پیام روحانی به مردم آمریکا: دولت خود را آگاه کنید
۹۷۴۰۲۱
۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
۱۶۲۰۸
رئیس جمهوری در پیامی خطاب به مردم آمریکا، شکست کووید-19 را یک «وظیفه» جهانی دانست و هشدار داد که در شرایط یک «همه گیری» خطرناک جهانی، تهران و پاریس و لندن و واشنگتن فاصله چندانی ندارند و هر سیاست کوته بینانه و خصمانه‌ای که بخواهد موجب تضعیف نظام پزشکی و محدویت منابع مالی در مدیریت بحران در ایران شود، تاثیر مستقیم بر روند مبارزه با این «همه گیری» در سایر کشورها خواهد داشت.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهوری در پیامی خطاب به مردم آمریکا، شکست کووید-19 را یک «وظیفه» جهانی دانست و هشدار داد که در شرایط یک «همه گیری» خطرناک جهانی، تهران و پاریس و لندن و واشنگتن فاصله چندانی ندارند و هر سیاست کوته بینانه و خصمانه‌ای که بخواهد موجب تضعیف نظام پزشکی و محدویت منابع مالی در مدیریت بحران در ایران شود، تاثیر مستقیم بر روند مبارزه با این «همه گیری» در سایر کشورها خواهد داشت.

 حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این پیام با بیان اینکه تحریم های دولت آمریکا موجب شده است افراد زیادی از شهروندان عادی ایران سلامتی، کار و درآمد خود را از دست بدهند، گفت: ملت ایران این بار هم چه در برابر ویروس، و چه در برابر تحریم و سیاست های ظالمانه و راهبرد فشار حداکثری دولت کنونی آمریکا، با سربلندی و مقاومت دوام خواهند آورد و از این روزگار سخت عبور خواهند نمود اما آیا مردم آمریکا می‌پذیرند که این فشارهای ظالمانه به نام آنان، با رای آنان، و با مالیات آنان بر مردم ایران تحمیل شود؟

پیام روحانی خطاب به مردم آمریکا

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه " اکنون زمان آن است که ملت آمریکا بر سر دولت آمریکا با صدای بلند فریاد برآورد و از او پاسخ بخواهد. نگذارید بیش از این اوراق تاریخ آمریکا سیاه شود"، از مردم آمریکا خواست که دولت و نمایندگان خود در کنگره آمریکا را آگاه کنند که دشمنی و فشار و تحریم هیچگاه موفقیتی به همراه نداشته و نخواهد داشت.

متن پیام رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به مناسبت نوروز و سال نو ایرانی، این نامه را به نام ملت بزرگ ایران، خطاب به ملت آمریکا به نگارش درمی‌آورم. در روزهایی که گسترش ویروس کرونا موجب شده است سلامت و حتی موجودیت «نوع انسان»، فارغ از نژاد، ملیت، جنسیت یا دیانت مورد تهدید قرار گیرد؛ موقعیت مناسبی است تا بر سر دردهای مشترک و اصول انسانی بیشتر اندیشیده شود.

امروز همه انسان ها در بیم و هراس نسبت به آینده به سر می برند. آینده ای که به لحاظ همه‌ی وجوه حیات بشر از سلامت تا کسب و کار و حتی روابط اجتماعی و سبک زندگی در معرض تهدید قرار گرفته و هرگز به این اندازه نامطمئن و غیرقابل پیش بینی نبوده است. یقینا موفقیت ما در این مبارزه احتمالا طولانی، در گرو نزدیکی روحی و قلبی همه انسان ها است. "دفاع بین المللی" نوع بشر بی همراهی همه انسان ها پیروز نخواهد شد. امروز، برخلاف سربازان ارتش های مختلف، «سربازان بشریت» با رزم جامه ای یکسان و یک رنگ، بلکه بی‌رنگ و بدون تعلق به یک کشور، در سراسر کره زمین جامه‌ی سپید پوشیده و به جنگ دشمن بشریت رفته‌اند و با فداکاری و از خودگذشتگی در حال مبارزه با آن هستند. در این رزم مشترک، همه ما در یک جبهه هستیم. همه ما خواهان پیروزی نوع انسان بر دشمن مشترک یعنی این ویروس مرگبار هستیم. دشمن مشترکی که برخلاف برخی موضوعات دیگر هیچ اختلاف نظری در خصوص ماهیت آن، تعریف آن و اثر مخرب آن برای بشریت وجود ندارد. جای تاسف است که دولت وقت آمریکا، در آن زمانی که مردم ایران مورد هجوم نظامی رژیم بدتر از ویروس صدام بوده و زن و مرد و کودک ایرانی (و حتی عراقی) از گزند سلاح های آن جلاد در امان قرار نداشتند، به او کمک می کرد. اگرچه چندی بعد که تجاوزات آن رژیم ادامه یافت، دولت آمریکا متوجه اشتباهات خویش شد، اما این درس باعث عبرت نشد. در زمانه‌ای که گروه تروریستی داعش منطقه خاورمیانه را دستخوش افکار افراطی و اعمال جنایتکارانه خود قرار داده است، دولت کنونی آمریکا با ترور موثرترین فرد در مبارزه با این گروه جنایتکار، و جهان پهلوانِ نابودی داعش، هدیه ای بزرگ تقدیم این گروه تروریستی کرد. اکنون نیز که مردم ایران، علاوه بر بحران جهانی ناشی از هجوم ویروس کرونا هم شده اند، تحت بی‌رحمانه‌ترین تروریسم اقتصادی آمریکا در تاریخ قرار گرفته‌اند، دولت آمریکا همچنان حاضر نیست دست از سیاست اهریمنی فشار حداکثری خود بردارد و با تداوم تحریم به یاری ویروس شتافته است. دولت ایالات متحده پس از خروج غیرقانونی از برجام تاکنون بیش از یکصد اقدام تحریمی علیه مردم ایران اعمال کرده است که مشخصا بخش های اصلی نظام اقتصادی-مالی ایران را هدف گرفته و در نتیجه صدها میلیارد دلار خسارت مستقیم به اقتصاد و مردم ایران وارد آمده است. تحریم های دولت آمریکا موجب شده است افراد زیادی از شهروندان عادی ایران سلامتی، کار و درآمد خود را از دست بدهند، و حال افزون بر این همه، تحریم ها موجب شده است توان مردم ایران در مبارزه با ویروس نیز کاهش یابد و حتی برخی از هموطنان ما به علت این تحریم ها جان خود را از دست بدهند.

ملت آمریکا،

شما همانند همه مردمان جهان، خود در معرض خطر این ویروس ویرانگر و جهانگیر قرار گرفته اید و طعم تلخ نگرانی از آینده خود و عزیزان تان را حس کرده‌اید. این بار، محصور بودن در میان دو اقیانوس موجب نشده است که مردمان قاره آمریکا از خطر و تهدید به دور باشند. می‌دانید و می‌دانیم که پیروزی در جنگ با ویروس تنها زمانی ممکن است که همه کشورها در این نبرد پیروز شوند و حتی یک کشور آلوده به ویروس باقی نماند. این روی دیگر سکه جهانی شدن است که خوشبختی و رنجوری هر دو جهانی شده‌اند. چنان که شاعر ملی ایران حکیم سعدی قرنها پیش سرود که "بنی آدم اعضای یک پیکرند" بر این مبنا یک عضو رنجور، کل این پیکر مشترک را بیمار میکند؛ بدین ترتیب هیچ مرزی، هیچ دیواری نمیتواند موجب شود که یک کشور و یک ملت از گزند ویروس و یا بازگشت آن در امان بماند.

اینجانب هشدار می دهم که در شرایط یک «همه گیری» خطرناک جهانی، تهران و پاریس و لندن و واشنگتن فاصله چندانی ندارند و هر سیاست کوته بینانه و خصمانه‌ای که بخواهد موجب تضعیف نظام پزشکی و محدویت منابع مالی در مدیریت بحران در ایران شود، تاثیر مستقیم بر روند مبارزه با این «همه گیری» در سایر کشورها خواهد داشت. کووید-19 به معنای واقعی کلمه یک موضوع مرگ و زندگی برای همه کشورها است و شکست آن یک «وظیفه» جهانی است.

مردم ایران البته درطول تاریخ مقاوم بوده اند و هستند. در طول هزاره‌ها، ایرانیان در برابر هجوم خونریزان و جنگ افروزانی از چنگیز تا صدام، و در برابر بلایای طبیعی از وبا تا طاعون دوام آورده‌اند و باقی مانده‌اند و تاریخ و فرهنگ و تمدن کشور خود را حفظ کرده‌اند. این بار هم چه در برابر ویروس، و چه در برابر تحریم و سیاست های ظالمانه و راهبرد فشار حداکثری دولت کنونی آمریکا، با سربلندی و مقاومت دوام خواهند آورد و از این روزگار سخت عبور خواهند نمود.

اما آیا مردم آمریکا می‌پذیرند که این فشارهای ظالمانه به نام آنان، با رای آنان، و با مالیات آنان بر مردم ایران تحمیل شود؟ ضرورت مبارزه با ویروس، موجب تعطیلی مسابقات ورزشی، جشن های عمومی، اماکن و زیارتگاه‌های مذهبی، مدارس و دانشگاه‌ها، و کسب و کارها و مشاغل بسیاری در جهان شده است. عجیب نیست که حتی در چنین زمانه‌ای، فشار و تحریم و ظلم تعطیل نشود؟ ما ادعای کمک های بشر دوستانه را باور کنیم یا این رفتار ضد حقوق بشری را؟

در روز بیستم مارس (یکم فروردین ماه) ایرانیان به همراه مردمانی از 12 کشور دیگر، سال نوی ایرانی، نوروز (به معنای روز نو و روزگار نو) و آغاز بهار را جشن گرفته‌اند. بیایید کاری کنیم که این بهار، و این «روز نو» آغازی باشد برای نگاه انسانی به سایر هم نوعان.

ملت آمریکا،

من به نام عدالت و انسانیت، وجدان های پاک و فطرت های الهی شما را مخاطب قرار داده و از شما می‌خواهم دولت و نمایندگان خود در کنگره آمریکا را آگاه کنید که دشمنی و فشار و تحریم هیچگاه موفقیتی به همراه نداشته و نخواهد داشت. این گفتار انسانی و رفتار انسانی است که جواب خواهد داد.

متاسفانه تحلیل نادرست از شرایط منطقه و مشورت‌های گمراه‌کننده از سوی دشمنان ایران، سبب شده است تا سیاست های غلط و مداخله جویانه آمریکا در جهان و منطقه خاورمیانه اصلاح نشود؛ و کسی که با شعار بیرون آمدن از خاورمیانه و بازگشت سربازان به خانه، رای ملت امریکا را کسب کرد، از وعده های خود عدول کرده و بیشترین مداخله جویی را از جیب ملت امریکا در منطقه انجام دهد. فاجعه آمیز آنکه دولت امریکا با کشورهایی که موجب پیدایش داعش بوده اند همراهی و هم نوایی داشته، اما با کشوری که نقش اصلی در نابودی داعش ایفا کرده و می کند، به ستیز برخاسته است. متاسفانه تندروترین و مرتجع ترین دشمنان دموکراسی و حقوق بشر در جهان که خود سرزمین دیگر ملت ها را اشغال کرده و یا ملت‌های خود را حتی از یک انتخابات آزاد محروم کرده اند، اکنون به مشاوران دولت آمریکا تبدیل شده و از آن طریق سیاست های منحط خود را به مردم آمریکا دیکته می‌کنند. و اینک " اتحاد ویروس و تحریم " به رمز عملیات جدید آنها علیه ایران بدل شده است. قربانیان تحریم و ویروس نه جناح های سیاسی در ایران که مردم عادی کوچه و خیابان هستند.


اکنون زمان آن است که ملت امریکا بر سر دولت امریکا با صدای بلند فریاد برآورد و از او پاسخ بخواهد. نگذارید بیش از این اوراق تاریخ آمریکا سیاه شود. بازگشت به قانون و حقوق بین الملل و اصول حقوق بشر به نفع مردم آمریکا و همه ملت‌های جهان است. بدانید که آیندگان نسبت به مردم آمریکا از روی عملکرد دولت آمریکا قضاوت می‌کنند و متأسفانه تا به حال عموم جهانیان قضاوت خوبی نسبت به آمریکا ندارند.

ما در ایران همیشه اهل گفتگو بوده ایم و هرگز از آن هراس نداریم، همان گونه که در مذاکرات ۱+۵ اثبات کردیم. ما رعایت تعهدات را ضرورتی قانونی، اخلاقی و بین‌المللی می‌شماریم و نشان داده‌ایم که به توافق‌هایمان پایبندیم و عهدشکنی دیگران را نمی‌پذیریم. مردم ایران ارزش دوستی و احترام بر اساس اصول کرامت و انسانیت را می شناسند و به آن پاسخ مثبت می دهند، اما در مقابل فشار و تهدید می‌ایستند و قهرمانانه دفاع می‌کنند. ما ملت سرافرازی هستیم با هزاران سال سابقه تمدنی، به زبان زور با قدرت پاسخ می دهیم و به زبان کرامت با احترام.

آغاز بهار و عید نوروز بر تمامی شما، به ویژه آمریکایی‌های ایرانی تبار مبارک،

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

اول فروردین ۱۳۹۹»

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 60
در انتظار بررسی:9
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1399/01/01
یخورده از ریس جمهور ما درس یاد بگیرید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
چرا به التماس افتادی تو که مشکلی نداری خانوادتم که اروپا خوشن
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
از کسایی که واسه دستمال توالت دعوا میکنن چه انتظاری داره
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1399/01/01
چرا انقدر تلاش میکنید تحریمها برداشته بشه ، مگرنه می گفتید تحریمها فرصت هست؟!
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1399/01/01
مشکلات مملکت ما رو حل کردی حالا میخوای مشکلات اونها رو حل کنی. ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
چکار به مردم امریکادارین اوناازدولتشون واقای ترامپ راضین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
تنش خورده به احمدی
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1399/01/01
آخه آدم سالم، ماسک که تولید داخل است ربطی به تحریم داره چرا پیدانمیشه، جنابعالی برای همه نسخه می پیچی تورا بخدا یک نسخه خوب برای مدیریت خودت بپیچ،ما رو دیوانه کردی.
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1399/01/01
البته اگر شما هم عاقل بودین الان اینهمه دشمن درست نمیکردین در سراسر جهان برای مردم خودتون
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1399/01/01
اینجا رو آباد کردی مونده اونجا
France
22:40 - 1399/01/01
دمت گرم نوبت انجاست که درست کنی
-
22:56 - 1399/01/01
آقای روحانی چرا دست به دامن ملت آمریکا شدید خدا هست و ملت خودت
United Arab Emirates
22:59 - 1399/01/01
دراجرای برجام اگه اقای روحانی ذخیره اورانیوم که حاصل خون شهدای هسته ای بودبه عنوان ضامن اجرای برجام بصورت پلمپ شده درکشور نگه میداشت دودستی تقدیم نمیکرد ترامپ هیچ غلطی نمیتوانست بکند وحلاالتماس نمیکردیم پس خودمان فرصت طلایی به دشمن بیشرم دادیم
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1399/01/01
تو خودت به این کامنتها نگاه کن
۹۰درصد مردم جواب میخوان
شما اول جواب مردم ایران و بده
....
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1399/01/01
ما اگر تونستیم دولت بی کفایت را از وضع مردم اگاه کنیم ان ها خواهن توانست
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1399/01/01
پیام جالبی هست ولی درآمریکا یک تاجر منفعت طلب وکچ فهم حکومت میکند وادعای رهبری جهان را دارد که بی تاثیر است
پاسخ ها
بدون نام
Romania
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
کچ نه کج بفهم نوشتن رو نه نظر دادن رو
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1399/01/01
ملت آمریکا دیگه نمیگویم مرگ بر آمریکا تو رو خدا رحم کنید جیب سران مملکت داره یکم خالی میشه حاج حسن نصرالله پول میخاد ندیم زشته قهر میکنه با ما رحم کنید بما ملتمان داره نابود میشه از گشنگی البته زیاد مهم نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
ایول
بدون نام
-
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
شما کی میخواین دست از دامن و التماس آمریکا بردارید؟ یه خورده سرتون رو کج کنید چین، روسیه هند، پاکستان، افغانستان، عراق، ترکیه و .... اینا هم کشور هستند همه هم حاضرند با پول ملی خودشون با ما تجارت کنند آقا ول کن دامن کدخدارو.....
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1399/01/01
به التماس افتادی
حالا اولشه
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1399/01/01
جناب روحانی همانطور که مستحضرید تمامی کشورهای جهان با ویروس کرونا درگیرند ، بجای خواهش و تمنا از دیگران چاره یی بیندیشد برای قرنطینه ی شهرها تا تمام کشور رو به کشتن ندادین کسی در دنیا به چشم تَرحم دلش بحال من و شما نمیسوزد ، تحریم هم که بقول خودتون اثر نداره .....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
قرنطینه پول میخواد که امریکای مستکبر پولهای ایران رو دزدیده....
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1399/01/01
شما مگر مردم خود را اگاه میکنید
پاسخ ها
بدون نام
Australia
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
این منظورش اینه مردم دولت را اگاه کنند. مثل ما که دولتمان را اگگگگگاه کردیم!!!
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1399/01/01
ریس جمهور ما رو باش ، مردم آمریکا الان دارند برای دستمال توالت توی سر کله هم می زنند ،روحانی براشون پیام می ده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
اینجا چی که سر همه چی داریم تو سر و کله هم میزنیم چون هیچی تو داروخونه ها پیدا نمیشه نابغه
بدون نام
Moldova, Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
مثبت اشتباهی اومد
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1399/01/01
اقاي روحاني
جوانان بيكار،مستاجراني كه كه ديگه چيزي براي فروش ندارن تا براي سال ١٣٩٩مبلغ پيش خانه رو تهيه كنن،كارگران بيكار،زمان بي خانه مان،مريض هايي كه به خاطر داروهاي تخصصي پول ندارن،مردمي كه خنده براشون شده خاطره
استرس روزمره از حال و آينده زندگي شده عضو جدانشدينمون تو ايران
كجا از شما و كابينه شما با آقازاده ها و دروغ هايتان كجا فرياد بزنيم
بس كن
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1399/01/01
:))))))))))))))
خدایا دیگه بسه
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
اونایی که منفی دادند، دلشون بیشتر میخواهد؟!!
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1399/01/01
آقای روحانی از مردم خودت خبر داری بخدا مردم حرفای سردم داران امریکارو قبول دارند اما شمارونه
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1399/01/01
ما قبل از هر اقدامی روابط خود را با همدیگر باید اصلاح کنیم زمانیکه در داخل نمیتوانیم همدیگر را تحمل کنیم با این رویکرد چگونه میتوانیم در بیرون از مرز ها موفقیت کسب کنیم در کشور ما قانون برای تعدادی از افراد اعمال میشود بقیه افراد سر خود آتش به اختیار هستند به سفارتخانه ها حمله میکنند یا در حرم را می شکنند کسی هم جرات ندارد به آنها بکوبد بالای چشم تو ابروست به غیر از دوران جنگ سی دو سال است این وضع ادامه دارد همه را خسته کرده اید اول فکری به این وضع بکنید بعد نامه نگاری کنید تا نتیجه بگیرید
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1399/01/01
مگه نمی گفتی تحریم ها تاثیرندارند .مگه خودتان باعث این تحریم نشدید
مگه دارو هم تحریمه
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1399/01/01
چرا التماس آنها را میکنید.ما پیروزیم.
یا حق
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1399/01/01
ای وای ممنونیم از روحانی بحاطر خندودنن مردم ایران این پوزه مهران مدیریم زده
پاسخ ها
بدون نام
Australia
۰۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
همشون حرفاشون مثل جوکه. ادم باید بخنده
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1399/01/01
جعبه سیاه هواپیما چی شد
آخر کشته های آبان ماه چند نفر بودن؟
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1399/01/01
متن پیام خوب و موثر بود
برای یکبار هم شده نق نزنید و به منافع ملی فکر کنید
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1399/01/02
خیلی باحالی پرزیدنت روحانی.. فارسی بهشون نگو.. با زبون بین المللی بگو امریکاییها نوفهمن..
Iran, Islamic Republic of
01:17 - 1399/01/02
سلام بابت این تلاش روحانی نامه به مردمان امریکاه بسیار عالی بوده وهست بابت این نامه متشکریم
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۰۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
امريكاه؟؟؟ از كي تا حالا امريكا ه داره؟
Iran, Islamic Republic of
01:38 - 1399/01/02
آنجا مثل شما دولتمردان به ملتشان دروغ نمیگویند و ملت به دولت اعتماد کامل دارند در مورد اعمالش
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1399/01/02
به این میگن تبدیل تهدید به فرصت....
مگه اینکه کرونا بتونه یه کاری بکنه....
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1399/01/02
قشنگ معلومه کم آوردی.
پاسخ ها
آرش ایرانوند
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
من بااینکه دو دوره به روحانی رای نداده ام ولی از این نامه اش خوشم اومد،امیدواریم چندتا لاقل توی امریکا اونو بخونه...
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1399/01/02
یه بزرگواری ۴سال پیش میگفت ما زبان دنیا رو بلدیم و کاری میکنیم که همه تحریمها یکجا و بالمره لغو میشه. حالا الان به مردم آمریکا نامه زده و از ۱۰۰تحریم جدید دولت آمریکا گلایه کرده.
فکر کنم بزرگوار زبان یک دنیای دیگه رو بلد بود ولی با این دنیا اشتباهی گرفته بود که اینجوری شد!
Iran, Islamic Republic of
02:07 - 1399/01/02
شماها راکی آگاه کنه ؟مردم نابود شدن یعنی شما نفهمیدید؟دشمن ما شمایید!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
02:13 - 1399/01/02
باحالتر از فری و طرفداراش، این بندگان خدا هستند که ازش میخوان خجالت بکشه :))
Iran, Islamic Republic of
02:17 - 1399/01/02
به غلط کردن و التماس افتادید جناب رییس جمهور....
شما که مشکلی ندارید پس چرا التماس....
Iran, Islamic Republic of
03:42 - 1399/01/02
ابر قدرت هستش شما با زبان نیش میزنید ولی اونا کاری میکنند به چکنم چکنم بیفتید
اگه قدرت مقابله دارید شما هم تحریم کنید ببینید اصلا کشوری هست به حرف شما تره خورد کنند؟
Iran, Islamic Republic of
04:41 - 1399/01/02
سلطان رو که می گن ایشونه! !!!!! اگه بیل زنی باغچه خودت رو بیل بزن!!!!!تو اول خودت به حرف مردمت گوش کن بعد برا دیگران نسخه بپیچ!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
05:07 - 1399/01/02
مردم امریکا هم واقعا منتظر رهنمودهای تو بودند
چه خوب شد که آگاهشون کردی
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1399/01/02
فقط برای حرف زدن و شعار دادن ریس جمهور شده ای.
...
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1399/01/02
آنها آگاه اند شما خوابید ای مردم فریب چهاردرصدی
Seychelles
10:31 - 1399/01/02
اول گندی که زدی به ایران درستش کن بعد برو اونا را نصیحت کن
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1399/01/02
مردم آمریکا تا بخوان این نامه آقای روحانی مطالعه کنند سال تموم شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج