ماجرای عکس استاد تار ایرانی با ستاره‌های منچستر
۹۶۹۵۷۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
۳۰۶۶
هوشنگ ظریف استاد تار که روز گذشته در ٨١ سالگی درگذشت ده سال قبل در لندن و در مقابل چشم ستاره‌های بزرگ فوتبال جهان هنر موسیقی ایرانی را به نمایش گذاشت.

ورزش سه: اکبر گلپایگانی خواننده مطرح موسیقی ایران در دوران جوانی فوتبال بازی می‌کرد. او بازیکن گوش چپ تیم‌های تهرانجوان، دارایی و سرباز بود: "اگر توپ به ما می‌رسید و عزیز اصلی هم کنار می‌کشید شاید گلی هم به ثمر می‌رساندم." او به خاطر همین ویژگی یک فوتبالی تمام عیار است، تیم‌های مورد علاقه اش رئال مادرید و منچستریونایتد هستند.

در سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۰) او کنسرتی در لندن داشت که این موضوع باعث شد چند تا از ستاره‌های بزرگ آن زمان تیم منچستر یونایتد برای شنیدن موسیقی و صدای گلپا به کنسرت او بروند. مرحوم هوشنگ ظریف هم در این کنسرت نوازنده تار بود و در نهایت هم منجر به یک عکس یادگاری فوق العاده در پایان کنسرت شد.

ماجرا گویا از این قرار بوده که یکی از شاگردان استادگلپایگانی که با اعضای تیم منچستر یونایتد در ارتباط بوده، از سوابق هنری و آثار او برای آن‌ها می‌گوید و بازیکنان منچستریونایتد نیز بعد از شنیدن چند قطعه از ترانه‌های گلپا تصمیم می‌گیرند که به کنسرت این خواننده ایرانی بروند.

ماجرای عکس استاد تار ایرانی با ستاره‌های محبوب منچستریونایتد

حضور ستاره‌های منچستریونایتد مثل پل اسکولز، ریو فردیناند و گری نویل در این کنسرت باعث شد تا توجه رسانه‌ها و هواداران پرشمار این بازیکنان و فوتبال در انگلستان به آن معطوف شود. در پایان کنسرت هم یک عکس یادگاری و خاطره انگیز با حضور مرحوم هوشنگ ظریف، اکبرگلپایگانی در کنار پل اسکولز، ریو فردیناند و گری نویل گرفته شد تا یکی از خاطره انگیزترین فریم‌ها با حضور ستاره‌های موسیقی ایران و ستاره‌های فوتبال جهان ثبت شود. هوشنگ ظریف نوازنده تار بیش از ۵٠ سال در عرصه موسیقی فعالیت کرد و یکی از مهمترین نام‌ها در تاریخ موسیقی ایران به شمار می‌آید.

او شاگرد استادانی، چون علی‌اکبرخان شهنازی، روح‌الله خالقی، موسی و جواد معروفی بود و همچنین شاگردان مطرحی، چون حسین علیزاده، داریوش طلایی، ارشد طهماسبی و حمید متبسم را به موسیقی ایران معرفی کرد.

هوشنگ ظریف روز گذشته به علت ایست قلبی درگذشت. روحش شاد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج