مخالفت پلیس با کاهش مجازات مجرمان موادمخدر
۹۶۳۵۶۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
۶۰۸۱ 
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا خواستار تجدید مجازات مجرمان موادمخدر در قانون شد.

خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا خواستار تجدید مجازات مجرمان موادمخدر در قانون شد.

سردار مسعود زاهدیان درباره احتمال کاهش مجازات‌ مجرمان موادمخدر نظیر قاچاقچیان و خرده فروشان اظهارکرد:‌ در گذشته زمانی‌که قانونگذار برای مجرمان موادمخدر قانون را تدوین کرد، واقع‌بینانه با موضوع روبه‌رو و این قانون تدوین شد، چرا که این افراد سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند و حتما باید مجازاتشان سنگین تر از چیزی که هست بشود، نه اینکه تقلیل پیدا کند.

وی با بیان اینکه پلیس مخالف کاهش مجازات این مجرمان است، گفت: امیدواریم دوستان مقداری این بحث‌هایی را که در سایر کشورها وجود دارد بررسی کنند. مدتی قبل گزارشی می‌خواندم که در یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی که اتفاقا خیلی هم ادعای رعایت مسائل حقوق بشری را دارند، خرید و فروش موادمخدر جرم است و تحت هر شرایطی عاملان آن به زندان می‌روند. این نشان می‌دهد که در مبارزه با موادمخدر نباید تعارف و شوخی داشت.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با تاکید بر اینکه ما اینجا نباید با این جرائم خوشبینانه برخورد کنیم، تصریح کرد: حتما مجازات‌های سنگین برای جرم خرید و فروش موادمخدر بازدارنده است و جامعه را واکسینه می‌کند. امیدواریم که افرادی که این مسائل را دنبال می‌کنند حتما به این مساله مهم توجه کنند.

زاهدیان درباره اینکه آیا پلیس نظرش را به این افراد اعلام کرده، گفت: ما نظراتمان را گفته‌ایم اما افرادی که دنبال این موارد هستند بعضا به دلایلی توجیه پذیر هم نیستند. امیدواریم در مجلس جدید این مسائل بهتر پیگیری شود و در آینده در این زمینه قوانین بهتری داشته باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/12/03
مصرف‌ کننده‌ مریض‌ حساب‌ میشه‌ جرا‌ نمیخواهید‌ بفهمید‌ مگه‌ قتل. میکنند‌ که‌ نمیخواهید‌ از جرمشون‌ کم‌ کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/12/03
فروشنده مواد مخدر صنعتی مثل شیشه و ... فقط درمانش اعدام است اعدام فقط برای فروشنده بهترین راه
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1398/12/03
بزرگوار برادر عزیز ودلسوز کجای دنیا باسختگیری زدوبندمشتی معتاد مریض به نتیجه رسیده اندکه شما میخواهید طناب دار رابرگلوی این مادرمرده ها تنگترکنید شما بعنوان مسوول باید مشخص کنید معتاد بیمار است یا مجرم اگر سرشاخه ها خشک شوند خودبخود این معضل قابل درمان میباشد
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1398/12/04
کسانی که به دنبال کم کردن مجازات برای افراد مواد فروش وبخر هستند خائن به وطن هستند اگر مجازات را سخت کنند حتما وضع جور دیگری خواهد شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج