دستگیری ۲ متهم به فرار مالیاتی در بجنورد
۹۶۱۶۴۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
۷۳۳۶
جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری 2 نفر متهم به فرار مالیاتی که با جعل مشخصات تعدادی از شهروندان، یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند در بجنورد خبر داد.

پایگاه خبری پلیس: حسین بدری اظهار کرد: در پی شکایت ۹ نفر از شهروندان مبنی بر اینکه افرادی با سوءاستفاده از مشخصات آنها اقدام به فرار مالیاتی کرده‌اند بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه متهمان در امر فروش روغن‌موتور وسایل نقلیه فعالیت داشتند، افزود: این افراد برای نپرداختن مالیات قانونی خویش به سازمان امور مالیاتی، از هویت و کد ملی شکات پرونده سوءاستفاده کرده و با صدور فاکتور فروش جعلی متعدد بنام آنها از سال ۱۳۹۰ تاکنون و ارائه آن به سازمان امور مالیاتی با مبالغ مختلف شاکیان پرونده را به‌جای خویش به‌عنوان بدهکار مالیاتی معرفی می‌کردند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی بابیان اینکه متهمان دائما اطلاعات موجود مشتریان را در سامانه امور مالیاتی دست‌کاری کرده و از این طریق باعث ضرر و زیان به شاکیان پرونده شده بودند، تصریح کرد: با بررسی اظهارات شاکیان پرونده و همچنین سوابق این افراد در سامانه‌های امور مالیاتی استان مشخص شد که تمام این اتهامات صحت داشته است.

وی با اشاره به اینکه پیرو تحقیقات به‌عمل‌آمده از شکات و بررسی اسناد و مدارک پرونده و اظهارات متهمان میزان ارزش ریالی شروع جرم یک میلیارد ریال بود، خاطرنشان کرد: میزان نهایی فرار مالیاتی این افراد در دست بررسی است که به‌محض تکمیل شدن تحقیقات به اطلاع خواهد رسید.

بدری در پایان با تأکید بر اینکه پلیس با هرگونه اختلال در نظام اقتصادی که باعث شود تا امنیت و آرامش جامعه در تمام حوزه‌ها دچار مشکل شود با جدیت برخورد خواهد کرد از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از فعالیت این‌گونه افراد بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج