شرط عجیب برای اجاره خانه به پسران جوان
۹۵۰۶۱۶
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
۲۴۸۶۵
مدتی قبل مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و از سرقت گوشی تلفن همراه و پول‌هایش توسط سرنشینان یک خودرو پراید خبر داد. با شکایت مرد جوان تحقیقات آغاز شد اما در ادامه بررسی‌ها مأموران پلیس با سرقت‌های مشابه دیگری مواجه شدند. در تمامی این سرقت‌ها چهار سرنشین خودرو پراید اقدام به زورگیری از مسافران در محدوده میدان آزادی و سه راه آذری کرده بودند.

روزنامه ایران نوشت: مدتی قبل مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و از سرقت گوشی تلفن همراه و پول‌هایش توسط سرنشینان یک خودرو پراید خبر داد. با شکایت مرد جوان تحقیقات آغاز شد اما در ادامه بررسی‌ها مأموران پلیس با سرقت‌های مشابه دیگری مواجه شدند. در تمامی این سرقت‌ها چهار سرنشین خودرو پراید اقدام به زورگیری از مسافران در محدوده میدان آزادی و سه راه آذری کرده بودند.

در حالی که بررسی‌ها برای شناسایی سرنشینان پراید ادامه داشت، یک وکیل دادگستری به پلیس مراجعه کرد و از سرقت وسایلش توسط چهار سرنشین پراید خبر داد. اظهارات این وکیل باعث شد تا فرضیه سریالی بودن سرقت‌ها قوت بگیرد.

در حالی که وکیل جوان شماره پلاک خودرو سارقان را در اختیار مأموران قرار داده بود آنها موفق شدند صاحب خودرو و یکی از اعضای باند را شناسایی کنند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد صاحب خودرو پسری به‌ نام کامبیز است.

تحقیقات نشان می‌داد که کامبیز ساکن یکی از شهرهای غربی کشور است و چند ماه قبل به همراه سه نفر از اقوامش برای کار به تهران آمده است اما نشانی محل زندگی جدید او مشخص نبود. در حالی که بررسی‌ها ادامه داشت، کارآگاهان دریافتند که کامبیز خودرو پژویی را به تازگی خریداری کرده است. با به‌دست آمدن مشخصات خودرو، مأموران موفق شدند پسر 18 ساله را دستگیر کنند. دستگیری کامبیز، تیم تحقیق را به سه همدست او رساند.

متهمان دستگیر شده به سرقت‌های سریالی از مسافران در اطراف خیابان آزادی و سه راه آذری اعتراف کردند.

گفت‌وگو با متهم

18 سال دارد و سه همدستش نیز در همین سن و سال هستند. هر چهار نفر فامیل هستند و چند ماه قبل برای پولدار شدن تصمیم گرفتند راهی پایتخت شوند.

چه شد که تصمیم به سرقت گرفتید؟

حدود 7 ماه قبل بود که به تهران آمدیم. آن موقع جایی برای خوابیدن نداشتیم. یا داخل خودرو پراید من می‌خوابیدیم، یا روی صندلی ترمینال‌ها و پارک ها. در همین شب‌هایی که روی صندلی پارک جا خوش کرده بودیم مرد جوانی به‌نام اردلان به سراغمان آمد و وقتی فهمید جا و مکان و کار نداریم ما را به خانه‌اش برد.

چرا خانه اجاره نکرده بودید؟

قیمت‌ها سرسام آور بود و پول هم برای پیش پرداخت می‌خواستند. ما تمام دارایی‌مان خودرو پرایدی بود که آن هم پدرم برایم خریده بود. زمانی که اردلان پیشنهاد داد که داخل خانه او مستقر شویم همه قبول کردیم. این چند روزی که در خیابان و داخل خودرو خوابیده بودیم خسته‌مان کرده بود. البته او برای خوابیدن در خانه‌ای که در اختیارمان قرار داده بود شرط گذاشت.

چه شرطی؟

دو، سه روزی که از ماندنمان در خانه‌اش گذشته بود سر صحبت را باز کرد و گفت راهی بلد است که می‌توانیم خیلی زود پولدار شویم. او به ما سرقت آموزش داد و قرار شد هر شب یک گوشی مسروقه به‌عنوان اجاره خانه به او بدهیم. اوایل چون می‌ترسیدیم و تخصص زیادی هم نداشتیم گوشی‌های گرانقیمتی گیرمان نمی‌آمد. اما به مرور زمان فهمیدیم که چه آدم‌هایی را به‌عنوان مسافر سوار کنیم که بشود پول خوبی از آنها به‌دست آورد.

با وسایل سرقتی چه می‌کردید؟

هر شب یک گوشی را به‌عنوان اجاره خانه به اردلان می‌دادیم و گوشی‌های دیگری را که سرقت کرده بودیم هم به او می‌فروختیم.

فکر می‌کردید دستگیر شوید؟

ما می‌دانستیم پلیس در تعقیبمان است اما بازهم خطر را به جانمان خریدیم و به سرقت‌ها ادامه دادیم.

از کجا متوجه شدید پلیس در تعقیب شماست؟

ما به غیر از اینکه شب‌ها سرقت می‌کردیم روزها هم به‌عنوان کارگر مشغول کار بودیم. به همین دلیل پول خوبی به‌دست آوردیم. من تصمیم گرفتم خودروام را تغییر بدهم و خودرو بهتری بخرم. زمانی که برای گرفتن خلافی اقدام کردم متوجه شدم که خودروام دستور توقیف دارد. ماجرا را که به اردلان گفتم خودرو را از من 10 میلیون تومان خرید و من هم یک خودرو پژو خریدم. اما اصلاً به این موضوع توجه نکردم که مشخصات من را پلیس دارد و بعد هم که دستگیر شدم.

چرا خودروات دستور توقیف داشت؟

اردلان به ما گفته بود هربار که برای سرقت می‌رویم شماره پلاک را بپوشانیم. اما یک شب مست کرده بودیم و یادمان رفت شماره پلاک را بپوشانیم. از شانس بد مسافری که آن شب از او سرقت کردیم وکیل بود و شماره ما را برداشته بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1398/10/26
باید این ... رو اعدام کرد
پاسخ ها
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
چرا ؟ چقدر سخت میگیری ؟آدمکش نیست وضع جامعه او را به آن سمت کشانده ؟خودتان جای اونا قرار بدید
همفری بوووووگارت
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
وضع همه خرابه ایندفعه شماببخشش داداچ
رضایااا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
مگه قاتل زنجیره اییه که اعدام شه.
یزدان
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
چه قضاوت عادلانه ای.ماشاالاه.خخ
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1398/10/26
اینم از وضع جوانان کشور چطور پول برای مست کردن دارن ولی برای اجاره خانه نه ؟بعد نگفتند چند ماه ساکن اون خونه بودند تا تعداد سرقت هاشون رو محاسبه کنیم
پاسخ ها
امید جعفدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
پول عرق۵۰تومنه پول کرایه خونو پیشش خدا تومن
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1398/10/26
خدایا ب جوونای ایران رحم کن..
پاسخ ها
رضایااا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
آخر وعاقبت دزدی همینه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
تهرانیا شهرستانی میبینن میخوان سرش و بخورن باز صد رحمت به شمالیا اگه اونا فقط بخش توریسمشون اونجوریه اینا آدمای عادی و حتی پزشکاشونم همینن تا یه شهرستانی به پستشون‌ بخوره یا شروع میکنن به مسخره کردنش یا دولا پهنا حساب کردن و کلاهبرداری ازش تهران زندگی کردم بارها باهام همینطور برخورد شد از بس همه چی رو ریختن تهران فکر میکنن حق دارن صاحب و مالک همه چیز مردم شهرستان باشن
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/10/26
جوانان با خدا باشید و پادشاهی کنید
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/10/26
باید این افراد که بامفت خوری وکلا هبرداری راحت میخواهند زندگی کنند مجازات شوند زندگی چند نفر باید مختل بشه که یک نفر مفت خوری کنه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
اوناییم که ازشون دزدی شده مطمعن باشین یه جاخودشون یه گناهی کردن مال یه بدبختی روخوردن یا مثه وکیلا پول هنگفتی ازیه ببچاره میگیرن اندازه یک دهم هم براش کارانجام نمیدن هرکدومشون ازشون دزدی شده یه جا یه گناه کرده که خداگذاشته توکاسشون کارخدابی حکمت نیست.اون پسرابیچاره هاتقصیری ندارن ماموربودن ومعذور.خخخ
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/10/26
اکثرا بخاطر بیکاری میان تهران ....خیلی ها مثل این چند نفر هستن که فریب میخورن فکری بکنید برا ی جوانهای شهرستانها ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
فعلا که تا خطوط ...متروی تهران و تاسیس نکنن به خودشون زحمت تعویض اتوبوسهای فرسوده شهرستانها رو نمیدن
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/10/27
قدر هالیودیه داستان. پول نداشتیم و امدیم تهران. اینهمه مدت هم شبی چندین سرقت. یکی بگه پلیسی توی این شهر هست که دزدان ازش حساب ببرن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج