یزدی: برخی روحانیون زندگی پرتجملی به هم زده‌اند
۹۵۳۵۱۵
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
۶۴۰۷ 
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ما روحانیون باید زندگی ساده داشته باشیم تا بتوانیم تاثیرگذار باشیم، اما اینکه از خارج از کشور به ما پیغام می‌فرستند که برخی از روحانیون دچار تشریفات شده اند مایه تاسف است؛ برخی از روحانیون در سال‌های نخست انقلاب با دلسوزی کار می‌کردند، اما امروز زندگی پرتجملی را به هم زده اند.

شفقنا: رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه هرچه می توانیم باید از دنیا فاصله بگیریم؛ گفت: وظیفه همه ما این است که در حد توان خود در ترویج احکام و آداب و اخلاق اسلامی فعال باشیم تا مدیون خون شهدا نباشیم.

آیت الله محمد یزدی در جلسه گام دوم انقلاب و اندیشه تحول و تعالی در حوزه های علمیه که در سالن جلسات دفتر جامعه مدرسین برگزار شد، رضای خداوند در کارها را الزامی دانست و عنوان کرد: اگر رضای خداوند وجود داشته باشد، انسان نباید از نعمت های الهی فاصله بگیرد، زهد به معنای کناره گیری از امکانات و جامعه نیست و در اسلام چنین چیزی وجود ندارد.

او گفت: اینکه انسان یک گوشه ای بنشیند و بگوید کاری به کار کسی نباید داشته باشیم، زهد نیست؛ امام خمینی(ره) می گفتند که دشمن آنقدر کار تبلیغاتی کرد که برخی از ما آخوندها هم فکر کردیم بهتر است عبای خود را به سر خود بکشیم و منزوی شویم.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ابراز تاسف از وجود مساجدی در قم که امام جماعت ندارد، اضافه کرد: در همه محله های این شهر روحانیون حضور دارند، مردم اگر توجهی نمی کنند نکنند، اما ما روحانیون باید این امور را در مساجد احیا کنیم.

او با بیان اینکه دشمن امروز روی تخریب مساجد و روحانیون سرمایه گذاری کرده است، تاکید کرد: پول، زن و مقام ابزاری است که دشمنان برای تخریب افراد شاخص انقلاب از آن استفاده می کنند تا پایه های انقلاب را تضعیف کنند؛ نباید به این دام های دشمنان افتاد.

آیت الله یزدی بیان کرد: هر چه می توانیم باید از دنیا فاصله بگیریم؛ وظیفه همه ما این است که در حد توان خود در ترویج احکام و آداب و اخلاق اسلامی فعال باشیم تا مدیون خون شهدا نباشیم.

او ترس را یکی از عوامل کناره گیری از مسئولیت ها دانست و تصریح کرد: اگر انسان از چیزی می ترسد باید مراقب باشد که به دلیل ترس هایش مسئولیتش را کنار نگذارد، انسان های ترسو معمولا شکست می خورند؛ البته نباید بی حساب و کتاب نیز کاری را انجام داد؛ در واقع بین خوف و کار بی حساب و کتاب باید عمل کرد و با دقت و شجاعت به انجام امور پرداخت.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه با پیشرفت های تکنولوژی دیگر چیزی مخفی نمی ماند، یادآور شد: برخی در اوایل کار با امام راحل بودند، اما بعدها متاثر از امواج اجتماعی به بیراهه کشیده شدند.

او تاکید کرد: روحانیون نباید از چیزی بترسند، دشمنان می خواهند از این راه بر ما نفوذ کنند، اگر کسی گفت یک قدم برو عقب نباید برویم، چرا که اگر بترسیم قطعا ما را بیرون خواهد کرد؛ این ترس باید کنار گذاشته شود.

آیت الله یزدی تصریح کرد: در روزهای نخست پیروزی انقلاب کدام یک از مسئولین سابقه داشتند که امروز این ادعا را داشته باشیم، امروز بعد از ۴۰ سال بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده و امید من به حوزه در میان فضلای جوان است، به شرطی که بر شرایط زمان و مکان مسلط باشند و از قبول مسئولیت در مساجد و مراکز فرهنگی نترسند.

او اضافه کرد: ما روحانیون باید زندگی ساده داشته باشیم تا بتوانیم تاثیرگذار باشیم، اما اینکه از خارج از کشور به ما پیغام می فرستند که برخی از روحانیون دچار تشریفات شده اند مایه تاسف است؛ برخی از روحانیون در سال های نخست انقلاب با دلسوزی کار می کردند اما امروز زندگی پرتجملی را به هم زده اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
12:59 - 1398/11/04
علما و فضلا سرمایه های روی زمین اند تا زمانی که به دنیا نیامیزند،اگر آنها را چنین دیدید،از آنها بگریزید چنانکه از گرگ میگریزید.حضرت محمد ص
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/11/04
خدایا به کجا رسیدیم وای بر ما !!!
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/11/04
نه تنها از نعمت های الهی فاصله نگرفتید بلکه کارتنی از نعمت ها بهره مند هم شدید و این مردم هستند که نعمت الهی برایشان مقدر نشده است و به زندگی تجملی هم بسیار علاقمندی دیده میشود احتمالا"برای آزمایش الهی است ما بسیار از این حرف ها شنیدیم و بسیار عکس آن را دیدیم ولی موقع انتخابات که میشود بازار گرمی رواج پیدا می کند
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/11/04
نه فقط يه عده بلکه کسانی هم که دور بر اونا هم هستند چه زندگی اشراقی دارند
United Arab Emirates
17:42 - 1398/11/04
نگین بعضی بگین اکثریت حالایاداین ضرب المثل میفتیم سواره چه خبرداردازپیاده سیرچه خبر دارداز‌گرسنه
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/11/04
شعارهای گول زنندتون فقط برای فریب و چاپیدن مردمه...
که موفق هم شدید
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1398/11/04
درودبریزدی که حرف دل مردم را زده روحانیت مساوی با زندگی اسلامی وپیغمبری
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1398/11/04
درودبریزدی که حرف دل مردم را زده روحانیت مساوی با زندگی اسلامی وپیغمبری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج