مرکل: ناچار به اخراج دو دیپلمات روس بودیم
۹۴۰۷۰۸
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
۵۷۹۶
صدراعظم آلمان در دفاع از اقدام دولتش مبنی بر اخراج دو دیپلمات روس در رابطه با قتل یک شهروند گرجستانی در برلین، این اقدام را ناگزیر خواند.

ایرنا: صدراعظم آلمان در دفاع از اقدام دولتش مبنی بر اخراج دو دیپلمات روس در رابطه با قتل یک شهروند گرجستانی در برلین، این اقدام را ناگزیر خواند.

به گزارش نشریه بیلد آلمان، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان از اقدام دولتش در اخراج دو دیپلمات روس در رابطه با قتل «زلیمخان خانگوشویلی» در این کشور دفاع کرد.

مرکل: ناچار به اخراج دو دیپلمات روس بودیم

وی که امروز (چهارشنبه) به درخواست نمایندگان در پارلمان آلمان (بوندستاگ) حاضر شده بود گفت از آنجایی که چگونگی مسئله قتل این شهروند گرجستانی روشن نشده بود، برلین ناگزیر از اخراج دو دیپلمات روس شد.

مرکل افزود: باید این دو دیپلمات را اخراج می کردیم چون هیچ تمایلی برای همکاری از طرف روسیه وجود نداشت.
صدراعظم آلمان با این حال تاکید کرد که برلین در حال برقراری تماس با مسکو بوده و تلاش می کند زوایای پنهان این پرونده قتل را روشن کند.

در واکنش به اقدام آلمان، وزارت خارجه روسیه نیز بیست و یکم آذر در بیانیه ای اعلام کرد که مسکو به‌زودی دو دیپلمات آلمانی را اخراج می‌کند.

دولت آلمان روز ۱۳ آذرماه دو دیپلمات روس را در واکنش به همکاری نکردن مسکو با برلین در خصوص پرونده قتل یک شهروند گرجستانی در این کشور اخراج کرد.

این تصمیم به خواست دستگاه قضایی آلمان و به دلیل مظنون بودن عوامل دولتی روسیه یا چچن در قتل این فرد که گفته می شود یکی از فرماندهان نیروهای شورشی چچن در جنگ علیه روسیه بوده، انجام گرفته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج