آرژانتین: مورالس می‌تواند بیانیه سیاسی صادر کند
۹۳۹۶۵۸
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
۵۱۹۵
دبیر کابینه آرژانتین بر خلاف موضع پیشین وزیر خارجه این کشور اعلام کرد: مورالس می‌تواند در مدت اقامت خود دراین کشور بیانیه سیاسی صادر کند.

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، «سانتیاگو کافیرو» (Santiago Cafiero) دبیر کابینه آرژانتین امروز یکشنبه در سخنانی اعلام کرد که به «ایوو مورالس» رئیس جمهوری پیشین بولیوی اجازه داده خواهد شد تا در مدت اقامت خود دراین کشور بیانیه‌ های سیاسی صادر کند.

دبیر کابینه آرژانتین در این خصوص گفت: پناهندگان در زمینه آزادی بیان از همان حقوقی برخوردارند که شهروندان آرژانتینی برخوردار هستند.

آرژانتین: مورالس می‌تواند بیانیه سیاسی صادر کند

بر اساس اعلام رویترز، این در حالیست که سخنان دبیر کابینه آرژانتین بر خلاف موضع گیری«فلیپه سولا» (Felipe Sola) وزیر امور خارجه این کشور است که پنجشنبه گذشته گفته بود که وی از مورالس خواسته تا از صدور بیانیه‌ های سیاسی در این کشور خودداری کند.

گفتنی است پس از انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در تاریخ ۲۰ اکتبر اپوزیسیون دولت این کشور مدعی تقلب در انتخابات شده و از حامیان خود خواست که به خیابان‌ها بیایند. مخالفان در اعتراض به نتایج انتخابات در خیابان‌ها تظاهرات و خواستار برگزاری مجدد انتخابات بدون حضور ایوو مورالس شدند.

در ادامه این دسیسه، ویلیامز کالیمان، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بولیوی خواستار استعفای مورالس شده و اعلام کرد: توصیه می‌کنیم مورالس برای حفظ امنیت مردم و عدم افزایش درگیری در بولیوی استعفا کند. مردم و معترضان نیز به خشونت پایان دهند تا به خونریزی کشیده نشود.

مورالس نیز این درخواست را کودتا دانست و گفت که تصمیم استعفا را برای جلوگیری از آسیب رساندن کارلوس مسا و لوئیس فرناندو کاماچو رهبران مخالف اتخاذ کرده است.

در این رابطه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و برخی از مقامات این کشور از این کودتا استقبال کردند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج