آمریکا دوباره پیمان‌کاران نورد استریم ۲ را تهدید کرد
۹۴۳۵۵۰
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
۱۱۸۲۷
وزارت امور خارجه آمریکا پیمان‌کاران خط لوله نورد استریم ۲ را تهدید کرد در صورتی که فورا عملیات خود را متوقف نکنند، تحریم می‌شوند.

ایرنا: وزارت امور خارجه آمریکا پیمان‌کاران خط لوله نورد استریم ۲ را تهدید کرد در صورتی که فورا عملیات خود را متوقف نکنند، تحریم می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا تهدید کرد که واشنگتن پیمان‌کاران خط لوله «نورد استریم ۲» را تحریم می‌کند، مگر آنکه فورا "حسن نیت نشان داده و عملیات خود را متوقف کنند".

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین افزود در صورتی که پیمان‌کاران این پروژه عملیاتشان را تا ۲۰ ژانویه سال ۲۰۲۰ متوقف کنند، از تحریم‌های واشنگتن در امان می‌مانند.

آمریکا دوباره پیمان‌کاران نورد استریم ۲ را تهدید کرد

«الکساندر نوواک» وزیر انرژی روسیه روز جمعه گفت که این خط لوله به رغم تحریم‌های آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۰ عملیاتی می‌شود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هفته گذشته بودجه دفاعی سال ۲۰۲۰ کشورش را امضا کرد که شامل تحریم‌هایی علیه پروژه نورد استریم ۲ نیز بود.

شرکت «آلسیز» سوئیس که عملیات لوله‌گذاری این پروژه را انجام می‌داد، کار خود را متوقف کرده است.

مقام‌های آلمان از جمله آنگلا مرکل صدراعظم این کشور مخالفت خود را با تحریم این پروژه از سوی آمریکا اعلام کرده و گفته‌اند که این خط لوله به رغم تحریم‌های واشنگتن تکمیل خواهد شد.

نورد استریم ۲ پروژه‌ای مشترک میان شرکت گازپروم روسیه و پنج شرکت اروپایی شامل «انجی» فرانسه، «او.ام.وی» اتریش، «رویال داچ شل» هلند و «یونیپر» و «وینترشل» آلمان است.

این خط لوله دوقلوی ۱۲۰۰ کیلومتری قرار است سالانه ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز را از روسیه به آلمان منتقل کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج