دو هزار نفر به آمار تایید صلاحیت‌ها اضافه شد
۹۵۶۲۷۸
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
۱۲۳۵۲
عباسعلی کدخدایی در نشست خبری خود گفت: ما این ۱۰ روز اخیر ساعت را می دیدیم عبور می کند. شب و روز را نمی دانستیم که چه زمانی شب است و چه زمانی روز. تاخیر امروز هم در همین زمینه بود.

انتخاب: عباسعلی کدخدایی در نشست خبری خود گفت: ما این ۱۰ روز اخیر ساعت را می دیدیم عبور می کند. شب و روز را نمی دانستیم که چه زمانی شب است و چه زمانی روز. تاخیر امروز هم در همین زمینه بود.

وی افزود: مشکل اخیر در انتخابات این است؛ با این نظام انتخاباتی و قوانین حداقلی که داریم این وضعیت هم حادث می شود و هر دو طرف ناراضی‌اند.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: می دانید که ثبت نام‌ها انجام شد و هیات‌های اجرایی و مرکزی استانی کارشان را انجام دادند و تلاش شد اطلاع رسانی انجام شود. در مرحله بعد که مرحله شورای نگهبان اول و تا دیروز بود اقدامات انجام شد و از امروز وارد شورای نگهبان دوم می شویم و کسانی که صلاحیتشان تایید نشده می‌توانند شکایت کنند و سه روز مهلت دارند و ما ۱۰ روز فرصت داریم تا آن را بررسی کنیم.

وی افزود: در حوزه رسیدگی‌ها در بحث آماری که داشتیم از ۱۶ هزار و ۳۳ نفر که ثبت نام کرده بودند، نزدیک ۴۵۰۰ نفر اسامی را داشتیم تا بررسی می کردیم و مجموع افرادی که مورد تایید قرار گرفتند بالای ۵۰ درصد است و نزدیک ۲۰ و چند درصد رد داشتیم که در این مرحله بررسی خواهند شد و افزایش خواهد یافت. از مرحله قبل تا این مرحله که شورای نگهبان اول بودیم نزدیک ۲۰۰۰ هزار نفر به تایید شورای نگهبان اضافه شد.

وی افزود: شورای نگهبان وظیفه خود را انجام می دهد و نسبت به بررسی‌ها حساسیت داریم و تا پایان وقت مقرر قانونی احتمال افزایش هم دارد.

وی ادامه داد: در بحث تحقیقات محلی که مورد ایراد است ما در همین مرحله و مرحله قبل با تحقیقات محلی خیلی از کسانی که به عنوان عدم احراز صلاحیت شناخته بودند به تایید برگشتند.

کدخدایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «برخی اعلام کردند بعضی از اصولگراها را رد صلاحیت کردند تا در آخرین لحظات صلاحیتشان را تایید کنند، آیا این موضوع صحت دارد؟» گفت: هم رویه، خلاف این است و هم نتیجه را می‌بینید. یک اتهام است که شاید بتوانیم پیگیری قضایی داشته باشیم. آمار را ملاحظه کنید. امروز اخبار منتشر می‌شود. اسامی برای وزارت کشور ارسال شده و بقیه هم ارسال می‌شود و چنین نیست. لذا باید دقت شود.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1398/11/12
هدایت الله خادمی نماینده ایذه و باغملک که صلاحیتش محرز شده بود اینبار رد صلاحیت شد
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1398/11/12
لااقل یه سناریوی جدید بسازید ! تکراری شده !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
باشه چون تو گفتی حتما
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1398/11/12
چرا رد شدند که تایید شوند.
این روش کهنه و ناراضی تراش را باید اصلاح کرد .نظارت لازم است اما نه این شکل
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/11/12
مگر اینها طبق قانون رد صلاحیت نشده بودند حالا چی شد که تایید شدند یعنی یک شبه توبه کردند و توبه شان پذیرفته شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج