مدیرعامل سپاهان: از خارجی‌ها طلبکاریم نه بدهکار
۹۴۴۰۳۴
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
۲۹۳۱
مدیرعامل سپاهان اصفهان ضمن اشاره به ایجاد تغییر در لیست بازیکنان سپاهان اظهار داشت: نه تنها به خارجی‌های خود بدهکار نیستیم بلکه از یک بازیکن هم طلبکار هستیم.

خبرگزاری مهر: تیم فوتبال سپاهان توانست در شانزده بازی از رقابت‌های لیگ برتر ۳۱ امتیاز کسب کند تا شاگردان امیر قلعه نویی در رده دوم جدول قرار بگیرند و فاصله سه امتیازی با پرسپولیس که در صدر جدول قرار گرفته است پیدا کند. زردپوشان اصفهانی که با کمترین حاشیه برای رسیدن به قهرمانی می‌جنگند به احتمال فراوان تغییراتی را در لیست بازیکنان خود برای نیم فصل دوم خواهند داشت.

مسعود تابش، ضمن تایید این موضوع درباره آخرین وضعیت این تیم، قرارداد با بازیکنان خارجی و همچنین عدم برگزاری بازی با استقلال تهران در یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال کشور صحبت کرد:

برای امینی متاثر هستیم

مدیرعامل باشگاه سپاهان در ابتدای صحبت‌هایش راجع به درگذشت محمدرضا امینی دروازه بان پیشین سپاهان اصفهان صحبت کرد و اظهار داشت: او جزو بازیکنان تیم‌های پایه بود اما عملکرد خیلی خوبی داشت تا تقریباً یکی از آیندگان دروازه‌بانی ایران لقب بگیرد اما اجل مهلت نداد تا شاهد از دست رفتن یکی از عزیزانمان باشیم. من هم مثل خانواده سپاهان به شدت از این ضایعه ناراحت هستیم ولی ای کاش یک بار دیگر برای خودمان تلنگری باشد تا یاد عزیزانمان تا زمانی که زنده هستند بیفتیم.

تابش در پاسخ به این سوال که آیا در طول مدت بیماری اش کمکی از سوی باشگاه سپاهان انجام شد تاکید کرد: در جریان بیماری سخت او بودیم اما حقیقت این است تا جایی که بنده اطلاع دارم خانواده ایشان مشکل مالی نداشتند و تمام هزینه‌های درمان او را خانواده محترم و داغدار امینی پرداخت کرده بودند.

مقابل نفت آبادان بهترین‌هایمان را نداشتیم

وی درباره باخت چهار بر دو سپاهان مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: در نیم فصل اول نشان دادیم که توانایی‌های خوبی در بحث فنی داریم. هر بازی برای تیمی همچون سپاهان حکم فینال را دارد تا در پایان بتواند به موفقیت برسد. در این بازی بهترین‌های خودمان نظیر امید نورافکن و محمد محبی را در اختیار نداشتیم. ضمن اینکه پورقاز و نقی زاده هم به دلیل مصدومیت در تیم حضور ندارند. اگر بخواهیم درباره نیم فصل صحبت کنیم باید بگویم از عملکرد راضی هستیم.

ناچار به جابجایی بازیکن هستیم

تابش درباره احتمال ایجاد تغییر در لیست بازیکنان سپاهان تاکید کرد: عزت‌الله پورقاز و نقی‌زاده به دلیل مصدومیتی که دارند بطور قطع نمی‌توانند ما را در نیم فصل دوم همراهی کنند. به همین خاطر مجبور هستیم جانشینانی را برای آنها انتخاب کنیم. ناچار به ایجاد تغییرات هستیم. البته بازیکنان خیلی خوبی هم در اختیار داریم که در ادامه مسیر قطعاً می‌توانند کمک کنند.

هیچ چیز با پژمان منتظری قطعی نشده است

مدیرعامل سپاهان درباره نزدیک شدن این باشگاه به عقد قرارداد با پژمان منتظری تصریح کرد: نه! هنوز هیچ چیز قطعی رخ نداده است. تا زمانیکه قراردادی را قطعی ندانیم آن را اعلام نمی‌کنیم. درباره تغییرات در لیست بازیکنان منتظر دیدگاه آقای قلعه نویی هستیم که بتوانیم بهترین تصمیم گیری را برای خرید بازیکن در نیم فصل انجام دهیم.

خارجی‌های تاریخ سپاهان زبانزد بودند

تابش درباره مشکلات اخیر به وجود آمده در فوتبال ایران بابت قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی اظهار داشت: من درباره مشکلات سایر باشگاه‌ها به خودم اجازه اظهارنظر نمی‌دهم. شاید لازم باشد تنها برخی نکات را درباره باشگاه سپاهان بگویم.

مدیرعامل زردپوشان اصفهانی ادامه داد: در تاریخ فوتبال ایران بازیکنان خارجی اسم و رسم داری را به خدمت گرفتیم که به فوتبال ایران کمک کردند. مثال‌هایی نظیر آرمناک پطروسیان و لئون استپانیان داشتیم که بدون هیچ مشکلی آمدند و کمک کردند. به همین خاطر آنها زبانزد فوتبال دوستان ایرانی شدند.

CAS گفت سپاهان هیچ مشکلی حقوقی ندارد

وی در ادامه راجع به قراردادهایی که با خارجی‌های سپاهان عقد می‌شود اظهار داشت: یادم می‌آید حدود دو سال پیش کارشناسان حقوقی فیفا و قضات دادگاه بین المللی ورزش به تهران آمدند تا کارگاه آموزشی برگزار کنند. تنها باشگاهی که به گفته همان مسئولان CAS مشکل نداشت سپاهان بود اما در آن کارگاه، باشگاه‌های بدهکار نبودند و ما حاضر بودیم.

نه تنها بدهکار نیستیم بلکه طلبکاریم

تابش تاکید کرد: برونو سزار از ما شکایت کرد. در فیفا محکوم شدیم اما تقاضای بازنگری در حکم کردیم. وکیل سوئیسی هم انتخاب کردیم تا پرونده را بررسی کند. خوشبختانه حکم نهایی که CAS صادر کرد به نفع سپاهان بود تا حالا ما از برونو طلبکار شویم. ضمن اینکه فیفا هنوز نتوانسته راهی برای پرداخت مطالبات باشگاه بابت این موضوع و بحث حضور احسان حاج صفی به دلیل حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ پیدا کند. در واقع ما طلبکار هستیم و می‌خواهیم راهی را برای دریافت این پول پیدا کنیم.