حاج‌صفی بوی بمب می‌دهد!
۹۵۰۵۴۸
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
۱۰۰۵۶
از دل لیگ برتر با بهترین شوتزن‌ها
اگر بخواهیم به دنبال شوت زن‌ترین بازیکن لیگ نوزدهم باشیم، احتمالاً باید به دنبال مهاجمانی باشیم که بیشتر از بقیه بازیکنان به دروازه حریف نزدیک هستند، اما در لیگ امسال یک هافبک دفاعی بیشتر از همه شوت زده!

ورزش سه: اگر بخواهیم به دنبال شوت زن‌ترین بازیکن لیگ نوزدهم باشیم، احتمالاً باید به دنبال مهاجمانی باشیم که بیشتر از بقیه بازیکنان به دروازه حریف نزدیک هستند، اما در لیگ امسال یک هافبک دفاعی بیشتر از همه شوت زده!

آماری که از بازیکنان شوت زن در نیم فصل اول منتشر شده، یک نکته جالب توجه دارد؛ احسان حاج صفی هافبک دفاعی تراکتور در لیگ امسال بیشتر از بقیه مهاجمان لیگ به دروازه حریفان ضربه زده است. مطابق آمار سایت یازده، حاج صفی در نیم فصل اول ۴۳ شوت به دروازه حریفان زده که ۱۵ تای آن در چارچوب بوده. حاصل این ضربات هم دو گل ۳ امتیازی حاج صفی مقابل پرسپولیس و پارس جنوبی جم بوده که تراکتور در هردوی آن‌ها با نتیجه ۱-۰ پیروز شد.

حاج‌صفی بوی بمب می‌دهد!

این اشتهای حاج صفی برای ضربه زدن به دروازه حریفان وقتی جالب‌تر می‌شود که به یاد بیاوریم او بیشتر دوران فوتبالش را به عنوان مدافع چپ گذرانده و اولین بار کارلوس کی روش بود که در تیم ملی از او به عنوان یک هافبک دفاعی در مرکز زمین استفاده کرد.

حاج‌صفی بوی بمب می‌دهد!

بعد از هافبک تراکتور، شهریار مغانلو و علی علیپور با ۴۰ شوت به دروازه حریفان، دومین بازیکن پرکار لیگ در این فاکتور بوده اند. مساله جالب اینکه هم مغانلو و هم علیپور، ۱۸ ضربه به چارچوب حریفان داشته اند و تنها عاملی که باعث می‌شود مغانلو بالاتر از علیپور قرار بگیرد این است که یک بازی کمتر انجام داده است.

رتبه چهارم این جدول به یک هافبک دیگر تعلق می‌گیرد. علی کریمی هافبک میانی استقلال با ۳۹ شوت بالاتر از عیسی آل کثیر قرار می‌گیرد. اما دقت شوت‌های کریمی، نسبت به سایرین تفاوت معنی داری دارد و فقط ۸ شوت آن درون چارچوب بوده. اما از طرف دیگر از این ۸ ضربه، ۳ تای آن تبدیل به گل شده!

اگر بخواهیم نسبت تعداد کل شوت‌ها به تعداد شوت‌های در چارچوب را ملاک قرار دهیم، شیخ دیاباته از بقیه آمار بهتری ثبت کرده است. این مهاجم بلندقامت که نسبت به سایرین کمتر بازی کرده، در مجموع ۳۷ ضربه به طرف دروازه حریفان زده که ۱۷ تای آن در چارچوب بوده است. یعنی تقریباً از هر دو ضربه‌ای که شیخ دیاباته می‌زند، یک ضربه به طرف چارچوب می‌رود.

جلال علی محمدی، هافبک فصل گذشته سپاهان که این فصل به پیکان پیوسته، هفتمین بازیکن موفق در این فهرست است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج