نگهداری الکل در محیط سربسته ممنوع!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۶۷۶۳۸
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
۱۷۰۲۴
رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: نگهداری الکل و مواد ضدعفونی کننده با حجم زیاد در مکان‌های سربسته و محصور خطرناک است و شهروندان باید این توصیه ایمنی را جدی بگیرند.

خبرگزاری ایرنا: رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: نگهداری الکل و مواد ضدعفونی کننده با حجم زیاد در مکان‌های سربسته و محصور خطرناک است و شهروندان باید این توصیه ایمنی را جدی بگیرند.

به گزارش روز سه‌شنبه آتشنشانی اراک، آتش پاددوم «مسعود آقازیارتی» افزود: هر مایع قابل اشتعال نظیر الکل در حالت اسپری، از نظر آتش‌گیری یا انفجار بسیار خطرناک تر از حالت مایع است و می‌طلبد شهروندان در نگهداری و استفاده از ضدعفونی برای پیشگیری از آتش‌سوزی یا انفجار نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی با تأکید بر لزوم جدی گرفتن نکات ایمنی در نگهداری و استفاده از ضدعفونی کننده‌ها، خاطرنشان کرد: با بروز و شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم رعایت اصول بهداشتی از جمله ضدعفونی کردن دست‌ها و سطوح با مایعات و اسپری‌های ضدعفونی کننده توسط شهروندان، استفاده از این مواد افزایش یافته است.

رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: توصیه می‌شود شهروندان به اندازه مصرف از این نوع مواد خریداری کنند و از انباشت مقادیر زیاد مواد ضدعفونی کننده در منزل خودداری کنند چرا که این مواد از سرعت اشتعال بالا برخوردار هستند و نباید آن ها را در نزدیکی شعله، گرمای زیاد و سیگار روشن، سطوح داغ، آبگرمکن و سماور قرار داد.

آقازیارتی تاکید کرد: مواد ضدعفونی کننده باید دور از دسترس کودکان نگهداری شود و در هنگام تهیه آن‌ها نکات ایمنی رعایت شود.

وی اظهار داشت: اگر شروندان از این مواد برای ضدعفونی محیط داخل خودرو استفاده می‌کنند باید پنجره ها را باز گذاشته و پس از چند دقیقه اقدام به روشن کردن خودرو کنند.

رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: استشمام مدام مواد ضدعفونی کننده برای ریه ها مضر است و باید از بو کردن مواد شیمیایی پرهیز کرد.

آقازیارتی با بیان اینکه استفاده از دستکش در زمان استفاده از مواد ضدعفونی کننده ضروری است، یادآور شد: الکل نباید به صورت مستقمیم با پوست تماس بگیرد و الکل‌های با غلظت بالا باید با مقدار معینی آب مقطر یا آب اکسیدان ترکیب شود.

وی ادامه داد: دستمال و وسایل تنظیف به کار برده شده برای تمیزکاری که آغشته به الکل است باید پس از استفاده در ظروف دربسته نگهداری شودو در اولین فرصت از محیط زندگی و کار دور شود و در صورت آتش گرفتن، با استفاده از وسایل خاموش کننده و آب آن را مهار کرد.

رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: ظروف شیشه‌ای الکل در قفسه‌ها و ارتفاع بالا نباید قرار گیرند چرا که ممکن است به علت سقوط و شکستن حادثه‌ساز شوند و باید این مواد را به دلیل قابلیت اشتعال در محیط خنک نگهداری کرد.

۱۱ ایستگاه آتش نشانی در اراک فعال است که ۱۸۰ نفر درآنها مشغول به فعالیت هستند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان