سوپراستار‌های بدلی!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۴۱۸۰۲
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷
۴۳۴۶
تا همین چند وقت پیش، داشتن بدل فقط برای فیلم‌ها و داستان‌های پلیسی و البته دنیای سیاست مدار‌ها بود. مثلا خیلی‌ها می‌گفتند صدام، قذافی، ابوبکر بغدادی و خیلی‌های دیگر برای خودشان بدل داشته و دارند تا از آن‌ها به عنوان پیش مرگ استفاده کنند. اما این روز‌ها بدل‌ها دیگر فقط برای آدم‌های کله گنده سیاسی نیستند بلکه حالا به فکر پول در آوردن افتاده اند و برایشان مهم است شبیه یک سلبریتی باشند.

روزنامه خراسان: تا همین چند وقت پیش، داشتن بدل فقط برای فیلم‌ها و داستان‌های پلیسی و البته دنیای سیاست مدار‌ها بود. مثلا خیلی‌ها می‌گفتند صدام، قذافی، ابوبکر بغدادی و خیلی‌های دیگر برای خودشان بدل داشته و دارند تا از آن‌ها به عنوان پیش مرگ استفاده کنند. اما این روز‌ها بدل‌ها دیگر فقط برای آدم‌های کله گنده سیاسی نیستند بلکه حالا به فکر پول در آوردن افتاده اند و برایشان مهم است شبیه یک سلبریتی باشند.

در ایران هم عده‌ای هستند که در کنار ظاهر شبیه به سلبریتی با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی توانسته اند معروف شوند. به تازگی هم فیلم یکی از همین بدل‌ها که شباهتی به محمد صلاح دارد، در فضای مجازی منتشر شده که بدل ایرانی محمد صلاح را نشان می‌دهد! او در حال گذر از خیابانی در قطر است و حاضران در آن محل، دورش جمع شده‌اند و به خیال این که او بازیکن معروف تیم فوتبال لیورپول و تیم ملی مصر است با او سلفی می‌گیرند. به همین بهانه چند بدل معروف را که این روز‌ها به دلیل شباهتشان به یکی از چهره‌های معروف دنیای فوتبال یا هنر به جایی رسیده اند، معرفی می‌کنیم.

رضا پرستش - لیونل مسی

سوپراستار‌های بدلی!

فعالیت‌ها بعد از بدل شدن: بازیگری و تبلیغات حرفه‌ای

رضا پرستش یا همان مسی ایرانی، یکی از حرفه ای‌ترین بدل‌های ایرانی است که ظاهرا راه تجارت را خوب یاد گرفته و برخلاف بعضی‌ها نمی‌خواهد کوپنش را زود بسوزاند. مسی ایرانی یکی از پرطرفدارترین بدل‌ها هم هست و آن قدر به نمونه اصلی شبیه است که حتی در سفرش به اسپانیا هم با واکنش‌های عجیب و غریب مردم رو به رو شد. او که خودش در سال ۹۶ با روزنامه خراسان گفت و گویی داشته، گفته بود متولد ۱۳۷۱ است و دوست دارد در کنار مسی باشد و به جای او به بچه‌هایی که دوست دارند مسی را ببینند سر بزند و در خیریه‌ها هم به جای او شرکت کند، اما این روز‌ها او به خاطر شباهتش به ستاره بارسلونا مشغول پول درآوردن از طریق تبلیغات است.


هادی خالقی - کارلوس کی روش

سوپراستار‌های بدلی!

فعالیت‌ها بعد از بدل شدن: سلفی با تماشاگران فوتبال

اگر کی روش از تیم ملی ما نمی‌رفت و هنوز سرمربی تیم ملی بود و شما هادی خالقی را در خیابان می‌دیدید، مطمئن باشید او را با کی روش اشتباه می‌گرفتید. خالقی که چند سالی با کارلوس اختلاف سن دارد، شباهتی عجیب به سرمربی تیم ملی دارد، اما مشکلش این است که کی روش اصلا اهل تبلیغات نیست و از کشورمان هم رفته است، برای همین شبیه او بودن هم پول ساز نخواهدبود. همین باعث شده مدیر یکی از شعب بانک تجارت در رشت نتواند فعالیت خاصی بکند و تنها به عکس گرفتن با تماشاگران فوتبال در ورزشگاه بسنده کند. او از بدو ورود کی روش به تیم ملی متوجه شباهتش به او شده بوده، اما یکی از دوستانش که عکس او را در فضای مجازی منتشر کرده دلیل معروفیت خالقی شده است.


علی رضالو - کریستیانو رونالدو

سوپراستار‌های بدلی!

فعالیت‌ها بعد از بدل شدن: تبلیغات حرفه‌ای

سه سال پیش برای اولین بار تصاویری از بدل رونالدو در فضای مجازی پخش شد. کسی که بعضی‌ها معتقدند به لطف گریم، خودش را شبیه کریس می‌کند وگرنه خیلی هم شباهت خاصی به او ندارد. دفاتر تبلیغاتی، اما ظاهرا نظر دیگری داشتند و رضالو توانست در چندین تبلیغ تجاری در نقش رونالدو شرکت و احتمالا درآمد خوبی هم کسب کند. نکته‌ای که درخصوص بدل رونالدو وجود دارد، مقایسه اش با رضا پرستش بدل مسی است. ظاهرا رضالو مشاوران و مدیربرنامه خوبی ندارد و نتوانسته مثل بدل مسی پیشرفت کند البته مسئله شباهت کمتر او به رونالدو هم می‌تواند در این پیشرفت نکردن موثر باشد.


حمید ماهی صفت - مستربین

سوپراستار‌های بدلی!

فعالیت‌ها بعد از بدل شدن: او از ابتدا یک کمدین بود

از اواخر دهه ۷۰ نام یک کمدین حسابی بر سر زبان‌ها افتاد. او که به نوعی قبل از خیلی‌های دیگر شروع به اجرای استندآپ کمدی کرده بود، خیلی شبیه مستربین است و به او لقب مستر بین ایرانی هم داده بودند. ماهی صفت می‌توانست طوری یک جوک ساده را تعریف کند که همه از خنده نابود شوند. بعد از چندوقت، اما خود آقای کمدین در برنامه هایش اعلام کرد اصلا علاقه‌ای به مقایسه شدن با مستربین ندارد و این حرف مردم است. حمید ماهی صفت که زمانی پای ثابت بیشتر مراسم شادی آفرین برگزار شده در کشور بود، حالا چند وقتی است کم کار شده و البته شباهتش با روآن اتکینسون یا همان مستر بین هم خیلی کمتر شده است.


هادی لطفی - مرحوم مرتضی پاشایی

سوپراستار‌های بدلی!

فعالیت‌ها بعد از بدل شدن: اجرای برنامه به جای آن مرحوم

بعد از فوت مرتضی پاشایی، تعداد زیادی به عنوان بدل پاشایی به میدان آمدند و در مراسم تشییع و ترحیمش هم حضور داشتند. لطفی، اما از نظر چهره بیشترین شباهت را به آقای خواننده دارد، ولی وقتی روی صحنه می‌رود تا اجرا کند مجبور است فقط لب خوانی کند، چون هیچ سر رشته‌ای در خواندن ندارد. البته مرتضی پاشایی یک بدل دیگر هم به نام میلاد فتاحی دارد که هیچ شباهت ظاهری به هم ندارند و فقط صدای این بدل شبیه پاشایی است. این دو نفر و چند نفر دیگر با حضور در مراسم مختلفی از جمله جشن و... سعی می‌کنند با زنده کردن یاد پاشایی و اجرای ترانه‌های او پول دربیاورند و ظاهرا در این راه موفق هم بوده اند.


بدل‌های دیگر - از سوءاستفاده و کلاهبرداری تا هیچ

همه بدل‌ها از شباهتشان استفاده درست نمی‌کنند و برخی هم به دلیل این شباهت دست به کلاهبرداری می‌زنند. یکی از آن‌ها فردی است که شبیه احسان علیخانی است و با سوء استفاده از این شباهت، دست به اغفال دختران جوان و کلاهبرداری از مردم زده بود که خیلی زود توسط پلیس دستگیر شد. خیلی‌های دیگر هم هستند که بدل هایشان فقط شبیه آن‌ها هستند و درآمدی از این شباهت ندارند. بدل‌های محمد رضا گلزار بازیگر سینما، نرگس محمدی بازیگر سریال ستایش و بهنام بانی خواننده موسیقی پاپ هم از این دست بدل‌ها هستند.

بدل‌های خارجی

جالب است بدانید فقط ایرانی‌ها نیستند که دوست دارند خودشان را شبیه آدم‌های معروف کنند. در کشور‌های دیگر هم افرادی هستند که دوست دارند شبیه ستاره‌های هالیوود باشند و با استفاده از شهرت آن‌ها به پول برسند. مثل بدل‌های سلنا گومز، برد پیت، جنیفر لوپز، تیلور سوئیفت، دی کاپریو و ... حتی بدل باراک اوباما هم توانسته به خاطر شباهتش به رئیس جمهور سابق آمریکا پول خوبی به دست بیاورد.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1398/10/07
لطفا بدل نجم الدین شریعتی (سمت خدا)هم اعلام شود .
نظر من ؟ خانم سارا رسول زاده ( سریال پرده نشین)
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
لطفا ببند یه مدت از دستت راحت بودیم باز برگشتی
بنفشه
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
خدایا چرا یه آدم اینقدر باید لوس باشه!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تو حرف نزن. باز سر و کلت پیدا شد؟! ننه نجمه!
تنگار خیلی عاشقشی. حتما یه دختر 14 ساله هم هستی.
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/10/07
سامانا سیاحی بدل ایرانی آنجلینا جولی رو که خیلی شبیهش هست فراموش کردی
پاسخ ها
سویل
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
رمانا سیاحی
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/10/07
ماهی صفت با بقیشون هیچ سنخیتی نداره
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1398/10/08
بنظر من اینا خیلی هم شاید شبیه نباشند ولی دارن سعی میکنن( خودشونو میکشن ) که شبیه بشن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر