اولین پیوند صورت اینجوری از آب درآمد
۹۷۱۷
۰۷ مهر ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۲
۲۹۴۴۳ 
گزارش تصویری
اولین فردی که در آمریکا مورد پیوند کامل صورت قرار گرفته است، پس از سه سال بهبود قابل توجهی پیدا کرده و می گوید صورتی که اکنون در اختیار دارد، صورت او نیست اما از داشتنش بسیار خوشحال است.
اولین فردی که در آمریکا مورد پیوند کامل صورت قرار گرفته است، پس از سه سال بهبود قابل توجهی پیدا کرده و می گوید صورتی که اکنون در اختیار دارد، صورت او نیست اما از داشتنش بسیار خوشحال است.

"کانی کالپ" پیش از اینکه جراحی پیوند صورت در سال 2008 بر روی او انجام شود لبها، گونه ها، بینی، یکی از چشمها و دهان خود را در اثر حمله وحشیانه و شلیک مستقیم همسرش به صورت او، از دست داده بود.

چهره "کانی کالپ" در جوانی و پیش از حمله همسرش"کانی" که اکنون 48 سال سن دارد اولین فردی است که تحت جراحی کامل صورت قرار گرفت، پس از سالها و در پی آزادی همسرش از حبسی هفت ساله به اتهام از بین بردن صورت کانی، می گوید تصویر لحظه ای که همسرش به صورت او شلیک کرده هرگز از ذهنش پاک نمی شود. در پی این حمله وحشیانه صورت کانی دچار آسیب دیدگی بسیار شدیدی شده و وی بینایی خود را تقریبا از دست داد.

پس از این حادثه دردناک، کانی در بیمارستان بستری شد و جراحان تلاش کردند آسیبهای ناشی از این شکلیک را ترمیم کنند. "چاد گوردون" یکی از هشت جراحی که در جراحی بزرگ پیوند صورت کانی حضور داشت می گوید: مشکلی که برای ترمیم صورت کانی وجود داشت یافتن اهدا کننده زنی در گره سنی و گروه خونی او در منطقه ای بود که کانی سکونت داشت، از این رو احتمال یافتن گزینه ای با چنین شرایطی بسیار دشوار بود.

چهره خانم کالپ پس از حملهدر نهایت در 10 دسامبر 2008 تیم جراحان در نهایت ناباوری یک اهدا کننده پیدا کردند، زنی که در اثر حمله قلبی جان خود را از دست داده بود توانست شانسی که کانی برای چهار سال انتظارش را کشیده بود را به او هدیه کند. گوردون به کانی اخطار داده بود که این جراحی می تواند منجر به مرگ او شود اما کانی که به معجزه زنده ماندنش پس از شلیک مرگبار امید بسته بود خطر جراحی را پذیرفت.

جراحان بخش آسیب دیده صورت کانی را به کلی تخلیه کردند و سپس بخش مورد نیاز صورت اهدا کننده را که با استفاده از یک الگوی پلاستیکی به دست آورده بودند را جایگزین بخش آسیب دیده صورت کانی کردند. طی این جراحی استخوانهای گونه، فک بالایی، سقف دهان، بخشی از حدقه چشم و دندانها جایگزین بخشهای آسیب دیده صورت کانی شدند.

اسکن صورت کانی پیش و پس از جراحی پیوندپایان موفقیت آمیز این جراحی شرایط زندگی کانی را بهبود داد اما او می دانست که باید تا پایان زندگی خود با مشکلات بزرگ جسمی و روحی دست و پنجه نرم کند. او می گوید: من هر روز باید با خاطرات تلخی که تجربه کرده ام زندگی کنم. پس از پیوند همه فکر می کنند که حال من بهتر شده و همه چیز رو به راه است، امیدوارم بتوانم به جهان نشان دهم که از بین رفتن صورت تنها معضل افرادی مانند من نیست.

صورت خانم کالپ در ماه های اولیه پس از جراحیاکنون پرستاری به صورت هفتگی سه بار صورت کانی را معاینه می کند تا از سلامت آن مطمئن شده و وضعیت سیستم ایمنی بدن او را کنترل کند. کانی هر روز مجموعه ای از 11 قرص و دیگر داروها را مصرف می کند تا سیستم ایمنی بدنش را در برابر صورتی که دریافت کرده، ضعیف نگه دارد. در حال حاضر تنها چشم چپ او دید بسیار محدودی دارد اما با استفاده از چند ابزار پیشرفته می تواند بسیاری از کارهای روزمره اش را انجام دهد. از جمله این ابزارها یک جعبه داروی سخنگو، ساعت سخنگو، اسکنر لباس برای اعلام رنگ لباسها است.

انجام یک سری از حرکات هنوز بری کانی بسیار دشوار است اما او انجام چنین کارهایی را به اهداف آینده خود تبدیل کرده است، مسواک زدن، نوشیدن مایعات از طریق نی و لبخند زدن از جمله این حرکات هستند. کانی می گوید: شنیده ام که برای لبخند زدن به ماهیچه های کمتری نیاز است تا اخم کردن، به همین دلیل نمی توانم درک کنم که چرا بیشتر مردم همیشه اخم کرده اند، آنها باید لبخند بزنند زیرا انرژی کمتری از آنها می گیرد.

چهره کنونی خانم کالپبر اساس گزارش دیلی میل، کانی همچنین در فعالیتهای اجتماعی مشارکت دارد تا بتواند به عنوان یک سفیر ذهنیت انسانها را درباره اهدای عضو، عملی که زندگی او را متحول ساخته، بهبود ببخشد.

منبع: مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1390/07/07
ازکلیه دست اندرکاران این مجله تشکر وقدردانی می نمایم پیروزباشید
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1390/07/10
چقدر خوبه که علم این قدر در حال پیشرفته
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1390/07/12
خیلی خوشحالم که اینقدر پیشرفتو می بینم واز طرف دیگر نراحتم که ایرانی ها خیلی عقب هستند تشکر از همه
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1390/07/12
ایرانی ها عقب هستن!؟ مرد حسابی ما کسایی مثل پروفسور سمیعی داریم که فقط یه دونست. تازه، اگه اخبارو نگاه کنی، می بینی ما از لحاظ جراحی پلاستیک،تو جهان اولیم.ما همیشه نباید کمبودها رو ببینیم.ما فقط بلدیم از کشورمون انتقاد کنیم.
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1390/07/14
منم با مهیار موافقم ما باید به جای این که از خودمون ایراد بگیریم سعی کنیم ایرانو بسازیم
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1390/07/15
وای چقد وحشتناک بود کدوم حیوونی حاضر شد همچین کاری با این بیچاره بکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1392/02/23
اه ! دیگه اعصابم خورد شد!
هر لینک جدیدی که اضافه میشه حداقل یه نظر درباره ایران داده شده!
حالا یا خوب یا بد
ای بابا!!!!
چیکاره ایران دارید؟
مطلب درمورد سگ میرزا قاسم خانه حتما باید یه جوری به ایران ربطش بدن!!!
بابا کیف مطلب رو ببرید
چیکاره ایران دارید؟
والا همه جا شنیدیم هیچکس نمیگه ماست من ترشه! حتی اگه واقعا ترش باشه
حالا که ما که خودمونیم و ایرانی هستیم اگه درموردش اینطوری بگیم وای به حال بقیه
----
عذر خواهی میکنم اگه این نظر من خوشایند بعضی ها نیست!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج