چرا برای مبارزه با کرونا، نباید سفر کنیم و باید در خانه بمانیم؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۷۴۲۱۸
۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
۱۱۶۱۴
این روز‌ها بسیار می‌شنویم که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و جلوگیری از گسترش آن، باید در خانه بمانیم و به ویژه از سفر رفتن اجتناب کنیم. اما چرا خانه امن‌ترین جاست و چرا نباید سفر کرد. شاید اگر دقیق‌تر به این موضوع پرداخته شود و دلایل آن گفته شود، افراد بیشتری این موضوع را رعایت کنند.

برترین‌ها: این روز‌ها بسیار می‌شنویم که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و جلوگیری از گسترش آن، باید در خانه بمانیم و به ویژه از سفر رفتن اجتناب کنیم. اما چرا خانه امن‌ترین جاست و چرا نباید سفر کرد. شاید اگر دقیق‌تر به این موضوع پرداخته شود و دلایل آن گفته شود، افراد بیشتری این موضوع را رعایت کنند.

در خانه ماندن، تنها راه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا

آن چه که این روز‌ها باید به شدت به آن اهمیت داد، زنجیره شیوع این بیماری است. یعنی هر کسی می‌تواند عامل انتقال کرونا به دیگران باشد و اگر همه ما اصول بهداشتی را رعایت کینم، در واقع هم به سلامت خودمان و هم به سلامت دیگران کمک کرده ایم. نکته مهم این است که برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همه ما باید برای آن تلاش کنیم و مهار این بیماری نیاز به همکاری و همت همه مردم دارد. مهم است که برای مدتی از هر گونه بی احتیاطی پرهیز کنیم.

دلیل این که چرا در این مدت باید در خانه بمانیم، به نظر می‌رسد که واضح باشد. اما علت این که به شدت با سفر رفتن مخالفت می‌شود و انقدر متخصصان توصیه می‌کنند که در شهر خود بمانید و سفر نروید چیست؟

چرا برای مبارزه با کرونا، نباید سفر کنیم و باید در خانه بمانیم؟

چرا برای کنترل کرونا، برای مدتی سفر نکنیم؟

سفر کردن همیشه فواید بسیاری دارد. خروج از روزمرگی، رفتن به جا‌های دیدنی و طبیعت گردی، خوردن غذا‌های محلی، خرید کردن و بازدید از بازار‌های صنایع دستی و ... موجب می‌شود تا برای مدتی فکرمان آزادتر باشد و این زمان را به خودمان اختصاص دهیم. به این ترتیب با گردش و تفریح، توان جسمی و روانی خود را بازیابی کنیم. و، اما پیامد‌های منفی سفر چیست؟

آب به آب شدن و تاثیر آن بر سیستم ایمنی بدن!

چرا برای مبارزه با کرونا، نباید سفر کنیم و باید در خانه بمانیم؟

سفر هم مانند هر فعالیت دیگری، عوارضی دارد. حتما اصطلاح “آب به آب” شدن را شنیده اید. این اصطلاح اشاره به همین موضوع دارد که سفر گاهی برای برخی از ما، عوارضی به دنبال خواهد داشت. این عوارض فرد به فرد می‌تواند متفاوت باشد. سفر کردن ممکن است دارای عوارضی از جمله علائمی مانند حالت تهوع، مسمومیت، اختلال در خواب، جا به جایی عادت ماهانه، مشکلات تنفسی، یبوست و ... باشد. همچنین علاوه بر این ها، در طول سفر نوع تغذیه، زمان استراحت، تاثیرات تغییر آب و هوا و ... نیز می‌توانند عوارض سفر را تشدید کنند.

چگونه از مسمومیت غذایی حین سفر جلوگیری کنیم؟

اما این موارد در کنار احوالاتی که به صورت طبیعی در طول سفر تجربه می‌کنیم، همگی موجب می‌شوند تا عملکرد سیستم ایمنی بدن، دچار تغییر شود. این تغییر عملکرد می‌تواند موجب حساس‌تر شدن بدن و زمینه ساز ابتلا به بیماری‌ها باشد؛ بنابراین با خروج از شهر خود، آمادگی این را دارید تا به دلیل تغییر در شرایط روزمره، در خطر ابتلا به بیماری‌های گوناگون باشید.

دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی

شما وقتی در شهر خودتان هستید، کاملا آگاه هستید که در صورت بروز مشکل، باید به کجا مراجعه کنید و از چه کسی کمک بگیرید. دوستان و اطرافیان شما آماده حمایت از شما هستند و شما در شهری هستید که کاملا می‌شناسید و می‌دانید در صورت نیاز و به ویژه در شرایط اورژانسی، به کجا باید مراجعه کنید.

چرا برای مبارزه با کرونا، نباید سفر کنیم و باید در خانه بمانیم؟

اما هنگامی که در سفر هستید، نه آشنایی دارید و نه از نحوه دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی آگاهید. این موضوع قطعا در شرایط اضطراری مشکل ساز خواهد بود. در این شرایط ممکن است برای دسترسی به خدمات پزشکی زمان زیادی را از دست بدهید و استرس فراوانی را تحمل کنید. در صورتی که اگر در شهر خودتان بودید، با مشکلات کمتری مواجه می‌شدید.

امکانات و ظرفیت‌های درمانی محدود در هر شهر

باید توجه داشت که هر شهر متناسب با جمعیت خودش، امکانات درمانی و بیمارستانی دارد. قطعا شهری مانند تهران، با توجه به جمعیت بالا، بیمارستان‌های بیشتر و امکان سرویس دهی به افراد بیشتری در مقایسه با شهرستان‌های کوچک دارد.

چرا برای مبارزه با کرونا، نباید سفر کنیم و باید در خانه بمانیم؟

هنگامی که گروه زیادی از مردم در شرایطی بحرانی به شهر‌های کوچک سفر می‌کنند، در واقع موجب می‌شوند تا مردم محلی از دسترسی به خدمات درمانی به موقع و کافی محروم شوند. ما با سفر کردن موجب خواهیم شد تا حقوق بومیان شهر‌های دیگر ضایع شود و جان افراد زیادی به خطر افتد. به این ترتیب مسافران هم در مرگ شهروندان شهر‌های کوچک، مقصر خواهند بود.

دسترسی آسان‌تر به وسایل ضروری در خانه

این روز‌ها بر روی در و دیوار‌های شهر، در شبکه‌های اجتماعی و رسانه ها، دائما می‌بینیم که باید “در خانه بمانیم” و “خانه امن‌ترین مکان است”. اما در خانه ماندن چه فایده‌ای دارد. قطعا در خانه ماندن یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند موجب شکستن زنجیره شیوع بیماری کرونا باشد. ارتباطات کمتر و کاهش تردد، اصلی‌ترین وسیله برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

اما در خانه ماندن فایده دیگری هم دارد. وقتی در خانه هستید، همه وسایل مورد نیاز در دسترستان است و به راحتی می‌توانید از خود مراقبت کنید. مواد ضدعفونی کننده، داروها، مواد غذایی، لوازم بهداشتی، امکان شستشوی دست‌ها در هر زمان که نیاز باشد و غیره، از جمله مواردی هستند که در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر هستند.

همچنین یکی از مهم‌ترین عوامل پیشگیری، کنترل استرس است. قطعا زمانی که در خانه هستید و جریان عادی زندگی برقرار است، شرایط کم هیجان‌تر و امن تری دارید. اما سفر همیشه ریسک‌ها و استرس‌هایی دارد که اجتناب ناپذیر هستند.

بنابراین در خانه بمانیم و نه به خودمان آسیب بزنیم و نه به دیگران. خروج از خانه ممکن است موجب شود، ما ناقل ویروس کرونا شویم و نه تنها خودمان بیمار شویم، که دیگران را نیز بیمار کنیم. یادمان باشد که عملکرد سیستم ایمنی بدن همه ما یکسان نیست و مقاومت هر کدام از ما در برابر ویروس کرونا متفاوت است. زنجیره شیوع را با ماندن در خانه بشکنیم و بیشتر مراقب خودمان و اطرافیانمان باشیم. شاید امروز بزرگترین محک برای سنجش میزان مسئولیت پذیری ما باشد.

به امید روز‌هایی پر از سلامتی…

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1399/01/02
مدارا با هنجار شکنان تا کی ؟ ورودی و خروجی شهر ها رو لطفا مسدود کنید ....
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۰۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
دیر شد عزیز اونیکه میخواست بره رفت
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1399/01/02
یکی فیلم از امریکا داده، کاش میشد اینجا بگذاریم.
آمریکا و ایران دو کشوری بودند که زور برای عدم خروج نگذاشتند براشون ولی امریکایی ها چند برابر ایرانی ها بی توجه بودند!.این فرهنگ را بهش افتخار کنیم و چهارتا ادم حقیر را بزرگ نکنیم برای تحقیر خودمان و کشورمون.
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1399/01/02
اصلا مقاله و مطلب مفيدي نبود و عملا چيزي به دانسته هاي ما اضافه نكرد ، عليرغمِ تيترِ جذابش كه ميتوانست بصورت علم و منطقي ، جوابگوي سوالات بسياري از مردم باشد ! هيچ نكته جديد و مهمي نداشت .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر