یورش موسوی به رکورد دست نشان
۹۶۸۷
۰۵ مهر ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۰
۹۷۰۹ 
رکورد گلزنی پیاپی در تاریخ لیگ
مهاجم جوان نفت تهران در ادامه روند گلزنى‌اش و در ديدار با ملوان انزلى، هت تريك كرد تا با هشت گل زده در بالای جدول گلزنان يكه‌تازى كند.
مهاجم جوان نفت تهران در ادامه روند گلزنى‌اش و در ديدار با ملوان انزلى، هت تريك كرد تا با هشت گل زده در بالای جدول گلزنان يكه‌تازى كند.

بنا بر این گزارش، ايمان موسوى، مهاجم نفت كه از هفته دوم براى اين تيم به ميدان رفت، از هفته چهارم پايش به گلزنى باز شد و توانست در چهار بازى، هشت گل به ثمر برساند تا به تنهايى بر بالای جدول گلزنان تكيه بزند و صدر را از فرهاد مجيدى بگيرد؛ افزون بر این که موسوی در صورت گلزنی در بازی آینده تیمش مقابل ذوب آهن، با رکورد نادر دست نشان مساوی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما، هم‌اکنون رکورد گلزنی پیاپی در تاریخ لیگ نادر دست نشان از تیم نساجی مازندران است که در هشت هفته پشت سر هم در لیگ 72 موفق شد 9 بار گلزنی کند؛ هادی عبدالله‌زاده از تیم ابومسلم خراسان در لیگ 78 با شش هفته گلزنی پی در پی در رده بعدی است.

همچنین رحیم مه نمای اقدم از تراکتورسازی تبریز با شش گل زده در پنج بازی در سال 54 به عنوان نخستین گلزن متوالی تاریخ لیگ شناخته شد.

پس از رحیم مه نمای اقدم، محمود خوردبین، سرپرست کنونی پرسپولیس با پنج گل زده در سال 55 در رده بعدی قرار دارد.

عباس سي‌مكاني از ذوب‌آهن در سال 72 با 7 گل زده در پنج بازي، ادموند بزيك گلزن پرسپوليس با شش گل زده در پنج بازي در سال 77، محمود كريمي از سپاهان با شش گل زده در پنج بازي در سال 87 و جليل گل‌چشمه، بازيكن ابومسلم با پنج گل زده در پنج بازي، در سال 77 ديگر گلزنان پی در پی تاريخ ليگ برتر در پنج ديدار هستند.

نام و شمار گل‌های هشت گلزن برتر تاریخ لیگ ایران به شرح زیر است:
1ـ آرش برهانی، ۸۷ گل
۲ـ رضا عنایتی، ۸۶ گل
۳ـ فریدون فضلی، ۸۵ گل
۴ ـ ادموند بزیک ۸۲ گل
5-اصغر مدیر روستا با 82 گل


6ـ مهدی رجب زاده67 گل
7 ـ عماد رضا، 64 گل
8 ـ سیاوش اکبرپور، 59گل

منبع: تابناک

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج