حرف آخر خاتمی: در انتخابات شرکت می‌کنیم
۹۳۸۵۴۶
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
۱۰۴۶۷
رئیس دولت اصلاحات در پیامی به پنجمین جلسه کنگره حزب اتحاد ملت اعلام کرد: انتخابات عرصه مهم حضور اصلاح طلبانه و مدنی مردم در صحنه است و اصلاح طلبان اعلام کردند که در انتخابات شرکت می‌کنند تا انشاالله افقی به آینده بهتر علیرغم مشکلات گشوده شود.

جماران: رئیس دولت اصلاحات در پیامی به پنجمین جلسه کنگره حزب اتحاد ملت اعلام کرد: انتخابات عرصه مهم حضور اصلاح طلبانه و مدنی مردم در صحنه است و اصلاح طلبان اعلام کردند که در انتخابات شرکت می کنند تا انشاالله افقی به آینده بهتر علیرغم مشکلات گشوده شود.

متن کامل پیام سیدمحمد خاتمی در زیر می‌خوانید:

گردهمائی سراسری "حزب اتحاد ملت ایران اسلامی" را که گواه پویایی فعالیت سیاسی با وجود عوامل دلسرد کننده و نگران کننده است، گرامی می‌داریم و برای همه کنشگران عرصه سیاست و اجتماع که خیر میهن و عزت ملت را می‌خواهند آرزوی موفقیت می‌کنیم.

"جمهوری اسلامی" که برآمده از انقلابی بزرگ است، می تواند و باید تامین کننده خواست و تقاضای تاریخی ملت در نفی استبداد،استعمار و عقب ماندگی و تحقق آزادی و مردم سالاری و پیشرفت توام با اخلاق و عدالت و حاکمیت معیارهای الهی و معنوی بر رفتار و سلوک حاکمان و تنظیم رابطه مردم با یکدیگر و با حاکمیت باشد.

شناخت و تعریف درست جمهوری اسلامی مبتنی بر مردم سالاری و تلاش برای استقرار پایه های آن، رسالت مهم همه کسانی است که سرافرازی میهن و سربلندی ملت را می‌خواهند.

آن سوی جمهوری اسلامی که تمنای معارضان است، چیزی جز آشوب و خشونت و ویرانی میهن و فراهم آمدن زمینه حضور و استیلای تحقیرآمیز بیگانگان و عوامل آنان بر ملت و تجزیه کشور یا استقرار یک جباریت و دیکتاتوری نفس گیر که دین و دنیای مردم را ویران خواهد کرد، نیست.

به رغم همه مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که امروز برای لایه های مختلف جامعه و گروه های گوناگون وجود دارد، راهکار بی بدیل برای حراست از کشور و پیشرفت همه جانبه آن و دستیابی به آرمان های والایی که در انقلاب بود، اصلاحات به معنی واقعی کلمه است (فارغ از جناح بندی هایی که در جای خود لازم و مفید است) و بر این باورم که در ژرفای وجدان هر ایرانی منصف که تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر دارد و نگران آینده ای مبهم و پر خشونت و نفرت است و نیز همه آنان که آرامش و ثبات و پیشرفت و برخورداری عزتمند ایران و ایرانی را می خواهند همین امر و همین داوری وجود دارد.

پایداری و پایندگی جمهوری اسلامی در گرو آن است که همگان به ویژه حکمرانان بپذیرند که کشور نیازمند اصلاحات جدی است و اصلاح رویکردها و نگرش ها و شیوه حکمرانی و سازگار کردن بیشتر آن ها با نیازها و خواسته های مردم و با جمهوریت براساس موازین اصیل و واقعی اسلامی، انسانی و ایرانی در درجه اول قرار دارد.

رهایی کشور از فقر و فساد و رفع نگرانی های فزاینده مردم که متاسفانه به سوی نومیدی حرکت می کند و بهره گیری از امکانات داخلی و بین المللی برای تامین مصالح ملی و منافع عمومی و مصون کردن کشور از شیطنت و توطئه بیگانگان و عوامل یا وابستگان به آن ها مستلزم بالا بردن اعتماد و همبستگی ملی و حفظ و تقویت سرمایه اجتماعی و همدلی حکومت با مردم و مردم و نخبگان با یکدیگر است.

این امر با گسترده تر کردن زمینه اعمال حق حاکمیت مردم بر سرنوشت و پذیرش تکثر سیاسی و اجتماعی و گذر از قیمومیت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حکومت به خدمتگذاری کارشناسانه و مدیریت مدبرانه و حفظ امنیت کشور با ایجاد هر چه بیشتر رضایت در جامعه و استقرار عدالت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و راه باز کردن برای حضور و فعالیت جریان های سیاسی و اصناف و نهادهای مدنی و استقبال از میانجیگری آن ها میان مردمی که از آن ها نمایندگی می کنند و حکومتی که باید خدمتگذار مردم و پاسخگو به آن ها باشد، میسر است.

و مگرنه اینکه این همه مقتضای جمهوریتی است که پذیرفته شده و اسلامیتی که اگر درست دریافت شود زندگی را لطیف تر می کند و جلو ی خشونت را از هر طرف می گیرد؟

برای اینکه جمهوری اسلامی نیرومند و پایدار باشد بخصوص کسانیکه در قدرتند باید بپذیرند که نظام موجود در ساختار و راهبرد و رویکرد و نیز ضابطه ها و شیوه های حکمرانی نیازمند اصلاح است و حاکمیت می تواند و باید با حفظ اصول برای اصلاح پیشتاز و پیشقدم باشد و به همین جهت از جمله باید انتقاد نخبگان و اعتراض مردم را موهبت الهی بداند و از آن استقبال کند.

حوادث تلخ و اندوه بار و پر خسارتی که از جمله این روزها بر ملت و کشور گذشت این ضرورت و لزوم انجام اقدام های ترمیمی را بیشتر می کند.

و اینک؛ انتخابات مجلس شورای اسلامی فرصت مناسبی است که در آن، مردم اصلاح پذیری حکومت و حرکت به سوی اصلاح را شاهد باشند و این می تواند مرهمی باشد بر زخم های پدید آمده و تلاش برای تبدیل نارضایتی ها به امید و دست کم جلوگیری از تبدیل آن به نفرت.

انتخابات عرصه مهم حضور اصلاح طلبانه و مدنی مردم در صحنه است و اصلاح طلبان اعلام کردند که در انتخابات شرکت می کنند تا انشاالله افقی به آینده بهتر علیرغم مشکلات گشوده شود.

آیا حاکمیت هم زمینه برگزاری انتخاباتی پر شور و آزاد با اعتماد به ملت که صاحب انقلاب و کشورند و بازگشت به نظارت قانونی و صحیح بجای اعمال قیمومیت بر مردم و دادن امکان حضور همه شخصیت های سالم و کاردان و اشخاص شایسته با گرایش های مختلف و گسترده تر کردن میدان انتخاب مردم را فراهم می آورد و این امید را ایجاد می کند که به سوی مجلسی برویم که 《در راس امور》خواهد بود؟ امیدوارم چنین باشد.

سید محمد خاتمی

برچسب ها:
انتشار یافته: 48
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1398/09/21
لعنت خدا هم بر اصلاح و اصلاح طلبان هم بر اصولگر و اصولگرایان !!!! همه شون سر و ته یه کرباسن!!!!!
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمامه ماجرا....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
به درک بره شرکت کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
چقدر پررو اند
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/09/21
این حرفا جز شعار هیچ وقعیتی نداره . جز هروز ضعیف شدن مردم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
خاتمی برو بابا حالت خوش نیست
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1398/09/21
هنوز خاتمی ممنوع التصویر است که فقط دستهایش را نشان میدهن .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
ای کاش ممنوع البیانیه هم میشد تا دم انتخابات از آب نمک در بیاد مردمو بدبخت کنه باز
United Arab Emirates
16:37 - 1398/09/21
اقا سید اونزمان که قانون نقص داشت واصلاح مواردی نیاز بود تندروها از دوطرف ؛ اشخاص را معرفی میکردن ! اونوقت شما اگر میگفتی اصلاحات شخص نیست بهتر نبود؟
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1398/09/21
آقای خاتمی درایت خود را از دست داده... متاسفم
مردم‌سالاری یعنی عملکرد طبق خواست مردم. دعوت ایشان به انتخابات، درست نقطه مقابل نظر مردم است. در عین حال ایشان از مردم‌سالاری صحبت می‌کنند.
..ایشان از آرمان‌هایی صحبت می‌کنند که به گواه تاریخ ، شرکت در انتخابات، آنها را نه تنها نزدیک نمی‌کند، بله هر سال از ما دورتر کرده.. .
United States
17:29 - 1398/09/21
کسی از تو انتظاری جز این نداشت!
پاسخ ها
تقویم جلالی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
یه حرف هم از سوپاپ اطمینان ،...
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1398/09/21
از ممنوع تصویری دراومد
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1398/09/21
ممنون از تکککککرار مکرراتتون.
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1398/09/21
واقعا فکر کرده ما این همه رو می خونیم؟
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1398/09/21
اختیار خودتو داری به جا ما بگو من آفرین
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/09/21
خودت شرکت کن به ما ربطش نده.راه بازه برو رای بده مگه تو ولی نعمت ما هستی
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1398/09/21
مطمئن باشید شرکت نکردن جنابعالی کاملا برضرر شما می باشد.
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1398/09/21
جناب خاتمی در این چند سالی که شما وهم فکرانتان سکان را در دست داشتید کدامین مورد را اصلاح کردید که ملت از آن نفعی برده باشند پس دیگر دروغ ونیرنگ وحقه بازی بس است
United Arab Emirates
21:56 - 1398/09/21
لعنت به اصلاحات
من اصول گرا نبوده و نيستم ولي هرگز ديگه خام اين جماعت سرمايه دار افسادطلب نميشم
Korea, Republic of
22:06 - 1398/09/21
شما درست میگویید
روزی ۴۲نفر فقط درجاده ها ازدست میدهیم
روزی دها نفر شهید داریم
روزی دها نفر ازسرطان و.......از دست میدهیم
همه خانواده ها تک فرزند شده اند
بازهم بگویم
بس نیست
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1398/09/21
بروباباتودیگه که هستی شماوامثالهم انشاالله به موزه انقلاب خواهید رفت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
حیف از موزه
اینا جاشون توی موزه نیست
اینا جاشون یه جای دیگه است
Turkey
22:35 - 1398/09/21
عجب اعتماد به نفسی ، من اگر این اعتماد به نفس این هارو داشتم به کل دنیا تنهایی اعلان جنگ میدادم
Canada
00:21 - 1398/09/22
برا تو که بد نشده . دختر و داماد ساکن ایتالیا. حالا انجا چطور خرجشون در میاد بماند واسه بعد ها. سوپاپ اطمینان واسه سرپوش .... بروسید از جدت خجالت بکش.
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1398/09/22
بهتره دیگه حرف مفت نزنی .لیست امیدت رو در مجلس دیدیم ، توصیه ی حضرتعالی در انتخاب روحانی پدر مردم را درآورد .آقای خاتمی لطفا بس کن و دست از سر این مردم بدبخت بردار .دیگه مردمی باقی نمانده که دوباره باز هم میخواهی سر آنها شیره بمالونی .همه ناامید ،افسرده ،غمگین ،گرسنه و بدهکار .هیچ کسی به آینده امیدوار نیست .جوانان همه ناامید وافسرده شده اند و ماهر روز شاهد خودکشی جوانان هستیم .آقای خاتمی لطفا ساکت باش
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1398/09/22
حنای شما خیلی وقته رنگی نداره ,....
Iran, Islamic Republic of
03:42 - 1398/09/22
کاش ممنوع البیانیه هم میشدی.حرفت دیگه خریدارنداره.اصلاح طلب واصولگرا مثل همند.ملت رو گذاشتین سر کار
Iran, Islamic Republic of
06:13 - 1398/09/22
حتما رای هم میاورید!رای خبری نیست بشینید سرجاتون مردم واینقدر عصبانی نکنید با امدن تون!
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1398/09/22
..... یعنی مردم را آنقدر گوش دراز می بینید.
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1398/09/22
سید حاجی رو کشتند ....خخخخ...دیگه هیچ کسی بهتون اعتماد نداره ....خدایی حسن الان برا ملت چکار کرد ...شما که حامیش بودی ...دلار گران شد اجناس گران شد مردم گفتند تحریم هستیم ...نباید بنزین را الان گران تر میکرد تا قشر ضعیف ضعیف تر کنه ...فعلا که همه چیز همه کارا به سود پولداراست ....
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1398/09/22
جناب ممنوع التصویر دیگه ما واست تکراررررررر نمیکنیم
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1398/09/22
اصلا تنها ماموریت و کارکرد خاتمی همینه که هر چهار سال یکبار می‌ره رای میده، بعد دوباره برمیگرده به کاخ و تا چهار سال میخوابه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
دقیقا تربیت شده واسه این موضوع
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1398/09/22
خاتمی به نظرم سر انتخابات قبلی رکب خورد من هنوز به خاتمی اعتماد دارم خاتمی باید لیدر بمونه خاتمی اگه نباشه راه دموکراسی‌ واسه دو دهه بسته میشه قلدرها قویتر میشن تنها کسی که میتونه جلوشون وایسه خاتمیه. عزیز ترین سیا ستمدار ایران با یه بر نامه ریزی ضعیف کردنش دیگه کسی نیست رفسنجانی رفت خاتمی رکب خورد چند تا سیاستمدار شاخ شکستم اش و لاش اینور اونور که منتظر انعام و ... هستن مردم هر وقت تو انتخابات نیومدیم اوضاعمون بدتر شد بازم باید از بین بد و بدتر بدتر و انتخاب کنیم باید اعتراض مدنی کنیم یکبار این کارو کردیم ولی شکستنش (کمپین نخریدن خودرو) بازم میتونیم بیاید بازم بگیم خاتمی تو رو خدا تکرار کن تا بفهمن ما بچه نیستیم تا بفهمن خاتمی اینبار کیه و چه میکنه با ۴۰ سال سنم هیچ سیاستمداری به درستی تو ندیدم کاش صدام بلندتر بود من از مجلس آینده انتظاری ندارم ولی از مجلس راست ایندفعه که رئیسش امثال قالیباف ف باشه خیلی میترسم وقت قهر نیست خدا کنه مردم نظرشون عوض بشه مردم راه اعتراض و گم کردن چرا بنزین نزدیک انتخابات گران شد واسه ناراحتی مردم....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
نکنه تو خودشی :)))):)))چون فقط خودش میتونه اینجوری سنگ خودشو به سینه بزنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج