چگونه دكوراسيون نكنيم!
۹۷۴۹
۲۷ مهر ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۱
۲۶۱۰۱ 
نبايدهاي مهم دكوراسيوني
جلوه كلي دكوراسيون برخي از خانه‌ها به‌دليل وجود اشتباهات دكوراسيوني به دل نمي‌نشيند؛ همانطور كه مي‌دانيد، طراحي داخلي خانه داراي قوانين خاص خود است كه براي رسيدن به بهترين نتيجه بايد اين اصول را رعايت كنيد.

برترین مجله اینترنتی ایران


جلوه كلي دكوراسيون برخي از خانه‌ها به‌دليل وجود اشتباهات دكوراسيوني به دل نمي‌نشيند؛ همانطور كه مي‌دانيد، طراحي داخلي خانه داراي قوانين خاص خود است كه براي رسيدن به بهترين نتيجه بايد اين اصول را رعايت كنيد. در اين مطلب تعدادي از مهم‌ترين نبايدهاي دكوراسيوني آورده شده است كه با رعايت و انجام ندادن آنها مي‌توانيد به دكوراسيوني ايده‌آل و بدون اشتباه برسيد و از زيبايي جلوه نهايي آن، لذت ببريد.

چگونه نبايد دكوراسيون كنيم


از انتخاب رنگ‌ ديوارها در ابتداي كار طراحي اجتناب كنيد. رنگ ديوار داراي تنوع زيادي است و شما به‌راحتي مي‌توانيد رنگ مورد نظرتان را انتخاب كنيد. ابتدا بايد به انتخاب رنگ و سبك عناصر گران‌تر كه محدوديت دارند بپردازيد و سپس دكوراسيون را بر مبناي آنها طراحي كنيد. 


از قاليچه منطقه‌اي خيلي كوچك استفاده نكنيد. استفاده از قاليچه‌هاي بيش از حد كوچك، يكي از اشتباهات رايج دكوراسيوني است. قاليچه بايد به اندازه‌اي بزرگ باشد كه ميز و دو پايه جلويي مبلمان روي آن قرار گيرد و تنها دو پايه پشتي مبل‌ها و كاناپه‌ها روي قاليچه نباشند.


لوستر را بيش از اندازه بالا نياويزيد. شما مي‌خواهيد فضاي اتاق را نورپردازي كنيد نه صرفا سقف اتاق را!


از نصب قاب‌ها و تابلوهاي هنري در ارتفاع زياد خودداري كنيد. اغلب افراد تمايل دارند آثار هنري را بيشتر نزديك به سقف بياويزند در صورتي‌كه اين كار اشتباه محض است! قاب‌ها و تابلوها بايد در سطح ديد افراد به ديوار آويخته شوند. 


از نصب پرده‌هاي كوتاه خودداري كنيد. پرده در بهترين حالت بايد داراي قدي تا روي زمين باشد، زيرا در اين‌صورت جلوه فضا را شيك‌تر خواهد كرد. پرده‌هاي كوتاه سبب مي‌شوند ديوارها كوتاه و ناخوشايند جلوه كنند.


از كوسن‌ها بيش از حد در دكوراسيون استفاده نكنيد. درست است كه كوسن‌ها از عناصر دكوراسيوني بسيار زيبا و تاثيرگذار هستند، اما اين بدين‌معني نيست كه جاي جاي خانه را از كوسن پر كنيد! زيرا در اين‌صورت شما مجبور مي‌شويد؛ براي نشستن روي صندلي‌ها و مبل‌ها يا دراز كشيدن روي تخت‌خواب براي دقايقي به برداشتن كوسن‌ها بپردازيد تا جا براي خودتان خالي شود. بهترين نتيجه زماني حاصل مي‌شود كه از هر عنصري به حد كافي استفاده كنيد.


از كوسن‌هاي بيش از حد كوچك روي مبل‌هاي بزرگ استفاده نكنيد زيرا عدم وجود تناسب سايزي سبب مي‌شود كوسن روي مبل گم شود و تنها سبب تخريب جلوه كلي دكوراسيون خواهد شد.


 از طراحي دكوراسيون‌هاي تم‌دار (موضوع‌دار) براي فضاها بپرهيزيد. اين نوع دكوراسيون‌ها قديمي شده‌اند و خيلي زود يكنواخت و خسته‌كننده مي‌شوند و به همين دليل اقدامي مقرون به‌صرفه نيستند. اگر به موضوع خاصي علاقه داريد، براي مثال دكوراسيون جنگلي را دوست داريد، مي‌توانيد خيلي مختصر در قالب عنصري كه داراي طرح‌هاي حيواني است، مانند قاليچه‌هايي از پوست حيوانات؛ در دكوراسيون استفاده كنيد.


راحتي را در اولويت قرار دهيد و سبك را به آن ارجحيت ندهيد. گاهي اوقات در برخي دكوراسيون‌ها عناصري با جلوه‌اي زيبا وجود دارند كه اصلا راحت نيستند و همين، سبب ايجاد حس ناخوشايند در افراد مي‌شود. قبل از اقدام به خريد، به كارآمدي وسيله توجه كنيد.


تمام وسايل و عناصر را دورتادور ديوار قرار ندهيد، زيرا فضا را سرد و خشك مي‌كند. سعي كنيد وسايل را كمي دورتر از ديوار و نزديك‌تر به‌هم قرار دهيد؛ زيرا در اين‌صورت فضايي گرم‌تر و صميمي‌تر به‌وجود خواهد آمد. اين نكته در اتاق‌نشيمن بيش از هر جاي ديگري اهميت دارد.

 

تنها به وجود نورپردازي سقفي اكتفا نكنيد. اين نورپردازي هر چقدر هم كه زياد و لازم باشد اما به تنهايي براي يك دكوراسيون ايده‌آل كافي نيست. بهترين حالت اين است كه تركيبي از نورپردازي كلي (سقفي)، كاربردي و متمركز در دكوراسيون داشته باشيد. استفاده از چراغ‌هاي روميزي و همچنين زميني نيز بسيار توصيه مي‌شود.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1390/08/02
man reshtam tarihi dakheli sakhtemane vaghan aksaton kheli khob aali va mofide lotfan bishtar bezarin manonam
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج