شرایط پذیرش بیماران مشکوک به کرونا
۹۶۴۸۲۱
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
۱۵۰۱۳ 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، به تشریح شرایط پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها پرداخت.

خبرگزاری مهر: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، به تشریح شرایط پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها پرداخت.

نادر توکلی گفت: به تمامی بیمارستان‌های محدوده دانشگاه علوم پزشکی ایران، اعم از دولتی و خصوصی، توصیه کرده‌ایم اگر فردی به دلیل مشکوک شدن به کرونا مراجعه کرد، باید پذیرش شود.

وی افزود: البته از بیمارستان‌ها خواسته‌ایم که محل موقت و جداگانه‌ای را با پرسنل و حفاظت فردی مجزا برای پذیرش این افراد پیش بینی کنند تا از آلودگی به سایر بخش‌های بیمارستان جلوگیری شود.

توکلی ادامه داد: این قبیل مراجعان به کلینیک تب ارجاع و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اما، نکته‌ای که مردم نباید نسبت به آن بی اعتنا باشند، این است که فضا بیمارستان با عفونت همراه است و از همین رو، کسانی که علائم سرماخوردگی دارند، اصلاً نیاز نیست مراجعه داشته باشند و در منزل استراحت کنند.

وی افزود: افراد با علائم سرماخوردگی می‌توانند با دارو‌های معمول و استراحت در منزل، بهبود بیابند و نیازی نیست حتماً به پزشک مراجعه داشته باشند.

توکلی با اشاره به علائم سرفه خشک، تب و تنگی نفس برای مشکوک شدن به کرونا، گفت: افراد جوان و زیر ۶۰ سال و کسانی که بیماری زمینه‌ای ندارند، نباید با این علائم نگران باشند. خوردن مایعات و مصرف داو‌های معمول این قبیل عارضه‌ها، به همراه رعایت بهداشت در منزل و دور ماندن از سایر افراد به خصوص کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند به مدت حداکثر ۱۴ روز، برای این قبیل افراد توصیه می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، ادامه داد: معمولاً افرادی با علائم تنگی نفس شدید، تب بالای ۳۹ درجه و درگیری ریوی را می‌توان با عکس قفسه سینه و سی تی اسکن پی برد که مشکل آن‌ها چیست و به دنبال آن وقتی مشکوک به کرونا باشند، بستری شده و ظرف ۲۴ ساعت تست آن‌ها انجام می‌شود. اگر جواب تست آن‌ها مثبت و بدحال باشند، به بیمارستان معین منتقل می‌شوند.

وی با عنوان این مطلب که مثبت بودن کرونا برخی افراد در جامعه محتمل به نظر می‌رسد، افزود: به بیمارستان‌ها توصیه کرده‌ایم حتی المقدور اعمال جراحی الکتیو را به تأخیر بیاندازند.

توکلی با اشاره به اینکه مورد مثبت قطعی کرونا در کودکان زیر ۱۰ سال نداشته‌ایم، گفت: برای کنترل آلودگی، ساعات ملاقات از بیماران را محدود و ملاقات بخش‌های ویژه را ممنوع شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1398/12/06
هذدستوری دادندامااشاره ای نکردندکه بیشترمردم اگه هم مبتلابشوندازترس خرج بیمارستان خورامعرفی نمبکنندچون قبل از بیماری کرونا ببپولی وهزینه درمان سنگین میکشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج