اخراج وزیر برزیلی به دلیل شباهت سخنانش با گوبلز
۹۵۱۱۹۴
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۹
۱۶۵۱۵
وزیر فرهنگ برزیل به دلیل بیان صحبت‌هایی که مشابه حرف‌های جوزف گوبلز، وزیر تبلیغات آلمان نازی بود، هدف انتقادهای وسیعی قرار گرفت و کمی بعد اخراج شد.

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ وزیر فرهنگ برزیل به دلیل بیان صحبت‌هایی که مشابه حرف‌های جوزف گوبلز، وزیر تبلیغات آلمان نازی بود، هدف انتقادهای وسیعی قرار گرفت و کمی بعد اخراج شد.

روبرتو الویم در ویدئویی که روی توییتر خود همرسانی کرد از جایزه‌ای برای هنر "قهرمانانه" و "میهنی" سخن گفت.

هنگام صحبت‌های او قطعه‌ای از واگنر، آهنگساز محبوب هیتلر در پس‌زمینه پخش می‌شد. آقای الویم گفت شباهت حرف‌هایش با حرف‌های گوبلز یک "تصادف لفظی" بوده است.

ویدئوی صحبت‌های او از توییتر پاک شد.

ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهور دست راستی برزیل که پیشتر افسر ارتش بود، نگاهی محافظه‌کارانه به امور اجتماعی دارد و بارها هنرمندان و محصولات هنری را به "چپ‌روی" متهم کرده است.

آقای بولسونارو گفت صحبت‌های آقای الویم "مایه تاسف" است.

او گفت: "تاکید می‌کنم که ما ایدئولوژی‌های تمامیت‌خواهانه مانند نازیسم و کمونیسم را رد می‌کنیم، همچنین هر گونه الهام‌گیری از آن. 

شباهت سخنان وزیر برزیلی با گوبلز باعث اخراجش شد

روبرتو الویم در بخشی از صحبت‌های شش دقیقه‌ای خود گفت:

"هنر برزیلی دهه آتی قهرمانانه خواهد بود و میهنی. سرشار خواهد بود از فضا برای درگیری حسی... عمیقا در پیوند با آرزوهای مردم ما، وگرنه هیچ خواهد بود."

این بخش از صحبت‌های آقای الویم مشابه نقل قولی از جوزف گوبلز است که در کتاب زندگینامه او به قلم پیتر لانگریچ، مورخ آلمانی آمده است:

"هنر آلمانی دهه آتی قهرمانانه خواهد بود، و به نحوی پولادین رومانتیک. بر پایه واقعیت خواهد بود و کاملا عاری از احساساتی‌گرایی، میهنی خواهد بود و به نحوی عظیم برانگیزاننده و پیونددهنده، وگرنه هیچ خواهد بود."

گوبلز وزیر روشنگری و تبلیغات آلمان نازی بود که برای شستشوی مغزی مردم در جهت پیروی از نازی‌ها و ستایش آدولف هیتلر، به سانسور وسیع آثار فرهنگی و هنری و کنترل رسانه‌ها و تبلیغات شدید حکومتی می‌پرداخت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:34 - 1398/10/28
بد نبود به آخر و عاقبت گوبلز هم مختصر اشاره ای میکردید و تصاویر مربوط به پایان کار او را منتشر میکردید برای حظ بصری عاشقان او و هیتلر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج