دایی: انتخاب اسکوچیچ، بی‌احترامی به ایرانی‌ها بود
۹۵۹۰۶۴
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۰
۱۳۸۵۹
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره سپردن سکان هدایت این تیم به دراگان اسکوچیچ، عنوان کرد که این مربی کروات، خارج از فدراسیون فوتبال انتخاب شده است و انتخاب او بی‌احترامی بزرگی بود که به تمام مربیان ایرانی شد.

خبرگزاری ایسنا: علی دایی در گفت‌وگویی درباره انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، اظهار کرد: برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم. مطمئنا آروزی همه ما است که تیم ملی دوباره به جام‌جهانی صعود کند اما متأسفانه انتصاب‌ها بر اساس مسائل غیرفوتبالی صورت می‌گیرد و مسائل فنی، مقبول و اینگونه موضوعات نقشی در انتخاب‌ها ندارد.

آقازاده‌ها در انتصاب‌ها نقش دارند

وی افزود: متاسفانه در برخی از انتصاب‌ها، بعضی از آقازاده‌ها دخیل هستند. درباره ویلموتس هم یک نفر باید ورود کند که مشخص شود ویلموتسی که آخرین قراردادش ٧۵٠ یا ٨۵٠ هزار یورو بوده است، چطور به یکباره قرارداد ٢میلیون و ٧۵٠هزار یورویی برای یک سال منعقد می‌کند؟ این مربی با دستیارانش ٣میلیون یورو در این وضعیت اقتصادی، خرج روی دست فوتبال ایران گذاشت. ٣میلیون یورو حدود ۴۵ تا ۵٠ میلیارد تومان می‌شود. او به تازگی مبلغ ۶ میلیون یورو هم غرامت خواسته که اگر یک حساب ساده انجام بدهید متوجه می‌شوید برای ویلموتس فدراسیون فوتبال باید ١۴٠میلیارد تومان بپردازد. با این شرایط هیچکس هم پاسخگو نیست!

اگر تیم ملی نتیجه نگرفت، چه کسی پاسخگو است؟

دایی در ادامه به انتخاب ویلموتس و دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی اشاره کرد و اضافه کرد: این انتخاب‌ها را چه کسی انجام داده است؟ اگر تیم ملی نتیجه نگرفت چه کسی پاسخگو است؟ مردم باید بدانند چه فردی این انتخاب را انجام داده است. ما که می‌دانیم، مردم هم باید بدانند.

اسکوچیچ خارج از فدراسیون فوتبال انتخاب شده

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید انتخاب اسکوچیچ، خارج از فدراسیون فوتبال انجام شده است، یا خیر، گفت: مطمئنا این انتخاب خارج از فدراسیون فوتبال انجام شده است. تا چند روز قبل قرار بود مربی ایرانی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود، اما به یکباره آقای اسکوچیچ، بعد از یک روز مذاکره انتخاب می‌شوند. اگر از تمام اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال بپرسید متوجه خواهید شد که نظر هیچ یک از این عزیزان، روی اسکوچیچ نبوده است. شما بروید و ببینید اسکوچیچ بعد از انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی، چه بازی‌ای را در لیگ، از نزدیک تماشا کرده است، بعد میفهمید چه کسانی او را به تیم ملی آوردند. آیا در تیم سایپا و پارس جنوبی، بازیکن ملی‌پوش داریم؟ باید دقت کنید ببینید این مسائل از کجا نشأت می‌گیرد.

انتخاب اسکوچیچ، بی‌احترامی به مربیان ایرانی بود

دایی در ادامه با بیان اینکه امیر قلعه‌نویی پرافتخارترین مربی ایرانی است، گفت: ما به غیر از آقای قلعه‌نویی، مربیان بسیار خوب زیادی در ایران داریم. برای من سوال است، اسکوچیچ با چه سابقه کاری و کارنامه‌ای به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شده است؟ واقعا برایم جای سوال است که چه کسی به این نتیجه رسیده که اسکوچیچ را انتخاب کند؟ این بی‌احترامی بزرگی بود که به تمام مربیان ایرانی شد.

دایی: انتخاب اسکوچیچ، بی‌احترامی به مربیان ایرانی بود

چرا مردم را از خوشحالی محروم می‌کنید؟

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال، در ادامه گفت: الان که تمام دلخوشی مردم ما فوتبال است و این مقوله می‌تواند به جامعه نشاط بدهد، چرا مردم را از خوشحالی محروم می‌کنید؟ اسکوچیچ در فوتبال ایران مربیگری کرده و نتایجش کاملا مشخص است. از نظر فنی، مربیان خیلی بهتری از او داریم. بروید کارنامه اسکوچیچ را با کارنامه مربیان ایرانی مقایسه کنید. انتخاب اسکوچیچ به هیچ عنوان فوتبالی نبوده است. چنین مسائلی در ورزش ما زیاد است.

دوره فریب دادن گذشته است

دایی درباره اینکه گفته می‌شود معیار مثبت اسکوچیچ، شناخت از فوتبال ایران است، گفت: مربی ایرانی که بیشتر از اسکوچیچ فوتبال ایران را می‌شناسند. او آیا تا به حال بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران را تماشا کرده است؟ مربی‌ای که با آب و خاک این مملکت بزرگ شده، از اسکوچیچ کمتر فوتبال ایران را می‌شناسد؟ متاسفانه چند کارشناس را می‌آوردند و هرچه دوست دارند می‌گویند تا این مسائل را به خورد مردم بدهند اما مردم ما همه چیز را می‌دانند و می‌فهمند. دوره آن زمان گذشته که مردم را با چنین اصطلاحاتی (شناخت از فوتبال ایران) فریب بدهیم.

وی تاکید کرد: بروید و از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال و سرپرست این فدراسیون برسید و ببینید آیا اسکوچیچ را به آنها تحمیل کرده‌اند یا خیر؟. خیلی از ما، پستی که داریم را بیشتر از هر چیز دیگر دوست داریم و می‌خواهیم به هر نحوی شده بمانیم.

صلاحیت من را رد کردند

دایی با بیان این که صلاحیتش برای حضور در رأس کادر فنی تیم ملی را وزارت ورزش رد کرده است، گفت: وقتی صلاحیت فردی مثل من را حراست رد می‌کند و نمی‌خواهند من در تیم ملی باشم، دیگر نمی‌دانم چه بگویم. البته دلایل این رد صلاحیت را خودم می‌دانم.

او در پاسخ به این سوال که آیا برای هدایت تیم ملی با فدراسیون فوتبال به توافق رسیده بود یا خیر، گفت: چند نفر از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال، با من صحبت کرده بودند اما توافقی نکردیم. البته مخالف اصلی حضور من در تیم ملی، وزارت ورزش بود. نهادهایی که باید صلاحیت من را تایید کنند، نهادهای اطلاعاتی رسمی کشور هستند که از فدراسیون فوتبال می‌خواهم از این نهادها صلاحیت من را بگیرند. این مسائل دخیل نیست بلکه مسائل پشت پرده وجود دارد.

آقایانی که خوردند و بردند، صلاحیت دارند اما من نه!

وی همچنین به عملکرد ویلموتس در تیم ملی فوتبال ایران اشاره کرد و گفت: ما دو بازی برابر هنک کنگ و کامبوج را با پیروزی پشت سر گذاشتیم که هر ملی ایرانی روی نیمکت بود، آن دو بازی را با پیروزی به پایان می‌رساند. ما برای دو بازی برابر بحرین و عراق که با شکست هم روبه‌رو شد، ٣ میلیون یورو به ویلموتس دادیم. چه کسی جوابگو است؟ الان هم که اسکوچیچ آمده، چه کسی پاسخگوی نتایج او است؟ وقتی نتایج خوبی کسب نشود، هر یک از اعضای هیات رییسه می‌خواهند بگویند که اسکوچیچ را آنها انتخاب نکردند. متاسفانه فدراسیون فوتبال آزادی عمل ندارد و نمی‌تواند خودش مربی تیم ملی را انتخاب کند. البته مسائل دیگر هم در انتخاب‌ها دخیل است که واقعا «واویلا» است. آقایانی که خوردند و بردند، صلاحیت دارند اما، صلاحیت من را تایید نکردند. این موضوع است که آدم را ناراحت می‌کند. شاید اگر با فدراسیون فوتبال هم صحبت‌های نهایی را هم انجام می‌دادم، به توافق نمی‌رسیدیم اما این که می‌گویند صلاحیتت تایید نشد، فشار به آدم می‌آورد.

دایی با تاکید بر اینکه مربیان ایرانی زیادی توانایی نشستن روی نیمکت تیم ملی را داشتند، گفت: مربیان جوان و بزرگی داریم که خوب کار می‌کنند. وقتی اسکوچیچ به عنوان اولین بازی، دیدار سایپا و پارس جنوبی را تماشا می‌کند باید بفهمیم چه کسانی در انتخاب او نقش داشتند. در آینده خیلی مسائل اتفاق می‌افتد و گذشت زمان همه مسائل را روشن می‌کند. زمانی من را از تیم ملی کنار گذاشتند و از روز اول گفتم رئیس جمهور من را از تیم ملی کنار گذاشت. بعدها هم دوستان فدراسیون گفتند رئیس جمهور وقت، علی دایی را برکنار کرد. الان هم مشخص است چه اتفاقی رخ خواهد داد و زمان همه چیز را مشخص می‌کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 41
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:24 - 1398/11/20
ناراحته خودش رو انتخاب نکردن
پاسخ ها
پرویز
France
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
چرا چرت میگید دایی را نهادهای امنیتی نگذاشتند سرمربی شود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
این توهین ها عمدیه کینه از مردم دارند آقازاده و باباهاشون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
فقط کی روش مافیا فدراسیون مسئولین لیاقت نداشتند
Iran, Islamic Republic of
03:24 - 1398/11/20
دایی حاشیه زیاد داره و به درد تیم ملی نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
04:00 - 1398/11/20
اینا دنبال بله قربان گو هستن
Iran, Islamic Republic of
06:10 - 1398/11/20
شیر مادر حلالت
واقعا ادم رک راستگویی هستی . علی اقا همیشه در قلب ما جا داری و دوستت داریم یه عالمه . بنده هوادار اسقلالم وعلی دایی را می پرستم
Iran, Islamic Republic of
06:39 - 1398/11/20
اسکوچیچ از گزینه های ایرانی که مطرح بودن بهتر هست
همین تیم امید ی نمونشه که تیمو دادن دست ی عده آدم بیسواد و اون بلا سرش اومد
Iran, Islamic Republic of
06:41 - 1398/11/20
یادم رفت اینو بگم
اگه توهینم باشه توهین بجائیه
United Arab Emirates
06:50 - 1398/11/20
شما راستگو هستی چرا در لفافه حرف میزنی خوب همه شو می گفتی . این آقا زاده ها کی هستند؟
Iran, Islamic Republic of
07:06 - 1398/11/20
اگر امثال شماها بگذارید خواهی دید که از شماها خیلی خیلی بهتره
پاسخ ها
lesan
United Arab Emirates
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
کسی مانند دایی رو هرجا به غیراز ایران بود حلوا حلوا میکردن ولی ما ایرانیا از هم دیگه حمایت نمیکنیم با این سابقه درخشان دمت گرم علی آقا
lesan
United Arab Emirates
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
علی آقا همون کسیه که دربازی ایران وعربستان مموتی رییس جمهور ونزاشت بره تو رخکن وبهش گفت از فوتبال مگه چیزی حالیته اینا ترسیدن علی آقابیاد پای این آقا زاده های حرام خوارو ببره از تیم
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1398/11/20
بالاخره مشخص میشه که چه کسانی
اسکوچیچ را انتخاب کردند .
اعضای فدراسیون هم اگر نقشی در این
انتخاب نداشتند با سکوت و تحمل این
شرایط که سر مربی گری تیم ملی خارج از
فدراسیون فوتبال انتخاب شود مقصر هستند
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1398/11/20
دزدخانه اس
هیچ وقت ماتااین مسعولین دزدراداریم
بجای نخواهیم رسید
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1398/11/20
زنده باد بزرگ مرد تاریخ آقای دایی از روزی که رفتی دیگر فوتبال نگاه نمی کنم خدا جای حق نشسته ناراحت نباش گذشت زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد مرگ بر اجنویان ووطن فروشان
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1398/11/20
اسکوچیچ سرمربی خوبی نیست ولی تو و قلعه نویی هم به درد تیمهای باشگاهی و بازیهای لیگ برتر میخورید سرمربی بین المللی نیستید در مقابل تیمهای خارجی نمیتونید نتیجه بگیرید بهتر بود یه سرمربی مثل مجید جلالی رو انتخاب میکردن
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1398/11/20
با سلام و احترام
اصلا فوتبال چه آورده ای دارد که باید این همه هزینه کنیم؟اون هم مربی خارجی بیاریم بیخود پول بیت المال رو هدر می دهیم انصافا اگه این پول مال خودمون بود واقعا برای فوتبال هزینه می کردیم؟ یعنی بیت المال و منافع ملی و عموم مردم از منافع شخصی پایین تره؟ کل فوتبال ضرره برای ما .اینقدر برای فوتبال هزینه نکنین
پاسخ ها
ايران آزاد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اگه اين همه هزينه چند صد ميلياردي كه براي فوتبال ميشه
رو براي حمايت از كار آفرينان و محققان و پژوهشگران هزينه ميكردن، الان وضع مملكتمون خيلي بهتر از اين ميشد و اين همه فرار مغز هم نداشتيم.
ايران آزاد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اين فوتبال چه اورده اي و ارزش افزوده اي براي مردم و مملكت داشته بجز فحش و دعوا و درگيري. تو اين چند سال چند نفر تو استاديوم ها كشته شدن؟ چند نفر كور شدن و سرشون شكسته؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1398/11/20
فوتبال ایران خیلی کثیفه
پاسخ ها
ايران آزاد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
خيلي براي يه وعده ش
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1398/11/20
شهریار مهم اینه ک مرد صلاحیت تو تایید کردن و همه قلبا دوست دارن...خدا لعنتشون کنه.
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1398/11/20
همه از ریز و درشت و هوادار و بازیکن و مربی میدونن که کل فوتبال و نتایج بازی ها خارج از زمین مشخص میشه و بیشتر شبیه سیرکه ! ورزش فوتبال هر جامعه نشان از وضعیت سیاسی و اقتصادی و اجتماعی همان جامعه است ! آنقدر آش شور شده که صعود به جمع 4 تیم آسیا رو برای فوتبال افتخار میدونیم ! فوتبال ما مصداق معروف ضرب المثل من نبودم دستم بود شده ! همه روی کاغذ رئیس و مدیر و مسئولند ولی هنگام جواب پس دادن میگن کاره ای نبودن و دستور از بالا رسیده !
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1398/11/20
چرا قوه قضاييه به همه جا سرك ميكشه براي مبارزه با فساد ولي اين پولهايي كه تو فوتبال مياد و معلوم نيست كجا ميره رو بهش رسيدگي نميكنه؟؟؟؟ همين قرارداد ويلموتس و 2 ميليون يورو پرسپوليس كه معلوم نيست كي برداشته برده و ...
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1398/11/20
علی آقا دوست دارم تا ابد..
خواست خدا بود خدا شری بر انگیزد که خیر ما در آن باشد..
این تیم ملی جام جهانی برو نیست تو این وسط خراب میشدی عاشقتم مرد بزرگ...
یاشاسین علی دایی یاشاسین آذربایجان یاشاسین ایران یاشاسین تراختور
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1398/11/20
آقایان مراجع قضایی و بازرسی کل کشور چرا سکوت کردید و این مدیران بی لیاقت خائن رو بخاطراین قراردادهای نجومی و ترکمنچایی مورد بازخواست قرارنمیدید؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1398/11/20
همه چیزهایی که گفتی ،درست. اما حالا وقت حمایت از تیم ملی است ، شماهم بهتراست در این شرایط از تیم ملی پشتیبانی کنید
شما قهرمان ملی و پهلوان ایران هستید
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/11/20
وقتی پته شونو میریزی رو آب مشخصه تائیدت نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1398/11/20
چون خودشو انتخاب نکردن داره این حرفا رو میزنه... دائی اسطوره و بزرگ هست. اما مربی درحد تیم ملی نیست
United Arab Emirates
11:34 - 1398/11/20
سال دیگه میبینیم این اسکوچیچ هیچ پوخی نیست شما افتخار ایرانی علی آقا بماند که کسانی از وجود شما آتش به جان دارن اینا با سربلندی ایران وایرانی مخالفن سال دیگه شکستای سنگینی متحمل میشویم
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/11/20
اتفاقا اسکوچیچ از مربیان داخلی ما بهتره.حالا میبینین.این کسایی هم که انتقاد میکنن از حسادتشونه.همین علی دایی چه افتخار مربیگری داره به غیر از یه قهرمانی جام حذفی؟
United Arab Emirates
12:18 - 1398/11/20
تو که انتخاب شدی و گند زدی چی؟
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/11/20
شما برو به بیزنس هات بپرداز. شما که نمیتونی از تهران خارج بشی معلومه از فوتبال دور میمونی. سرمربی تیم ملی هم نمیشی
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/11/20
ای کاش روزی برسه که علی دایی جایگاهی به عنوان رییس فدراسیون فوتبال برسه،فردی با دیسیبلین،کاریزمای کاری،مدیر،فوتبالی،مسلط به انگلیسی و هرچیز دیگه ای که لازمه داشته باشه،اگر هرجای دیگه ای از دنیا بود الان روسرشون حلوا حلوا میکردن،ولی تو ایران ممنوع کار،ممنوع تصویر،ممنوع فوتبالش کردن
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/11/20
دایی در حد تیم ملی نیست
اول بره حرف زدن یاد بگیره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج