پرنسس ارکیده خانم
۹۴۲۴
۰۳ مهر ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۴
۲۲۱۳۱ 
گل زیبایی که به خانه شما زیبایی می‌بخشد
ارکیده‌های زیبا را می‌توانید از اولین گلفروشی سر راه تهیه کنید، اما اگر قصد این کار را دارید، حتما به این توصیه‌ها توجه کنید. ارکیده گل خاصی است و باید با او مهربان بود. مطالعه این جزئیات فقط پنج دقیقه وقت شما را می‌گیرد، اما روزها به زندگی شما زیبایی اضافه می‌کند.
  برترین مجله اینترنتی ایران


  • مراقبت کردن از گل​هاي ارکيده در خانه کار مشکلي نيست به شرط اينکه شما روش مناسبي را براي پرورش گل‌هاي ارکيده در منزل انتخاب کنيد. بي​توجهي به آبرساني صحيح و نور مناسب از جمله عواملي هستند که سبب مي​شوند ارکيده خانگي شما از دست برود. اما در عين حال اگر فضاي خوبي را براي پرورش ارکيده در خانه پيدا کنيد و در آب دادن به گل خانگي خود دقت داشته باشيد، نتيجه هماني خواهد بود که انتظارش را داريد.
  •   اغلب ارکيده​ها وقتي نزديک به شرق پنجره در معرض نور قرار بگيرند رشد خوبي خواهند داشت. در غير اين‌صورت بهتر است آنها را در قسمت جنوبي پنجره بگذاريد. فراموش نکنيد در چنين حالتي بهتر است نور از پشت يک پرده حرير به ارکيده​ها بتابد.در ضمن قرارگرفتن گلدان در قسمت غربي پنجره مناسب نيست چون مي​تواند بسيار گرم شود و البته قسمت شمالي پنجره معمولا آفتاب​گير نيست.
  •   هر چقدر ساقه​هاي ارکيده بلندتر باشند احتمال شکنندگي آنها بيشتر است. بنابراين چنين ساقه​هايي به حمايت احتياج دارند. پس بهتر است با يک گيره يا سيم که دور آنها مي​پيچيد از شکستن احتمالي ساقه​ها جلوگيري کنيد.
  •   اگر چه بيشتر ارکيده​ها در داخل خانه مي​توانند با رطوبت موجود خودشان را وفق بدهند و رشد کنند اما اگر مي​خواهيد بابت رشد آنها مطمئن باشيد بهتر است گلبرگ​ها و برگ​هاي ارکيده را هر از گاهي خيلي با ملايمت اسپري کنيد تا شما هم به آنها رطوبت​ رسانده باشيد.
  •   در تابستان​ها هفته​اي دو تا سه بار و در زمستان هفته​اي يکبار آبياري ارکيده کافي است. ضمن اينکه مي​توانيد برگ​هاي اين گياه را هم با پارچه نرم يا اسفنج مرطوب تميز کنيد اما هرگز از براق‌کننده​هاي شيميايي براي تميزکردن اين برگ​ها استفاده نکنيد.
  •   ارکيده​ها به خاک مخصوصي نياز دارند. پس اگر قصد پرورش اين گياه را در خانه داريد بهتر است با مراجعه به گلفروشي​ها دقيقا خاک مخصوص ارکيده را تهيه کنيد. اين خاک معمولا مخلوطي از خزه اسفاگتوم و خاک لوم و پيت روشن است.توصیه‌های ارکیده‌ای

  • آب ولرم اسپری کنید
  اگر ارکيده را در هوايي گرم و خشک نگهداري کنيد، غنچه​هاي آن منقبض و خشک مي​شوند پس در چنين شرايطي هر روز يکبار با آب ولرم بدون املاح، گياه را اسپري کنيد.

  • گیاه سرمایی
 در شب​هاي سرد زمستان ممکن است گياه ارکيده شما سياه شود. در اين اوضاع گلدان را به محل گرم​تر ببريد.  البته گرما هم نبايد بيش از اندازه باشد.

  • 27 درجه - دقت کنید
  آبياري بيش از حد گياه ارکيده سبب ريزش برگ‌هاي آن مي​شود. اگر با چنين مشکلي مواجه شده​ايد آب اضافي گلدان را خالي کنيد. اگر هم رشد گياه​تان خود به خود متوقف شد احتمالا به خاطر سردي هوا بوده. فراموش نکنيد حداکثر درجه حرارت براي گياه ارکيده در تابستان بايد 27درجه و در زمستان 10درجه باشد. پس مراقب شرايط آب و هوايي گياه خود باشيد.

  • عجله نکنید
  بيشتر انواع ارکيده​ها بايد قبل از آبياري دوباره کاملا خشک شوند. شايد فقط بعضي از انواع آنها نياز به رطوبت دائم داشته باشند.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج