاورد چندانی در دوران سرمربیگری نداشت و حضورش در ایران با تردیدهای بسیار همراه بود. تردیدهایی که در نهایت جامه عمل به آن پوشیده شد تا فدراسیون فوتبال بلافاصله به دنبال آغاز یک دوره جدید با یک مربی تازه باشد؛ مربی که ممکن است داخلی یا خارجی باشد اما هرکسی که هست باید حداقل ریسک را برای فوتبال ایران به همراه داشته باشد.

در حال حاضر موج اصلی انتقادات متوجه عدد قراردادی است که با مارک ویلموتس منعقد شده.(اگرچه کسی به طور دقیق از مبلغ توافق شده بین فدراسیون و سرمربی بلژیکی باخبر نیست و کلیه خبرها صرفا در حوزه گمانه زنی متوقف مانده ). با این حال فدراسیون که این مسئولیت را متوجه خود می‌بیند، به دنبال جمع کردن ماجرا با حداقل غرامت و آغاز دوره جدید در شرایطی است که شاید هرگز تصورش را نمی‌کرد با این انتخاب به چنین مشکلاتی بربخورد. البته در نهایت این در ذات فوتبال است که ممکن است یک تیم در یک دوره زمانی فرد مناسب خود را پیدا نکند و بنابراین همیشه تغییرات در فوتبال محتمل اند.

فوتبال ایران نیز با عبور از گزینه ویلموتس باید خود را آماده چالش هایی کند که از فروردین ماه تا خرداد پیش رو دارد و با عبور از آن ها خود را برای حضور در دور دوم این رقابت ها مجهز کند. مسابقاتی که خیلی زودتر از حد انتظار خواهد رسید و شاید سال آینده در همین روزها تا حد زیادی تکلیف خود را بابت صعود یا عدم حضور در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ بدانیم.

پیداست تیم ایران نسلی درخشان و قدرتمند را در اختیار دارد و ناکامی در عرصه ملی برای هوادارانی که توقع آن ها به خصوص بابت نمایش های سال های گذشته بالا و بالاتر رفته به هیچ وجه قابل قبول نیست.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/09/14
اگر دلیل فنی باشه، کاملا اشتباه!! مگراینکه....؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1398/09/14
دمت گرم آقای ویلموتس .خداوکیلی به این میگن کاسبی و درآمد خوب .
ولی از من به تو بی ناموس نصیحت آگه یک ریال از اون پول رو به مسئولین فدراسیون رشوه بدی خیلی اشغال و کثافت بی خانواده هستی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر