زلیخا در کنار قحطی زدگان سومالی
۹۵۵۹
۰۳ مهر ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۹
۱۶۲۰۰ 
تكان دهنده ترين نكته سفرم در اين است كه من كشوري ديدم فقير كه در اوج فقر و نداري به خنده و نگاهي گرم ، ميزباني مهرباني مي كند. مردمي در حال اضمحلال و اما خوشرو و اميدوار.پس ما هم مي‌خنديم تا روشناي خنده‌ها ، تن نحيف و سوي اين نگاه‌ها را كمرنگ و بي‌اثر نكند.
كتايون رياحي بازيگر مطرح سينماي ايران كه چندي ست از بازيگري كناره گيري كرده و فعاليت هاي خود را به سمت امور معطوف به نيكوكاري سوق داده در يك اقدام بشر دوستانه به سومالي سفر كرده است.

كتايون رياحي با هدف كمك به مردم سومالي، به شهر گارسيا در شصت كيلومتري مرز كنيا و سومالي سفر كرده است.در اين سفر، غوغا بيات (عكاس) نيز وی را همراهي مي‌كند.

رياحي در اين سفر، ضمن اهداي كمك‌هاي شخصي خود و بخشي از كمك‌هاي موسسه مهرآفرين پناه عصر به مردم سومالي ، در شهر گارسيا از يك كلاس درس ، مكتب‌خانه آموزش قرآن، و كمپ نگهداري از قطحي زدگان بازديد كرده و ضمن اهداي كمك هاي نقدي به صورت نمادين نيز يك دستگاه تانكر آب را نصب و آبگيري كرد.رياحي در يادداشتي كوتاه درباره اين سفر نوشت:
"روز اول مهر ماه 1390 است و من در شصت كيلومتري مرز كنيا و سومالي در شهر گارسيا خياباني ديدم با انبوه آلونك و حجره‌هايي كه از نايلون و پلاستيك ساخته شده است ! شهري و جايي كه جاي زندگي نيست و فقط آنهايي كه توان بيشتري دارند و يا مي توانند از ورقه‌هاي حلبي و قوطي‌هاي خالي استفاده كنند به نفس هاي شمرده و آرام خود رنگ مي‌دهند و زندگي مي كنند !

تكان دهنده ترين نكته سفرم در اين است كه من كشوري ديدم فقير كه در اوج فقر و نداري به خنده و نگاهي گرم ، ميزباني مهرباني مي كند. مردمي در حال اضمحلال و اما خوشرو و اميدوار.پس ما هم مي‌خنديم تا روشناي خنده‌ها ، تن نحيف و سوي اين نگاه‌ها را كمرنگ و بي‌اثر نكند.خدايا،اميد اين مردم را نااميد مكن ، خدايا اين مردم را درياب و عزيز بدار.
" كتايون رياحي ، هم اينك بواسطه پخش مجموعه تلويزيوني يوسف پيامبر ، در نود شبكه ماهواره‌اي كابلي و تلويزيوني چهره‌اي شناخته شده است و در اين سفر در كنار كمك‌هاي شخصي خود به نمايندگي از سوي موسسه مهر آفرين، كمك‌هايي را از طرف اين موسسه به مردم سومالي اهدا كرده استمنبع: ایلنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
07:33 - 1390/07/04
خدا عمرش بده همه كساني كه ميتونن بايد كاري بكنند
خدا قبول كنه.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:53 - 1390/07/04
كارش خيلي قشنك بود!!كاش بقيه هنرمندا هم ياد بكرن!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:45 - 1390/07/04
این خانم متوجه شده برا سفر اخرت چی تدارک ببینه که باید شاکر خدا باشه که چشم درونش باز کرده ایرانی یعنی این و انسان بودن یعنی عمل کردن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:26 - 1390/07/08
کارش خوب بود

ولی الان یوسف چی کار میکنه ؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
02:31 - 1390/07/09
زلیخا عزیزم بیشتر دوستت دارم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج