سايز كفش زنان را هرگز نپرسيد
۹۴۸۸
۰۴ مهر ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۸
۳۹۹۹۶ 
زنان از اندازه پا‌های خود خجالت می‌کشند!
تا دیروز پرسیدن سن زنان کار بی‌ادبانه‌ای به حساب می‌آید، اما به‌نظر می‌رسد از این به بعد باید از پرسیدن اندازه کفش آن‌ها نیز اجتناب کرد.
مجله سیب سبز: تا دیروز پرسیدن سن زنان کار بی‌ادبانه‌ای به حساب می‌آید، اما به‌نظر می‌رسد از این به بعد باید از پرسیدن اندازه کفش آن‌ها نیز اجتناب کرد. اندازه پای زنان در طول ۲۰ سال گذشته به اندازه یک و نیم شماره افزایش پیدا کرده است. همین موضوع سبب شده بسیاری از زنان نسبت به این موضوع احساس خوشایندی نداشته باشند، زیرا به‌نظر آن‌ها پا‌های بزرگ جزو خصوصیات مردانه است. تقریبا ۸۲ درصد از زنانی که دارای پا‌های بزرگ هستند نسبت به این موضوع احساس خجالت می‌کنند و از آن ناراحت هستند.
 
 
کارشناسان معتقدند از مهم‌ترین دلایل بزرگ شدن اندازه پای زنان، افزایش متوسط وزن و قد آن‌ها در طول چند ده سال گذشته است. این موضوع حتی باعث شده بسیاری از زنان برای پیدا کردن کفش مناسب و اندازه پایشان دچار مشکل شوند. آمار‌ها نشان می‌دهد تقاضا برای تولید کفش‌های سایز بزرگ در کارخانه‌ها تا ۸۰ درصد افزایش داشته است و این روند همچنان هم در حال پیشروی است. در حقیقت این موضوع بخشی از روند تکاملی است که زنان در حال گذراندن آن هستند. تغییراتی که در رژیم غذایی مردان و زنان مدرن امروز به‌وجود آمده باعث شده قد و وزن آن‌ها به‌تدریج رو به افزایش بگذارد. اگر این روند به همین شکل ادامه پیدا کند تا چند وقت دیگر زنان باید کفش‌هایی با اندازه‌های کاملا مردانه برای خود تهیه کنند.
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج