رکورد عجیب و غریب تغییر مربی در لیگ برتر ایران
۹۵۷۶۸۴
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۷
۴۸۶۷
۱۱ تیم مربی جابجا کرده اند، شاید هم ۱۲ تا!
لیگ برتر ایران در آستانه خلق یک رکورد عجیب و غریب است. با استعفای دراگان اسکوچیچ از صنعت نفت آبادان تا امروز مربیان 11 تیم لیگ تغییر کرده اند. عددی که شاید به زودی به 12 هم برسد!

ورزش سه: امسال نیمکت تیم های لیگ برتری لرزان تر از همیشه شده اند و تا امروز 11 تیم از 16 تیم لیگ برتری کادر فنی . گذشته از مربیانی که به خاطر کسب نتایج ضعیف از سمت خود اخراج شده اند، امسال برای اولین بار با یک پدیده تازه روبرو هستیم؛ مربیانی که به خاطر مشکلات مالی تیم (و نه صرفاً حقوق خودشان) از ادامه کار مربیگری خسته می شوند و بیکاری را به این مدل از کار کردن ترجیح می دهند.

طعنه آمیز اینکه دقیقاً در همان روزی که عبدالله ویسی، اولین مربی اخراج شده در تیم جدیدی مشغول به کار شد، اسکوچیچ از نفت آبادان استعفا کرد تا در پایان هفته هجدهم به رکورد سال گذشته لیگ در تغییر مربی برسیم.

سال گذشته در پایان هفته سی ام لیگ، فقط 5 تیم بودند که مربی های اول فصل خودشان را حفظ کرده بودند؛ برانکو در پرسپولیس، امیر قلعه نویی در سپاهان، یحیی گل محمدی در شهرخودرو، مهدی تارتار در پارس جنوبی جم و علیرضا منصوریان در ذوب آهن، 5 مربی بودند که از هفته اول تا آخر لیگ 97-98 توانستند نیمکت تیم را حفظ کنند و بقیه تیم ها، مربیان خود را در طول فصل تغییر دادند.

حالا در لیگ نوزدهم و درحالی 12 هفته تا پایان لیگ باقی مانده، فقط نیمکت های 5 تیم سپاهان، نفت مسجدسلیمان، فولاد، نساجی و سایپا بدون تغییر مانده و اگر در روزهای آینده امیر قلعه نویی هم از سپاهان به تیم ملی برود، رکورد فصل قبل هم شکسته می شود و 75 درصد تیم های لیگی، مربی اول فصل خود را تغییر می دهند.

نکته عجیب اینکه با جدایی قابل پیش بینی قلعه نویی از سپاهان، هر 6 تیم بالانشین لیگ دچار تغییر و تحول در کادر فنی می شوند که این رکورد، قطعاً در فوتبال ایران (و چه بسا جهان) بی نظیر است. در ادامه فهرست 11 تیمی که از ابتدای فصل مربی خود را تغییر داده اند، مرور می کنیم.

*شاهین بوشهر: میشو کریستوویچ به جای عبدالله ویسی


* گل گهر سیرجان: مجید جلالی به جای وینگو بگوویچ


* تراکتور: ساکت الهامی به جای مصطفی دنیزلی


* ماشین سازی: احد شیخ لاری به جای رسول خطیبی


* پرسپولیس: یحیی گل محمدی به جای گابریل کالدرون


* شهرخودرو: مجتبی سرآسیایی به جای یحیی گل محمدی


* ‌استقلال: فرهاد مجیدی به جای آندره آ استراماچونی


* پارس جنوبی جم: هومن افاضلی به جای فراز کمالوند


*‌ذوب آهن: میودراگ رادولویچ به جای علی منصوریان


*‌ پیکان: عبدالله ویسی به جای حسین فرکی


*‌ صنعت نفت آبادان: (هنوز انتخاب نشده) به جای اسکوچیچ

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج