رئیس‌جمهور شیلی: مردم مرا ببخشند
۹۴۰۱۳۵
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
۶۹۱۸
رئیس‌جمهوری شیلی که کشورش در چند ماه اخیر درگیر اعتراض‌های مردمی به وضعیت اقتصادی است، گفته با وجود کاهش شدید محبوبیت‌اش، از سمت ریاست‌جمهوری این کشور کناره‌گیری نخواهد کرد.

ایرنا نوشت: رئیس‌جمهوری شیلی که کشورش در چند ماه اخیر درگیر اعتراض‌های مردمی به وضعیت اقتصادی است، گفته با وجود کاهش شدید محبوبیت‌اش، از سمت ریاست‌جمهوری این کشور کناره‌گیری نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا از سانتیاگو، « سباستین پینرا » دیروز به وقت محلی (دوشنبه ۲۵ آذر) در مصاحبه با رادیو ملی شیلی افزود: فکر استعفا را نمی‌کنم؛ من با رای اکثریت مردم انتخاب شدم و وظیفه دارم به کارم ادامه دهم.
وی وعده داد به شدت تلاش می‌کند تا کیفیت زندگی مردم شیلی را بهبود بخشد.

این اظهارات پینرا در حالی مطرح شده است که محبوبیتش از زمان آغاز اعتراض‌های ضد دولتی در دو ماه اخیر به شدت کاهش یافته که چالشی جدی برای جایگاه وی محسوب می‌شود.

ناآرامی‌های اخیر شیلی از ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) در اعتراض به افزایش بهای بلیت مترو آغاز و بتدریج به مخالفت با وضعیت اقتصادی در کشور منتهی شد که پیامد آن غارتگری، آتش‌افروزی و درگیری‌های روزانه بین معترضان و نیروهای پلیس بوده است. معترضان به دستمزدهای پایین، هزینه‌های بالای بخش آموزش و بهداشت و شکاف عمیق بین فقیر و غنی در کشوری اعتراض دارند که از نظر سیاسی و اقتصادی تحت سلطه چند خانواده قدیمی و نخبه است.
این بدترین بحران سیاسی شیلی در سه دهه اخیر بوده است.

رئیس جمهوری شیلی در ادامه این مصاحبه، خواستار بخشش عمومی نسبت به اشتباه‌های رخ داده در شیوه مدیریت اعتراض‌های اخیر این کشور شد.

خبرگزاری پرنسالاتینا نیز گزارش داد، نتیجه نظرسنجی جدید مرکز « پلاسا پوبلیکا » نشان می‌دهد که نزدیک به ۷۹ درصد از مردم شیلی عملکرد پینرا را تایید نمی‌کنند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان داد، میزان نارضایتی از عملکرد کابینه دولت شیلی به ۷۸ درصد افزایش یافته و فقط ۱۵ درصد عملکرد کابینه را تایید می‌کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/09/26
ایشالله روحانی هم یاد بگیره و از مردم فقط دلجویی کنه .مردم چیز زیادی توقع ندارن
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/09/26
کاش مسولای ما هم یه جو مردانگی داشتن
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1398/09/26
خوب این که شباهت داره به ایران خودمون
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/09/26
دردوبلات بخوره توسرهمه مسئولین ایران
کاشکی یک رگ از شما تو وجودشان بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج