نامه انتقادی حدادعادل به دبیرکل جبهه پایداری
۹۵۹۳۲۰
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
۱۱۱۸۴ 
رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در نامه‌ای خطاب به دبیرکل جبهه پایداری به ارائه توضیحاتی درباره تنظیم لیست انتخاباتی این شورا در تهران پرداخت.

ایسنا: رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در نامه‌ای خطاب به دبیرکل جبهه پایداری به ارائه توضیحاتی درباره تنظیم لیست انتخاباتی این شورا در تهران پرداخت.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب حجت الاسلام و المسلمین آقاتهرانی، دبیرکل محترم جبهه پایداری

با تقدیم سلام به اطلاع جنابعالی می رساند:

چنانکه مستحضرید شورای ائتلاف برخاسته از شورای دیگری است که در سال ۹۶ چند ماهی پس از انتخابات ریاست جمهوری و البته نه برای انتخابات بلکه برای همفکری درباره مسائل کشور و انقلاب تشکیل شد و سپس در اواخر سال ۹۷ موضوع وحدت همه نیروهای انقلابی را برای انتخابات ۹۸ در دستور کار خود قرار داد و با دعوت از افراد و نمایندگان تشکل‌های بیشتری تحت عنوان «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» به کار خود ادامه داد و از همان آغاز از جنابعالی نیز برای حضور در جلسات دعوت کرد که با حضور در کنار دیگران به بیان دیدگاه‌های جبهه پایداری بپردازید تا با مشورت راه حلی مشترک برای مسائل و مباحث پیدا شود.

متاسفانه جبهه پایداری هیچ‌گاه در جلسات اولیه شورا و جلسات شورای ائتلاف حضور پیدا نکرد و تا امروز نیز توفیق دیدار شما در جلسات شورا حاصل نشده است.

در سال ۹۸ که موضوع انتخابات به صورت جدی و مستمر در دستور کار شورا قرار گرفت، نمایندگانی از شورای ائتلاف طی چهار جلسه طولانی با شما و جناب آقای محصولی دیدار و گفتگوی طولانی داشتند و از جبهه پایداری برای پیوستن به شورای ائتلاف دعوت کردند اما از آغاز پاسخ این بود که پایداری تصمیم به پیوستن به شورای ائتلاف ندارد و قصد دارد در انتخابات تهران و شاید بعضی شهرهای دیگر در فهرست جداگانه بدهد و البته سعی می‌کند در این فهرست به حداکثر اشتراک دست یابد.

نمایندگان شورای ائتلاف این تصمیم را مغایر با وحدت نیروهای انقلاب می دانستند و آن را مجوزی برای پدید آمدن انواع فهرست ها با انواع اشتراکات می‌دانستند که می‌تواند موجب پراکنده شدن آرای مردم و نهایتاً شکست نیروهای انقلاب در انتخابات مجلس شود.

در آخرین جلسه ای که نمایندگان شورای ائتلاف با جنابعالی و آقای محصولی و دو نفر دیگر از جبهه پایداری داشتند، از سوی جبهه پایداری پیشنهاد شد که برای رسیدن به حداکثر اشتراک در دو لیست تهران، لیست ۶۰ نفره تهیه شده توسط پایداری مبنا قرار گیرد و ۲۴ نفر مشترک این لیست با لیست ۹۰ نفره شورای ائتلاف یکجا در هر دو لیست نهایی ۳۰ نفره قرار گیرد.

پایداری این پیشنهاد را تأمین کننده وحدت حداکثری می دانست اما در همان جلسه توضیح داده شد که شما در فهرست ۶۰ نفره خود بنا داشته اید که هیچ فردی از بعضی از احزاب و تشکلهای حاضر در شورای ائتلاف را در آن فهرست قرار ندهید و قبول پیشنهاد شما عملا به معنی نفی فلسفه وجودی ائتلاف و فروپاشی آن است و به معنی آن است که شورای ائتلاف اختیار تعیین ۲۴ نفر از لیست ۳۰ نفره انتخابات تهران را فقط به پایداری که در شورای ائتلاف شرکت ندارد تفویض کرده باشد و تنها در حد ۶ نفر امکان تصمیم گیری مستقل داشته باشد.

این پیشنهاد در جلسه شنبه ۱۲/۱۱/۹۸ شورای انتخاب که منتخب شورای ائتلاف است به بحث و رأی گذاشته شد و به این دلیل که میدان تصمیم گیری شورای ائتلاف را درباره ۶۶ نفر دیگر از فهرست ۹۰ نفره تنها در حد ۶ نفر تنگ میکرد، مغایر وحدت تشخیص داد و آن را نپذیرفت.

شورا در آن جلسه تصمیم گرفت به دلیل ضیق وقت مذاکره دعوت از جبهه پایداری را متوقف کند و با تشخیص مناسبترین افراد از میان فهرست ۹۰ نفره خود به تعیین لیست نهایی ۳۰ نفره تهران بپردازد بی آنکه بخواهد از ابتدا به روش جبهه پایداری بعضی از احزاب و تشکلهای موجود در ائتلاف را به کلی نادیده بگیرد.

شورا حتی تصویب کرد که بعضی افراد مناسب مجلس را که احتمالا نام آنها در لیست پایداری نیز خواهد آمد با رأی شورای ائتلاف در لیست خود بگنجاند.

امید است با این توضیح، بر مردم شریف تهران معلوم شده باشد که قبول پیشنهاد جبهه پایداری نه تنها به حصول وحدت نمی انجامید بلکه خود عامل تفرقه و از بین رفتن شورای ائتلاف می بود، زیرا اختیار تعیین ۲۴ نفر از ۳۰ نفر تنها به یک حزب واگذار می شد.

در پایان از خداوند کریم مسئلت می کنیم تا به همه ما توفیق اطاعت از او و خدمت به مردم را عنایت فرماید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1398/11/20
ای نامه های فدایت شوم چیه برای هم می نویسید فکر مردم باشید که از گرسنگی دارند می میرند
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1398/11/20
دعوا بر سر قدرت است ظاهرا و مردم گرسنه جایی در ایندمیان ندارند
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1398/11/20
بدبخت مردم که شماها دارید براشان تصمیم گیری میکنید. شما فقط برای قدرت اینقدر دست و پا می زنید وهدفتان خدمت نیست واینو ملت فهیم درک کرده اند.
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1398/11/20
جالبه.
گروه سیاسی ساختن در محدوده ،60نفر یا 30 نفر یا 6 نفر.
بهرحال یک کشور همین تعداد سیاسی و اقتصادی دارد که همه حزب ایران معرفی میشوند.
این چه رفتار فجیع گروه سازی سیاسی است.
همین تعداد هم در امید و اصلاح طلبان سرنوشت سازی میکنند.
تمام قدرت سیاسی چه موافق و چه مخالف از 120 نفر که در وحله اول قوم و خویش هم.هستند تشکیل شده.
هیچوقت و تحت هیچ شرایطی تا کنون تحول واقعی سیاسی در کشور وجود نداشته.
پس باید به امتداد نا به سامانی ها عادت کرد.
چنین شرایطی توهین به شعور سیاسی کشور است و دپو مشکلات فزاینده گذشته.
بدین سان سیاست مستقلانه نبوده و در ادامه وظایف گذشته تعریف میشود.
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1398/11/20
بجای ائتلا ف انتخاب شوندگان،ائتلاف انتخاب کنندگان تشکیل دهید..
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1398/11/20
بجای ائتلا ف انتخاب شوندگان،ائتلاف انتخاب کنندگان تشکیل دهید..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج