طرح جدید وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
۹۷۴۷۲۵
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
۲۲۵۶۴ 
وزیر بهداشت با بیان اینکه از امروز آمار کرونا شیب افزایشی ملایمی دارد، اما به معنای بدتر شدن اوضاع کرونا نیست از مردم خواست که خانه نشینی و ماندن در منزل را جدی‌تر بگیرند.

ایسنا: وزیر بهداشت با بیان اینکه از امروز آمار کرونا شیب افزایشی ملایمی دارد، اما به معنای بدتر شدن اوضاع کرونا نیست از مردم خواست که خانه نشینی و ماندن در منزل را جدی‌تر بگیرند.

سعید نمکی با بیان اینکه طرح ملی بسیج ملی مبارزه با کرونا به عنوان الگوی موفق جهانی دارد جای خود را باز می‌کند و همراهی مردم با ما بسیار بالا بود، اظهار کرد: ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر را در این طرح غربالگری کردیم که ۵۴۷ هزار نفر از این جمعیت علائمی داشتند که ۷۴ هزار نفرشان به مراکز بهداشتی درمانی و ۸۰۰۰ نفر به بیمارستان‌ها ارجاع شدند که ۳۰۰۰ نفرشان واجد شرایط نگهداری و درمان ویژه در بیمارستان بودند.

طرح جدید وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا

وی با بیان اینکه از امروز به بعد با توجه به آزمایشات دو سه روز گذشته در بیماران غربالگری شده، شاهد سیر صعودی در موارد ابتلایی که گزارش می‌کنیم خواهیم بود گفت: ولی به این معنی نیست که مملکت در شرایط بدتری است. خوشبختانه شرایط نسبت به هفته‌های قبل مناسب تر است و تعداد مرگ‌ها دارد کمتر می‌شود و طرح غربالگری میزان مراجعه به بیمارستان‌ها را کمتر کرده است.

نمکی ادامه داد: از سوی دیگر بیماری افراد را زودتر تشخیص می‌دهیم. به شکل فعال دنبال مردم می‌رویم نه اینکه بنشینیم تا مردم مراجعه کنند. در دنیا هم همینگونه است و وقتی بیماریابی افزایش یابد، آمار گزارش‌های اعلامی بالا می‌رود.

وی با بیان اینکه بنابراین از امروز به بعد آمار شیب افزایشی ملایمی دارد اما به معنای بدتر شدن اوضاع کرونا نیست بلکه به معنای بیماریابی است و گزارش بیماریابی خودبه خود بالاتر خواهد رفت اظهار کرد: همچنان از مردم می‌خواهیم ماندن در منزل را جدی‌تر بگیرند و با ما همراهی بیشتری داشته باشند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در استان گلستان مشکل تخت داشتیم ولی امروز ۲۰۰ تخت خالی گزارش شده و نزدیک به ۴۰ درصد است گفت: در خانه ماندن اثرات خود را گذاشته است و اگر ادامه دهیم قطعا موفق تر خواهیم بود.

نمکی از ارائه طرحی تحت عنوان "فاصله گذاری اجتماعی" در جلسه فردای ستاد مدیریت کرونا با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: اگر این طرح تصویب شود اعمال و اجرا خواهد شد. در این طرح علاوه بر خواهش و تمنا از مردم از شیوه های دیگری برای محدود کردن استفاده خواهیم کرد، البته به معنای اعمال مقررات سخت و قرنطینه‌های سخت نیست.

وی افزود: سعی می‌کنیم همه خدمات و تمام مراکز برای خرید مردم و تامین ارزاق و خدمات عمومی که باید دایر شوند، فعالیت کرده و خللی در ارائه خدمات آنها ایجاد نشود. اما ناچاریم با برخی رفت و آمدها و تجمعات انقباضی تر برخورد کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:23
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1399/01/04
سلام خواهشا هرچه زودتر طرح قزنطینه خانگی توسط نیروی انتظامی وامنیتی اجرا کنید تا کمتر شاهد مرگ عزیز انمان باشیم متاسفانه باید زور باشد خدا وکیلی امروز روز مسافرت اگر به خودتان رحم نمیکنن به بقیه مردم وکادر پرشکی رحم کنید باید خیلی بی وجدان باشی تا قلبت بزند بروی تفریح واقعا جای تاسف دارد فرهنگ 2500ساله
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1399/01/04
سلام جناب دکتر نمکی خدا قوت دو تا از طرح موجود در حال اجرا را انشا الله بعد از شکست ویروس کرونا ادامه فرمایید. ۱_ طرح غربالگری. ۲- پیگیری بدون مراجعه بیمار که در مجموع اولاً از نیروهای موجود استفاده بهینه میشود. ثانیاً سلامتی افراد جامعه با اجرای این طرح با حداقل امکانات تصمیم میشود
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1399/01/04
دکترتوچیزی حالیت نیس بخدا اگه تا15فروردین این بیماری جمع نکنید مابه زندگی عادیمون ادامه میدیم وقرنطینه رومیشکنیم چون دیگه نه پولی داریم ونه مواد غذایی
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1399/01/04
جناب نمکی شما با مردم عادی که مشگل نداری اگر کسی از عزیزانشان فوت میکند بدون هیچ تشریفاتی او را دفن میکنند. برادر مشگل شما با آقایانی است که ادعا دارند ولی عمل ندارند .در حال استراری مملکت چند صد نفر برای تشیع بیرون میآیند وکلیه مقرارت کشور را به باد تمسخر میگیرند.فکری برای برگزار کنندگان این گونه مجالس بکنید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج