قطعات پرویز مشکاتیان در جشنواره نواخته می‌شود
۹۶۱۰۶۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
۵۰۴۶ 
گروه «نواگردان» امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به صحنه می‌رود.

خبرگزاری صبا: پویا محمدی سرپرست گروه «نواگردان» گفت: گروه «نواگردان» شنبه ۲۶ بهمن ماه سال جاری ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای نیاوران و در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به صحنه می رود.

قطعات پرویز مشکاتیان در جشنواره نواخته می‌شود

محمدی در ادامه بیان کرد: قطعات این کنسرت در دستگاه آواز شور «دشتی» است و اشعار از هوشنگ ابتهاج است. همچنین در این کنسرت قطعه «محبوب من وطن» و چند قطعه دیگر از پرویز مشکاتیان برای مخاطبان اجرا می شود.

این هنرمند در ادامه درباره قطعات این کنسرت اظهار کرد: در این کنسرت قطعات ضربی به همراه بخش های مختلف ساز و آواز توسط اعضای گروه برای مخاطبان اجرا می شود.

وی درباره سازهایی که در این کنسرت استفاده می شود، توضیح داد: در این کنسرت از سازهای سنتور، تار، کمانچه، عود، تنبک، نی و….استفاده می شود.

این نوازنده با اشاره به اینکه مهدی اصغرپور به عنوان خواننده در این کنسرت حضور دارد، تاکید کرد: یلدا ربیعی، پوریا سلیمانی، محمدرضا عزیزی، علی مراد زاده، صابر محمدی، ستاره مستضعفی، جلال نقی لو، حامد محسن نژاد و…از اعضا و نوازندگان گروه هستند.

این نوازنده سنتور افزود: گروه «نواگردان» بر همدلی تاکید می کند و مهم ترین ویژگی این گروه سازش و همدلی با یک دیگر است.

وی در پایان درباره حضورش در جشنواره موسیقی فجر گفت: ما برای دومین بار است که در جشنواره موسیقی فجر شرکت می کنیم، چندین سال پیش به همراه گروه «اشراق» به صحنه رفتیم و ارزیابی جشنواره در حال حاضر امکان پذیر نیست و بهتر است از قبل درباره آن داوری نکنیم.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با حضور گروه هایی در بخش موسیقی نواحی، دستگاهی، کلاسیک، تلفیقی، بین الملل، پاپ، بانوان، کودک و نوجوان ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج