پرسپولیس از رفتن کریم باقری ضرر می‌کند؟
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۶۷۸۹۹
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
۱۸۸۱
با ابراز علاقه دراگان اسکوچیچ به حضور کریم باقری در کادر فنی تیم ملی حالا کادر فنی پرسپولیس با چالش تازه‌ای مواجه خواهد شد. هر چند نمی‌دانیم اسکو در خصوص انتخاب دستیارانش چقدر اختیار داشته و چقدر از انتخاب گزینه‌ها با خود فدراسیون بوده، اما چیزی که امروز برای پرسپولیسی‌ها اهمیت دارد احتمال جدایی کریم باقری از کادر فنی است.

ایران ورزشی: با ابراز علاقه دراگان اسکوچیچ به حضور کریم باقری در کادر فنی تیم ملی حالا کادر فنی پرسپولیس با چالش تازه‌ای مواجه خواهد شد. هر چند نمی‌دانیم اسکو در‌ خصوص انتخاب دستیارانش چقدر اختیار داشته و چقدر از انتخاب گزینه‌ها با خود فدراسیون بوده اما چیزی که امروز برای پرسپولیسی‌ها اهمیت دارد احتمال جدایی کریم باقری از کادر فنی است.

دیروز یحیی گل‌محمدی با جدایی کریم باقری از کادر فنی پرسپولیس موافقت کرده و اگر باشگاه هم مشکلی با این مسأله نداشته باشد باید کریم باقری را اولین دستیار ایرانی اسکوچیچ در تیم ملی بدانیم. با این وجود سؤال اساسی اینجاست که پرسپولیس از رفتن باقری چقدر ضرر خواهد کرد و آیا هواداران پرسپولیس باید به این انتخاب افتخار کنند یا از این نگران باشند که عضو مهمی از کادر فنی خود را از دست خواهند داد.

گران‌ترین دستیار لیگ برتر

حدود یک ماه قبل با انتشار مبلغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس در فصل گذشته و اینکه چند درصد از مطالبات‌شان را گرفته بودند مشخص شد کریم باقری فصل قبل با باشگاه پرسپولیس قراردادی 900 میلیون تومانی بسته بوده که احتمالاً برای فصل جاری این مبلغ بالاتر هم رفته و احتمالاً او تنها دستیار میلیاردی فوتبال ایران و گران‌ترین کمک مربی لیگ برتر به حساب می‌آید.

البته بسیاری این مبلغ را به خاطر نام و آوازه گرانقدر کریم باقری و وزنی که او به نیمکت پرسپولیس می‌دهد زیاد نمی‌دانند. برخی نیز معتقدند نقشی که باقری در تیم پرسپولیس ایفا می‌کند آنقدر اهمیت دارد که می‌توان برای او استثنا قائل شد چرا که او به نوعی ناظم تیم است و رفتار و کردار بازیکنان را حداقل در محل تمرین و اردوها کنترل می‌کند ضمن اینکه بازیکنان نیز احترام خاصی برای او قائلند و از باقری به شدت حساب می‌برند. برخی معتقدند نقش باقری در کنترل بازیکنان آنقدر پررنگ است که حتی اگر او در زمینه فنی کمک چندانی به سرمربی نکند وجودش در این تیم لازم و اجباری است و باید به هر قیمتی شده آقا کریم را در پرسپولیس نگه داشت.

آقا کریم با پول کمتر کنار آمده؟

با این حال مسأله اینجاست که کریم باقری که در پرسپولیس قراردادی میلیاردی دارد آیا حاضر است به عنوان دستیار در تیم ملی کار کند و حالا که فدراسیون شرایط مشخصی ندارد تن به قراردادی نامشخص بدهد؟ مطمئناً در شرایط فعلی بعید است فدراسیون فوتبال برای باقری رقمی نزدیک به نیمی از آنچه در پرسپولیس می‌گرفت تعیین کرده باشد و مطمئناً آقا کریم از رفتن به تیم ملی از نظر مالی ضرر خواهد کرد اما انگار خودش هم تمایل دارد در کنار اسکوچیچ باشد.

وقتی باقری خودش می‌گوید همه چیز را به باشگاه سپرده یعنی اینکه خودش هم تمایل دارد به تیم ملی برود و ظاهراً قید حداقل نیم میلیارد تومان پول را زده تا در این شرایط سخت به تیم ملی کمک کند.

ضرر انضباطی و شاید استفاده فنی

بدون شک نیمکت پرسپولیس بدون کریم باقری از نظر اسم و مهره کوچکتر و سبک‌تر خواهد شد ضمن اینکه حالا نقش افشین پیروانی برای مبارزه با بحران‌های درون تیمی و حاشیه‌هایی که پیرامون بازیکنان وجود دارد سنگین‌تر خواهد شد. به هر حال کریم باقری هر کاری هم در این تیم نکند همین که کنار بازیکنان است و آنها را کنترل می‌کند بار مهمی از دوش یحیی و باشگاه برمی‌دارد و این چیزی نیست که بشود کتمانش کرد. در عین حال شاید اگر باقری از پرسپولیس جدا شود یحیی گل‌محمدی آزادی عمل داشته باشد تا مربی دیگری را به کادر فنی اضافه کند که از نظر فنی به او بیشتر کمک کند و نقش پررنگ‌تری در مسائل تمرینی و مسابقات ایفا کند.

البته یحیی با کریم باقری ارتباط خوبی دارد و در دوره قبلی حضورش به عنوان سرمربی پرسپولیس باقری و عبدی را به عنوان دستیارانش انتخاب کرد که عبدی حاضر نشد بعد از مجتبی حسینی در کار فنی باشد اما باقری ماند و کار کرد. همانطور که کنار علی دایی، برانکو و کالدرون کار کرده بود.

به هر حال اگر پرسپولیس با رفتن باقری از نظر مسائل انضباطی و دیسیپلین تیمی تا حدودی تضعیف شده و ضرر کند اما شاید با انتخاب یک مربی فنی‌تر از این حیث سود ببرد، ضمن اینکه باشگاه هم لازم نیست برای یکی از عوامل فنی چیزی حدود یک میلیارد تومان کنار بگذارد و با یک پنجم یا یک ششم مبلغ قرارداد او یک مربی جدید را به کار خواهد گرفت و شاید هم اصلاً هیچ‌کس را جایگزین باقری نکرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1398/12/14
بابا مسعود شن که مشکل نیست
پاسخ ها
hamiiiiiid
Romania
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
همین چند کلمه اراجیفت قابل خوندن نیست،،خواهشاً نظرات چرت و پرت و شفاهی بگو
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/12/14
هیشکی آقا کریم نمیشه.....
والسلام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
چوب و هنر _فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
استیل رگال_فوتر
چوب و هنر _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر