آموزش آشپزی و شیرینی پزی؛ بهترین انتخاب کدام است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۴۱۴۷۶
۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
۳۳۰۵۰
شاید ندانید که این روز‌ها آشپزی یکی از مهارت‌های پولساز است و آشپز‌های موفق درآمدی نجومی از این هنر خود دارند و با توجه به فضای شغلی قابل توجهی که این حرفه دارد، می‌توان به یاد گرفتن آشپزی به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کرد.

برترین‌ها: آشپزی یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین مهارت‌هایی است که هر کسی می‌تواند در طول زندگی خود آن را یاد بگیرد و از تجربه‌ آن لذت ببرد. حتماً برایتان پیش آمده و تجربه‌ی این را داشته اید که غذایی خوشمزه درست کرده باشید و مورد تحسین دوستان و خانواده قرار گرفته باشید و دیده‌اید که این تجربه چه حس خوبی دارد. اما این تنها دلیل مهم بودن و ضروری بودن یاد گرفتن مهارت آشپزی نیست.

شاید ندانید که این روز‌ها آشپزی یکی از مهارت‌های پولساز است و آشپز‌های موفق درآمدی نجومی از این هنر خود دارند و با توجه به فضای شغلی قابل توجهی که این حرفه دارد، می‌توان به یاد گرفتن آشپزی به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کرد. ایجاد تنوع در سبد غذایی خود و خانواده و سبک زندگی سالمی که می‌توان با تغذیه‌ی سلامت ایجاد کرد، از سایر ویژگی های غیر قابل چشم‌پوشی این مهارت به حساب می‌آید.

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

چرا غذای خانگی را پیشنهاد می‌کنیم؟

هرچند رستوران‌هایی هستند که سلامت مصرف‌کنندگان را در نظر می‌گیرند، اما می‌توان با قاطعیت زیاد تایید کرد که مواد اولیه استفاده شده در اغلب رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها، از نوع درجه چندم است.

چربی بالای مواد غذایی، استفاده چندباره از روغن، رنگ‌غذا‌هایی که به جای زعفران به خورد مشتری داده می‌شود و گوشت‌هایی که معلوم نیست از چه منبعی و چگونه با این قیمت ارزان تهیه می‌شوند، همه و همه نشانه‌های ساده این موضوع هستند که استفاده از غذای آماده و رستورانی، سلامت شما را به خطر می‌اندازد.

علاوه بر این نحوه پخت غذا‌ها نیز آنطور که باید با سلامتی و سلیقه مصرف‌کننده هماهنگ نیست و بیشتر سعی در بهینه سازی سرعت آماده شدن غذا دارد. با این اوصاف حتی اگر جنبه‌های شخصی آشپزی و لذت بی‌اندازه آن را نادیده بگیرم، باز هم کفه ترازو به سمت غذای سالم خانگی سنگین‌تر است.

این موضوع حتی در بحث مالی نیز به کمک شما می‌آید و می‌تواند هزینه تهیه غذا را بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش دهد. هزینه‌های اضافی که چندان برای اوضاع نابسامان اقتصادی فعلی موجود در جامعه، مناسب نیستند.

از سوی دیگر یک غذای خانگی با بهترین مواد اولیه، ارزان‌تر از تمامی رستوران‌ها و آشپزخانه‌های دور و نزدیک تمام می‌شود و البته سلامت شما را نیز به خطر نمی‌اندازد. استفاده از برنج‌های با کیفیت، روغن‌های گیاهی سالم، پروتئین‌های کم خطر و مواد اولیه تازه، چنان انرژی مضاعفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که بدون شک مدت زمان کوتاه آشپزی در منزل را با ارزش‌تر می‌کند.

کیفیت پایین بهداشتی غذا‌های آماده و رستورانی

در روز‌هایی که حتی ابتلا به آنفلوانزا می‌تواند جان شما را به خطر بیندازد، رعایت نکات بهداشتی در هنگام تهیه غذا از همیشه پر اهمیت‌تر است. هرچند باید به این موضوع تاکید کنیم که هستند رستوران‌هایی که سلامت مشتری را مد نظر قرار می‌دهند، اما به طور کلی می‌توان امنیت غذای خانگی را بسیار بالاتر دانست.

هیچ تضمینی وجود ندارد که غذای تهیه شده در کامل‌ترین و دقیق‌ترین سیستم بهداشتی ممکن، آماده شده باشد. آمار بالای ابتلا به باکتری معده در ایران نیز از جمله نشانه‌های عدم رعایت بهداشت در رستوران‌ها و کارخانه‌های تولید مواد غذایی آماده است.

با این اوصاف اگر حتی به موضوع سلامتی بلند مدت خود اهمیت نمی‌دهید، بازهم باید به خاطر مبتلا نشدن به بیماری‌های ویروسی و باکتریایی، به اهمیت مصرف مواد غذایی خانگی، بیشتر دقت کنید.

یک لذت جدید و منحصر به فرد

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

در فرهنگ قدیمی، آشپزی وظیفه بانوان بود، اما امروزه با اشتغال تمامی افراد خانواده می‌توان وظیفه آشپزی را بین تمامی اعضا تقسیم کرد. البته باید نگاه به آشپزی از یک وظیفه روزانه خارج و به یک لذت جدید از کشف مزه‌ها و موفقیت‌های تازه تبدیل شود.

روز‌هایی تصور کنید که به جای غذا‌های تکراری رستورانی، هر روز با یک دستور غذایی جدید ایرانی و خارجی روبرو باشید. این تغییر می‌تواند آنقدر تاثیرگذار باشد که اعضای همیشه مشغول خانواده را نیز برای یک تجربه شیرین خانوادگی، دور هم جمع کند.

آشپزی خانگی اگر با پشت سر گذاشتن تکرار‌های همیشگی همراه باشد، نه تنها به یک تجربه شیرین فردی تبدیل می‌شود بلکه اعضای خانواده را نیز به هم نزدیک‌تر خواهد کرد.

من آشپزی بلد نیستم!

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

پاسخ بسیاری از اشخاصی که به مصرف غذا‌های آماده مشغول هستند این است که «من آشپزی بلد نیستم». موضوعی که شاید حقیقت داشته باشد، اما به این معنی نیست که باید تا آخر عمر درگیر سفارش غذا از رستوران‌های مختلف باشیم.

یادگیری آشپزی، درست مثل هر هنر دیگری می‌تواند لذت‌بخش و آرامش‌بخش باشد و در پایان به صرفه‌جویی مالی و زمانی نیز منجر می‌شود. کاهش وزن نیز با مصرف غذا‌های آماده غیر ممکن است و تنها در صورتی امکان پذیر می‌شود که بتوان مواد غذایی پرخطر را از لیست مصرفی خانوار حذف کرد.

با این اوصاف مسیر پیش روی شما به عنوان کسی که آشپزی بلد نیست روشن است. یا باید با تهیه یک منبع نوشتاری آشپزی مثل یک کتاب مشهور و موفق، با شجاعت تمام به دنیای آشپزی وارد شوید و از شکست‌های احتمالی نترسید و یا با مراجعه به یک آموزشگاه معتبر در زمینه آشپزی و شیرینی‌پزی، یک محیط حرفه‌ای و در عین حال خلاقانه را از نزدیک تجربه کنید.

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر