گاو‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند
۹۵۲۱۷۳
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
۷۴۲۹
گاو‌ها در مورد غذا و آب و هوا با یکدیگر صحبت می‌کنندپژوهشگران "دانشگاه سیدنی" (University of Sydney) استرالیا در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند گاو‌ها هم درباره غذا و آب و هوا با یکدیگر صحبت می‌کنند.

ایسنا: گاوها در مورد غذا و آب و هوا با یکدیگر صحبت می‌کنندپژوهشگران "دانشگاه سیدنی"(University of Sydney) استرالیا در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند گاوها هم درباره غذا و آب و هوا با یکدیگر صحبت می‌کنند.

به نقل از تک اکسپلوریست، شاید تاکنون تصور می‌کردید صحبت کردن درباره مسائلی چون غذا و آب و هوا کاری است که تنها انسان‌ها می‌توانند انجام دهند اما اخیرا پژوهشگران استرالیایی ادعا کرده‌اند گاوها نیز چنین‌اند و می‌توانند با دیگر گاوها درباره اینگونه مسائل صحبت کنند!

گاوهای اهلی بسیار اجتماعی هستند و در هر دو محیط کشاورزی طبیعی و تجاری در گله‌ها ساکن هستند. در این گله‌ها آنها توسط صداهایشان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

بنابر گزارش‌ها گاوها با صداهایی که از خود در می‌آورند در شرایط مختلف احساسات خود را بیان می‌کنند. این قابلیت به آنها کمک می‌کند تا ارتباط خود را با گله حفظ کنند و هیجان، برانگیختگی، درگیری یا پریشانی خود را با گله در میان بگذارند و به نوعی این احساسات را ابراز کنند.

طی این مطالعه، دانشمندان ۳۳۳ نمونه از صدای گاوها را ضبط کردند و آنها را با کمک برنامه‌های آنالیز صوتی و با کمک دانمشندان فرانسوی و ایتالیایی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. پس از بررسی‌هایی که دانشمندان انجام دادند، اظهار کردند کشاورزان می‌بایست دانش خود را درباره صدای گاوها ارتقا دهند زیرا این روند می‌تواند نحوه تعامل آنها با گاوها را نیز ارتقا دهد.

"الکساندرا گرین"(Alexandra Green) دانشجوی دکترا در دانشکده علوم محیط زیست دانشگاه سیدنی گفت: ما طی این مطالعه دریافتیم گاوها با صداهایشان می‌توانند احساسات و عواطف خود را بیان کنند. با دانستن این صداها کشاورزان خواهند توانست تا صدای هر حیوان در گله را متوجه شوند و اگر لازم است در برخی موارد به بعضی حیوانات توجه‌ای ویژه کنند.

"کمرون کلارک"(Cameron Clark) استاد دانشگاه سیدنی گفت: تحقیقات الکساندرا گرین واقعا عالی است و مثل این است که او در حال توسعه برنامه‌ای همانند مترجم گوگل(Google translate) برای گاوها است.

گرین در انتها افزود: پیش از این دریافته بودیم که گاوها در برخی موارد با فرزندان خود ارتباط برقرار می‌کنند اما طی این مطالعه تایید شد که گاوها نه تنها با فرزندان خود بلکه با کل گله ارتباط برقرار می‌کنند. این نخستین باری است که ما توانسته‌ایم صدا گاوها را تحلیل کنیم تا به این نتیجه برسیم.

یافته‌های این مطالعه در مجله "Scientific Reports" منتشر شد.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1398/10/30
البته گاو دوپا زیاده یکیش ترامپ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
اونایی که به ما شاخ میزنن همین جان. اونایی که مردم رو به کشتن میدن غریبه نیستن. به زبون خودمون حرف میزنن. البته گاو گناه داره. اینا موجودات بیرحم و ترسناکی هستن.
Netherlands
13:39 - 1398/10/30
کاش مسئولین کمی یاد بگیرن
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1398/10/30
دانشمندان الان کشف کردن گاوها درباره اب و غذا وهوا صحبت میکنند اما ما سالها پیش که دبستان میرفتیم فهمیدیم گاوها صحبت میکنند همان موقع درس حسنک کجایی میخوندیم
معلوم که دانش اموزان دبستان ما چقدر از دانشمندان استرالیا جلوتر بودند ده سالگی پی به این موضوع بردن اما دانشمندان سالهای سال درس خوندن وتحقیق کردن حالا نتیجه گرفتن چقدر ... هستند دانشمندان استرالیایی
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/10/30
بله گاهی دیده شده میزگردهم دارن
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/10/30
بله گاهی دیده شده میزگردهم دارن
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1398/10/30
فیلم به یادماندی گاو
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/10/30
مو مو منو امروز میخورند خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1398/10/30
اینکه تازگی نداره
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/10/30
پس اين هم گاو که تو مجلس نشستن تا حالا ندیدت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج