آمریکایی‌ها، مچ فتحی و استراماچونی را گرفتند
۹۳۸۰۵۱
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۹
۹۴۰۳
تشریح مشکل استقلال از زبان کارشناس اقتصادی
مجید شاکری کارشناس اقتصادی در گفتگویی گفت: ماجرای استراماچونی هیچ ربطی به FATF نداشته بلکه در کنار این موضوع یک بحث اطلاعات بانکی است که ما خودمان هم در ایران داریم.

خبرورزشی: در هیاهوی جدایی استراماچونی از استقلال گفته شد باشگاه به دلیل قوانین تحریم ایران و FATF نمی‌توانسته پولش را از استقلال دریافت کند ولی وقتی با یک کارشناس اقتصادی حرف زدیم دلیل این موضوع را RED FLAG عنوان کرد.

مجید شاکری کارشناس اقتصادی در گفتگویی گفت: «این ماجرا هیچ ربطی به FATF نداشته بلکه در کنار این موضوع یک بحث اطلاعات بانکی است که ما خودمان هم در ایران داریم.»

او گفت: در کشورمان هم بانک‌ها واحد اطلاعاتی دارند به نام FIU یا والی که در آمریکا هم همین واحد اطلاعاتی به شکل گسترده‌تری وجود دارد. آن‌ها FINCEN دارند که مخفف مبارزه با جرایم مالی است. این ذره‌بینِ اطلاعاتی، ترتیبی می‌دهد هیچ پول دارای ریسک مالی نتواند از یک منبع به منبع دیگری منتقل شود که اگر بشود شامل دستورالعملی به نام RED FLAG می‌شود.

پرچم قرمز، همان آلارمی است که بابت انتقال پول‌هایی که استقلال برای استراماچونی منتقل کرده به صدا درآمده است. در واقع، چون استقلال می‌خواسته مبلغ بزرگی را به حساب استرا بریزد و نمی‌توانسته این کار را از طریق بانک‌های داخلی انجام دهد از طریق صرافی‌های بیرون از ایران و کم کم و در چند مرحله انجام داده و هر بار این RED FLAG آلارم داده و پلیس ایتالیا هم مشکوک به پولشویی او شده است.

شاکری در پاسخ به این پرسش خبرورزشی که وقتی پول از بیرون از ایران به حساب استرا واریز شده پرچم قرمز چطور متوجه این موضوع شده که پول از ایران به حسابش می‌رود؟ گفت: «آنها، چون می‌دانند استراماچونی در ایران فعالیت می‌کند پس حتماً طرف حساب ذینفعش در ایران است که پول به حساب‌هایش واریز می‌کند و باز هم RED FLAG آلارم می‌دهد. پس از تکرار این موضوع بانک‌ها هم برای اینکه خودشان متهم به دور زدن قوانین تحریم نشوند، حساب استرا را بلوکه کرده‌اند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1398/09/22
مرگ بر آمریکا میدونم کم کم پای اسرائیل هم به ماجرا باز میشه مرگ بر اسرائیل
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج