دیکتاتوری که عاشق فیلم مستهجن بود
۹۶۸۶
۰۵ مهر ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۵
۳۴۷۲۵ 
منابع امنیتی مصر اخبار منتشر شده مبنی بر سفر برخی از اعضای خانواده قذافی به مصر را رد کردند.
منابع امنیتی مصر اخبار منتشر شده مبنی بر سفر برخی از اعضای خانواده قذافی به مصر را رد کردند.

به نقل از سایت النشرة، منابع امنیتی فرودگاه قاهره خبرهای منتشر شده در برخی از روزنامه‌های الجزایری مبنی بر سفر هشت تن از افراد خانواده معمر قذافی، رهبر لیبی به مصر برای اقامت در این کشور را رد کردند.

این منابع با تاکید بر دروغ بودن این خبر اعلام کردند که از شروع انقلاب لیبی تاکنون هیچ یک از افراد خانواده قذافی از الجزایر و یا هیچ کشور دیگری وارد مصر نشده‌اند و تدابیر شدیدی در این خصوص در فرودگاه قاهره اتخاذ می‌شود.

این مقامات هم‌چنین اعلام کردند که به شرکت‌های هواپیمایی مصر تاکید شده است، پاسپورت لیبیایی‌هایی که عازم مصر هستند، به شدت بررسی شود و با مقامات امنیتی در این خصوص هماهنگی لازم انجام شود.

از سوی دیگر، یک روزنامه مصری فاش کرد که معمر قذافی 100 میلیون پوند مصری را برای خرید 18 فیلم مستهجن که صفوت الشریف، دبیرکل حزب ملی حاکم مصر در زمان حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق این کشور آن را تهیه کرده بود، پرداخت کرده است.

بنا به نوشته این روزنامه، صفوت الشریف زمانی که با سازمان اطلاعات مصر همکاری می‌کرد، این فیلم را از سعاد حسنی، بازیگر فقید مصری که به "سیندرلای عرب" مشهور بود، تهیه کرده است.

این بازیگر مصری در خاطرات خود که موفق به انتشار آن نشد، به این مطلب اشاره کرده است.

سعاد حسنی در سال 2001 در سن 57 سالگی از بالکن منزلش در لندن به پایین پرتاب شد و به قتل رسید. هر چند که پلیس لندن دلیل مرگ وی را خودکشی اعلام کرد.

منبع: تابناک

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج