کالا‌های اساسی به اندازه دو برابر نیاز ذخیره شد
۹۵۰۹۴۷
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
۹۶۰۷ 
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از ذخیره سازی کالاهای اساسی به میزان دو برابر نیاز داخلی کشور خبر داد و گفت: صادرات کشور علیرغم سخت‌ترین تحریم‌ها به ۳۲ میلیارد دلار رسیده است.

خبرگزاری تسنیم: قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از ذخیره سازی کالاهای اساسی به میزان دو برابر نیاز داخلی کشور خبر داد و گفت: صادرات کشور علیرغم سخت‌ترین تحریم‌ها به ۳۲ میلیارد دلار رسیده است.

حسین مدرس‌خیابانی، قائم‌مقام وزیر در امور بازرگانی با اشاره به وضعیت بسیار مناسب ذخایر کالاهای استراتژیک، گفت: هم اکنون ذخایر استراتژیک کالایی کشور در وضعیت بسیار مطلوبی به سر می‌برد و برآوردها حکایت از آن است که به منظور تامین به موقع کالاهای مورد نیاز، میزان ذخایر دو برابر نیاز کشور است.

وی افزود: در این میان ستاد تنظیم بازار کشور به عنوان یک ستاد فرماندهی در حوزه بازار، جلسات خود را به صورت مرتب و هفتگی برگزار کرده که در آن، همراهی تمامی دستگاه های اجرایی عضو با این ستاد، بیش از هر زمان دیگری مشهود است.

مدرس خیابانی با بیان اینکه کشور در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌برد و دشمنان تلاش کرده‌اند تا با وضع بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها، تعطیلی تولید و ضربه به معیشت مردم را دنبال کنند، افزود: در چنین شرایطی، صادرکنندگان کشور به عنوان خط شکنان صحنه جنگ اقتصادی، وارد بازارهای هدف شده و علیرغم تمامی محدودیت‌هایی که پیش روی آنها قرار گرفته است، توانسته‌اند در نه ماهه ابتدای سال جاری، بالغ بر 32 میلیارد دلار صادرات داشته‌ باشند.

وی از رشد 19 درصدی میزان صادرات کشور در این مدت خبر داد و گفت: البته صادرات به لحاظ ریالی نیز با رشد مواجه بوده؛ اما به دلیل تعدیل نرخ پایه‌های صادراتی که به درخواست صادرکنندگان کشور رخ داده، افزایش ارزشی صادرات به لحاظ دلاری، خود را چندان نشان نداده است؛ اما به هر حال رشد صادرات کشور نشان می‌دهد که نقشه دشمنان نقش بر آب شده است.

مدرس خیابانی گفت: آنچه که ظرف شش ماه گذشته در حوزه تنظیم بازار و تمرکز بر تامین نیازهای سبد مصرفی خانوارها رخ داده، حکایت از ثبات نسبی و ایجاد آرامش در بازار دارد؛ به نحوی که مولفه‌های تنظیم بازار یعنی موجودی و قیمت کالاها به خوبی رصد شده و مورد مراقبت قرار گرفته است؛ البته باید به این نکته توجه داشت که در سیاستگذاری دولت، همواره وفور کالا دارای اولویت بوده و در کنار آن، مولفه قیمت هم لحاظ شده و امروز ذخایر کالایی کشور که به دو برابر میزان نیاز افزایش یافته نیز، ناشی از اجرای همین سیاست بوده است.

قائم مقام وزیر بازرگانی با بیان اینکه تنظیم بازار، یک اقدام فرابخشی است، گفت: یک سازمان یا یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند تنظیم بازار را انجام دهد؛ همانطور که بیش از 14 دستگاه در این زمینه، دخیل هستند که همه باید وظایف خود را به درستی انجام دهند تا بازار به خوبی تنظیم شود.

مدرس خیابانی با بیان اینکه از محل حمایت تولید، در درازمدت حتماً مصرف‌کننده نیز حمایت خواهد شد، گفت: این سیاست مهم در حوزه بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می‌شود؛ البته به موازات این توجه به تولید برای تنظیم بازار، تأمین، توزیع، نظارت و اطلاع‌رسانی چهار شاخصه اصلی در تنظیم بازار است که هر کدام از این موارد دستخوش مشکل شوند، تنظیم بازار به ‌هم خواهد ریخت.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با تاکید بر اینکه شش ماه است که قیمت مرغ در دامنه 11 تا 12 هزار تومانی نوسان می‌کند، گفت: امروز کشور وضعیت بسیار مناسبی را به جهت ذخیره مرغ دارد و هیچ زمانی در دوره اجرای سیاستهای تنظیم بازار، چنین ذخیره‌ای وجود نداشته است. در این میان، در بسیاری از کالاها نگرانی از بابت ذخیره نداریم و شرایط بسیاری بهتری نسبت به اوایل سال جاری تجربه می‌کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1398/10/27
ما هم دو کیلو نخود در خانه ذخیره کردیم
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/10/27
به چه قیمتی خب هست ولی گرون چه فایده
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1398/10/27
به علت گران بودن مشتری نداشته. توفروشگاها مانده.خوش به حالتون.همه چیزداریم
‌‌ علی ‌‌ ‌‌‌ شهیدان شاهد اختلاس ها هستن
United Arab Emirates
12:59 - 1398/10/27
کالاهای اساسی چن ین برابر در انبار های محتکران اندوخته شده
خاطر نشان می سازم که اجناس چندین برابر توضیع خواهد شد مردم نگران نباشید
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1398/10/28
این سر تیتر داشته باشید(کالاهای اساسی به اندازه دو برابر نیاز ذخیره است ) ولی چرا در بازار یک‌موقع می بینی روغن پیدا نمی شه یا کم هسن یک موفع قند ویک موقع برنج واین مسخره بازی ها اگه هست چرا این مسائل پیش می اید یا دولت هم رانتی شده یابازی بازی است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج