ویدئوی دیدنی از اختاپوس پتویی یا پروانه باشکوه دریایی
۹۶۶۶۲۶
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
۱۷۷۵
سیاست‌ها، ویروس‌ها و بلایای طبیعی دنیا را به محل ترسناکی برای زندگی تبدیل می‌کند. اما این اختاپوس پتویی ماده به ما یادآوری می‌کند که این سیاره هنوز مکان شگفت انگیزی است.

برترین‌ها: برخی از خیره کننده‌ترین موجودات جهان در نزدیکی ما زندگی می‌کننند بدون اینکه متوجه آن‌ها شویم. اما وقتی آن‌ها را پیدا می‌کنیم، بیشتر ما نمی‌توانیم خودمان را کنترل کنیم و می‌خواهیم زیبایی آن‌ها را با کل دنیا به اشتراک بگذاریم. کارکنان شاغل در مرکز تفریحی «NAD Lembeh» در اندونزی از یک اختاپوس پتویی ماده فیلمبرداری کردند که در حال شنا کردن و نمایش غشای رنگین‌کمانی فوق‌العاده زیبایش بود. این ویدئو به سرعت در اینترنت پخش شد و توجه زیادی را به این گونه عجیب و مسحورکننده جلب کرد.

سیاست ها، ویروس‌ها و بلایای طبیعی دنیا را به محل ترسناکی برای زندگی تبدیل می‌کند. اما این اختاپوس پتویی ماده به ما یادآوری می‌کند که این سیاره هنوز مکان شگفت انگیزی است.

فقط ماده‌ها این غشای رنگین‌کمانی سحرآمیز را دارند. اختاپوس‌های بالغ ماده معمولا حدود یک متر هستند، در حالی که نر‌های بالغ تنها حدود ۴ سانتیمتر طول دارند. نر‌های بالغ و ماده‌های جوان بسیار شبیه هم هستند. اختاپوس‌های پتویی نامشان را از «صفحه‌های توری که بین بازوهایشان کشیده شده» می‌گیرند. آن‌ها وقتی احساس خطر کنند، بازو‌های خود را باز می‌کنند و یک شبح پتومانند ایجاد می‌کنند تا مهاجمان احتمالی خود را بترسانند. البته فقط اختاپوس‌های ماده این‌قدر شگفت‌انگیز هستند و متاسفانه نر‌ها این غشار رنگی ۲ متری را ندارند. علاوه بر این نر‌ها فقط چند سانتیمتر طول دارند و چندصد تا چندهزار برابر کوچکتر از ماده‌ها هستند. همچنین عمر نر‌ها کوتاه است و بلافاصله بعد از جفتگیری می‌میرند. البته اختاپوس‌ها ماده هم کمی بعد از تخمگذاری می‌میرند.

تعداد بازدید : 445
ویدئوی دیدنی از اختاپوس پتویی یا پروانه باشکوه دریایی
الهام مظفری
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1399/01/03
خیلی زیباست ، بیشتر شبیه پرچمه تا پتو
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1399/01/06
پناه بر خدا
این دیگه چه یاجوج و ماجوجیه
این به احتمال قوی باید از علائم ظهور باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج