بیانیه کارگزاران علیه اصلاح‌طلبان؛ عذرخواهی کنید
۹۶۰۳۱۲
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
۷۸۰۴
حزب کارگزاران سازندگی در بیانیه‌ای تصریح کرد: اصلاح‏‌طلبان باید از ر‏أی‌‏دهندگان به جبهه اصلاحات به علت ناکارآمدی، بی‌‏برنامه‌‏گی و عافیت‌‏طلبی و حتی انحصار‏طلبی در درون جبهه اصلاحات پوزش بخواهند.

خبرگزاری فارس: در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، حزب کارگزاران سازندگی ایران طی بیانیه‌ای دلایل خود برای شرکت در این انتخابات را تشریح کرد.

این حزب در بیانیه‌ خود با اشاره به اینکه پس از دو جلسه فوق‏‌العاده‌‏ی شورای مرکزی و دو نشست فشرده‌‏ی کمیته سیاسی برای بررسی تصمیم «شورای‏‌عالی سیاست‏‌گذاری انتخاباتی اصلاح‏‌طلبان» و ساعت‏‌ها بحث و گفت‌‏وگوی شفاف میان موافقان و مخالفان، حزب «کارگزاران سازندگی ایران» تصمیم گرفته در تهران فهرست انتخاباتی دهد،‌

خاطرنشان کرده است که عملکرد اصلاح‏‌طلبان و اعتدال‌‏گرایان در دهه‌‏ گذشته در دولت، مجلس، شوراها و شهرداری‏‌ها و «فراکسیون امیدِ» مجلس دهم سبب شده است اصل بدیهی «مشارکت» در انتخابات و «رای دادن» شهروندان اصلاح‌‏طلب (به صورت فهرست ائتلافی که اقدامی مترقی و مدرن است) و حتی رای دادن انفرادی مورد تردید ملت قرار گیرد و برخی احزاب اصلاح‌‏طلب ما نتوانند بدنه اجتماعی خود را قانع به تداوم مشارکت سیاسی و انتخاباتی کنند.

حزب کارگزاران سازندگی در بخش دیگری از این بیانیه با ابراز شگفتی از رد صلاحیت برخی اصلاح‌طلبان،‌ تصریح کرده است که از راهیابی جوانان به پارلمان نگران نیست.

حزب کارگزاران همچنین با تأکید بر اینکه درباره وقایع اخیر، یک بخش حاکمیت را متهم نمی‌‏کند و حتی از اصلاح‏‌طلبان و اعتدال‌‏گرایان نیز انتقاد می‏‌کند،‌ در بخش دیگر از بیانیه خود عنوان کرده است: «کارگزاران سازندگی ایران» به عنوان یک حزب قانونی برآمده از گفتمان انقلاب اسلامی و وفادار به قانون اساسی و به عنوان یک «حزب اصلاح‏‌طلب و اعتدال‌‏گرا» که اصلاح‏‌طلبی را پیش از دوم خرداد ۱۳۷۶ و اعتدال‏‌گرایی را قبل از انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ شروع کرده است و به عنوان یک حزب پارلمان‌تاریست که با مشارکت در انتخابات و رقابت با محافظه‌‏کاران در مجلس پنجم به ایجاد بالاترین نرخ مشارکت در رقابت‌‏های پارلمانی جمهوری اسلامی کمک کرد، به این دلایل راهبردی تصمیم گرفت انفعال در انتخابات را کنار بگذارد و از «فهرست‏‌های انتخاباتی حداقلی» متناسب با امکان معرفی نامزد اصلاح‌‏طلب (و تا حد ممکن حزبی) در حوزه‌‏های انتخابیه حمایت کند.

بیانیه حزب کارگزاران در ادامه خاطرنشان کرده است: ما «به خاطر ایران» رأی می‌‏دهیم،‌ تا در دورانی که بدترین تحریم‏‌ها علیه کشورمان اعمال می‏‌شود در تحریم تازه‏‌ای شریک نباشیم. ما به عنوان حزبی ملتزم به قانون اساسی در آغاز دهه‌‏ی پنجم حیات جمهوری اسلامی همچنان به آرمان‏‌های انقلاب اسلامی ایران (به رهبری امام خمینی): استقلال، آزادی، جمهوریت، اسلامیت، ایرانیت و عدالت باور داریم و به «اصلاحات» در این نظام سیاسی برای دستیابی به «توسعه»‏ای پایدار امیدواریم. ما با وجود انتقادات جدی از کیفیت مدیریت اجرایی کشور فکر می‌‏کنیم به جز سوءتدبیرهای داخلی، که غیر‏قابل انکار است، دشمنی‏‌های خارجی را نمی‌‏توان نادیده گرفت.

این بیانیه در بخش دیگر می‌افزاید: مجلس نهاد کم‏‌اهمیتی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. تحقیر پارلمان در این دوران باید با ارتقای کیفیت مجلس شورای اسلامی پایان یابد و مجلس به وظایف تقنینی و نظارتی خود بازگردد.

حزب کارگزاران سازندگی همچنین تصریح کرده است: به نقد اصلاح‏‌طلبان باور داریم. ما و دیگر اصلاح‏‌طلبان باید از ر‏أی‌‏دهندگان به جبهه اصلاحات به علت تشدید ناامیدی و ناکارآمدی و بی‌‏برنامه‌‏گی و عافیت‌‏طلبی و حتی انحصار‏طلبی در درون جبهه اصلاحات پوزش بخواهیم،‌ اما هرگز از «اصلاح‌‏طلبی» توبه نمی‌‏کنیم؛ حتی اگر مردم در یک دوره به ما رأی ندهند.

این حزب در بخشی دیگر از بیانیه خود تأکید کرده است: ما باید در اصلاح‏‌طلبی، اصلاح‏‌طلبی پیشه کنیم و نهادهای اصلاح‏‌طلب (اعم از فراکسیون‌‏ها و جبهه‌‏ها و حزب‌‏ها) را بازسازی کنیم و مسئولیت اشتباهات و انتخاب‏‌های خود را بپذیریم. به نظر ما اصلاح‏‌طلبی «نهضت و حرکت داوطلبانه ‏ی مدنی برای بهبود اوضاع سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی ایران در چارچوب قانون» است و هر اصلاحی (حتی اصلاح قانون اساسی) باید به صورت مسالمت‏‌آمیز بر اساس قانون صورت گیرد. باید اعتراض و انتقاد را از خیابان به پارلمان برد و نمایندگان را سخنگویان ملت ساخت.

حزب کارگزاران در بخش دیگری از بیانیه خود بر ضرورت نظارت درست بر دولت و وادار کردن دولت به تحرک و ابتکار عمل در برابر تحریم‌ها تأکید کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: ما «کارگزاران سازندگی ایران» به همه هواداران و شهروندان این «برنامه‏‌ی اصلاح‏‌طلبانه» تعهد می‌‏دهیم به زودی طرح‏‌های کارشناسی و قانونی خود برای پیگیری این «اهداف میان‏مدت» و «برنامه‌‏ی 10 ماده‌‏ای» را اعلام کنیم و از همه اعضای فراکسیون محتمل «کارگزاران سازندگی ایران» در مجلس یازدهم برای انجام این برنامه‏‌ها و گزارش دقیق پیشرفت آنها به موکلان خویش، تعهد تشکیلاتی بگیریم و آن را منظماً در نشریه حزب (روزنامه سازندگی) اعلام کنیم.

حزب کارگزاران سازندگی ایران در بخش پایانی بیانیه خود در آستانه یازدهمین انتخابات مجلس عنوان کرده است که چه پیروز شود، چه شکست بخورد، این انتخابات را نه پایان که آغاز راه می‏‌داند.

انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1398/11/23
مجلس بی اختیار ..جز هزینه چیزی برای ملت ندارد ...یک مشت کارچاق کن و بله قربان گو ..برای ملت سودی ندارد
United Kingdom
22:00 - 1398/11/23
شما نگران پست های دولتی خود هستید و گر نه انتخابی نمانده
تازه اگر قوی ترین مجلس هم تشکیل شود همان بلایی که بر سر مجلس ششم امد در انتظار ان است و شاید بدتر
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1398/11/23
بله، باید عذرخواهی کنند کشور را گران اداره کردند
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
همگی بروند گم شوند. یکی از یکی بدتر.
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1398/11/23
اوه. اصولگراها بیاید مردم رو بخورید یهو
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1398/11/23
عجب تیاتری راه انداختن مشتی ها.!!!
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1398/11/23
اتفاقا در حال حاضر با توجه به اتفاقات رخ داده مجلس یکی از بی خاصیت ترین و کم اهمیت ترین نهاد در کشور هست
پاسخ ها
امید
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
احسنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
واقعا
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1398/11/23
همتون سرتاپا یه کرباسید
کرباس منفعت طلبی و قدرت طلبی و ثروت اندوزی
پاسخ ها
امید
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
دقیقا
بدون نام
-
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
قطعأ همینطوره، فقط اینا چاشنی وقاحت رو هم به ویژگیهایی که فرمودین اضافه کردند
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1398/11/23
اصولگرا و اصلاح طلب دو لبه ی یک مقراضند. دست از سر مردم بردارید بذارید خودشون کاندیدشونو انتخاب کنن. مردم فهم دارن درک و شعور دارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
مقراض!!!!!!!!! خوب بگو قیچی
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1398/11/23
اصلاح طلب نماها به نفع اصولگراها خود زنی کردند
Iran, Islamic Republic of
23:16 - 1398/11/23
سره از ناسره داره مشخص میشه کارگزاران سازندگی الان مهندسینی بودند که در زمان رفسنجانی وزیر و مدیرعامل شدن الان هر کدامشان با لای صد میلیارد سرمایه دارن برای چی بیان خودشون رو درگیر کنند با حکومت
اصلاحات باید از کارهای اجرایی کنار بکشه و فقط نظارت کنه دیگه به هیچ حزبی هم مدیون نیست
کارگزاران و امید و اصولگرایان باید زیر تیغ اصلاحات باشند دیگه به هیچ حزبی باج نده و محکم سر موضع خودش بماند و لیست ندهد
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
شما هم دلت خوش ها ! کدوم اصلاحات؟ کدوم تغییر ؟ همه اش فریب و ریاکاری و دروغه
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1398/11/23
خودشون هم از همان قماش هستند.
Iran, Islamic Republic of
05:49 - 1398/11/24
همتون یکی وبرادرید مردم رو چی فرض کردین........
Iran, Islamic Republic of
07:03 - 1398/11/24
کلاه گذاران شما همیشه دنبال منفتعطلبی خودتان هستید گهی در قالب اصولگرایی گهی در قالب اصلاح طلبی تا باد از کدام سمت بوزد
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
بار خودشون بستند . این شرایط براشون ایده آله ! وگرنه مردم کی هستند!!؟
Iran, Islamic Republic of
07:03 - 1398/11/24
کلاه گذاران شما همیشه دنبال منفتعطلبی خودتان هستید گهی در قالب اصولگرایی گهی در قالب اصلاح طلبی تا باد از کدام سمت بوزد
پاسخ ها
عبداله
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
درود بر مردم فهیم
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1398/11/24
کی گفته کارگزاران اصلاح طلب هستن اینا منفعت طلبن و میخوان با هر شرایطی فقط در منصب خودشون بمونن
Iran, Islamic Republic of
07:43 - 1398/11/24
اگه رفسنجانی اصلاح طلب بود که نبود حزبشم اصلاح طلبه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج