اعرافی: هجمه علیه حوزه علمیه بی‌انصافی است
۹۷۵۶۱۸
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸
۷۸۹۷ 
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به تلاش برای اینکه فعالیت‌ها از حوزه با منطق عقلانی ارائه شود تا سوژه‌ای به دست دشمنان داده نشود، افزود: در حال حاضر هجمه‌ها علیه حوزه زیاد است.

خبرگزاری مهر: مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به تلاش برای اینکه فعالیت‌ها از حوزه با منطق عقلانی ارائه شود تا سوژه‌ای به دست دشمنان داده نشود، افزود: در حال حاضر هجمه‌ها علیه حوزه زیاد است.

آیت الله علیرضا اعرافی بعد از ظهر پنج‌شنبه در نشست شورای معاونین و ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، گروه‌های جهادی و طلابی که با شور و ذوق در هر صحنه حاضر می‌شوند را سرمایه اصلی و پیشاهنگان حرکت حوزه دانست و افزود: امیدوارم این مجاهدت همانند مجاهدت پیشین موجب عظمت حوزه شود.

وی با بیان اینکه از آغاز داستان ویروس کرونا، روشن بود که دست‌هایی در صدد هجمه علیه ایران، اسلام، انقلاب و حوزه هستند، تصریح کرد: از ابتدا تلاش بر این بود که حوزه در برابر این حوادث اقدام به هماهنگی جامعی بین بزرگان داشته باشد و در عین حال منطق قابل دفاعی که دیگران نتوانند علیه حوزه هجمه کنند، تبیین شود و ارتباط مختلف برقرار و سیاست کلی تعیین و در مسیر تبیین و حضور روحانیت هم آبرومند باشد.

اعرافی: هجمه علیه حوزه علمیه بی‌انصافی است

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به تلاش برای اینکه فعالیت‌ها از حوزه با منطق عقلانی و گفتمان انقلابی اسلامی ارائه شود تا سوژه‌ای به دست دشمنان داده نشود، افزود: هجمه‌ها علیه حوزه علمیه بسیار بی انصافانه است.

وی با بیان اینکه امروز کارهای بسیار احمقانه و آشکار از سوی دولت‌مردان آمریکا صورت می‌گیرد، اظهار داشت: ما در چنان شرایط حساسی قرار داریم که اگر یک کار خوب را طلبه‌ای انجام دهد، دشمنان برخورد آن‌چنانی می‌کنند و یا اصلاً به آن توجهی نمی‌کنند.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه اسلام در برابر حقایق دارای تفکر منطقی، گفتمان عقلانی و الهی جامعی است، افزود: در بحث دعا، بلا، حقیقت عالم و آزمون الهی تبیین جامعی در آموزه‌های دینی وجود دارد که اینها ذخایر و منابع دینی است و باید استخراج و ارائه شوند.

وی تبیین دقیق منطق عقلانی از موضع فعال و به عنوان نسخه درمان را وظیفه حوزویان دانست و تصریح کرد: بر این باوریم که دو قطبی درمان و دعا، دو قطبی ساختگی و دروغینی است که دائماً هزاران رسانه به آن دامن می‌زنند.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان کرد: ویروس کرونا به عنوان موضوعی که علم، دانش و جامعه بشری ما را تکان داده، باید مورد توجه قرار گیرد، همچنین پسا کرونا و ابعاد سیاسی، فرهنگی، پدافندی و مهمتر ابعاد اخلاقی، شناختی و معرفتی درونی بشر قرار دارد.

وی ضمن تقدیر از فعالیت ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه با وجود مشکلات و نواقص افزود: این ستاد و جبهه واحدی که شکل گرفته، باید استوار باشد و با قوت به فعالیت ادامه دهد.

آیت الله اعرافی ادامه داد: این ستاد باید دارای راهبرد و سند چشم انداز برای آینده حوادث مختلف باشد و به تقویت و تداوم این جبهه بپردازد.

فعال شدن پدافند غیر عامل حوزه

وی با اشاره به فعال شدن پدافند غیر عامل حوزه تصریح کرد: باید این پدافند در حوادث مختلف مانند حمله بیولوژیکی دارای رویکرد واحد و از آمادگی لازم در کشور برخوردار باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور بیان کرد: ارائه محتوای دینی، اعتقادی و ارائه بسته‌های فرهنگی، تقویت اعتقاد و نگاه ویژه به عرصه بین الملل از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی با اشاره به لزوم ارائه راه‌های جدیدی در زمینه تبلیغ افزود: راه اندازی شبکه مجازی در این رابطه می‌تواند بسیار اثرگذار باشد زیرا باید الگوهای نو تبلیغی مورد توجه قرار گرفته و در فضای مجازی ارائه شود.

آیت الله اعرافی بیان کرد: توجه به سلامت معنوی امری ضروری است زیرا پشتوانه همه سلامت‌ها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه باید نگاه بالینی و میدانی به بحث معنوی در بین طلاب رواج پیدا کند، افزود: طلاب باید به عنوان مشاوران دینی تربیت شوند تا جبهه واحدی برای نشر معارف دینی و سلامت معنوی شکل گیرد.

عضو شورای عالی حوزه با اشاره به ضرورت توجه به قم هراسی و ایران هراسی تصریح کرد: باید طرح‌های کلانی که به کشور باز می‌گردد خوب و سنجیده تهیه شود و قطعاً از سوی مرکز مدیریت پی گیری‌ها صورت خواهد گرفت.

انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:27
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1399/01/07
بری چیچی رفتی چینی اوردی حالواوردی خوب کردی توشون سوامیکردی سالم هاشومیووردی چرا درهم اووردی ها بگو چرا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چی می گید 200 کشور جهان را گرفته
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1399/01/07
شما تو این کشور یکی پیدا کن بگه حق با من نیست .همه میگن حق با ما هست که ریال اینهمه بی ارزش شده
Russian Federation
21:18 - 1399/01/07
یه سوال: اگر حوزه های علمیه کل کشور به مدت یک سال تعطیل بشه چه اتفاق بدی میوفته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مردم از گرسنگی میمردند...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
خدا بیامرزه نادرشاه رو..
mk
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
هیچی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دمتگرم
کامران
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
هیچ اتفاقی نمی‌افتد.....
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1399/01/07
انصاف‌معنیش‌چیه‌یکم‌توضیح‌میدادید
یکی‌ازپرخوری‌تاصبح‌نمیتونه‌بخوابه
یک‌ازنخوردن‌یه‌لقمه‌نون...خالی
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1399/01/07
دنبال بی انصاف میگردی حاجی.؟ تو این مملکت با انصاف ها رو بشمار
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1399/01/07
چرا این کرونا،نمیگیره؟!
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1399/01/07
اینا گوش و هوش و شعور و قبله شون ماهواره ست.
پاسخ ها
یکی مثل بقیه
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
نه کاکو اونقد درد ریخته تو جامعه از آشغالگرد بگیر تا .....
که واسه دیدنش ماهواره نیاز نیست بلکه میتونی زنده تماشا کنی
یه سر برو تا سر کوچه تون و برگرد ببین چند نوع بدبختی میبینی
چرا همش وصلش میکنین به بیگانه!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
تو که قبلت صداوسیماست به جز دروغ چی کردی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
من ماهواره نمی بینم،ولی از خونم تا اداره درد رو توصورت تک تک مردمم میبینم کاش مسئولین و دینداران ما یکم غیرت و وجدان داشتن.
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1399/01/07
کرونا از قم شروع شد حوزه هم باید قرنطینه شوند
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1399/01/07
انصافا حوزه و قشر روحانیت امتحان بسیار خوبی در موضوع کرونا داد و هر جا رفتیم اثری از خدمت حوزویان و طلاب جهادی رو دیدیم بعضی ها هم فقط غر زدند و دریغ از کوچکتریت عملی ... خدا به همه خدمتگزاران اجر دهد و بی انصافان رو هدایت کند
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
خوب اینکارا را سوپورها هم بهترانجام میدادن ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
مگر خدمت به مردم باید پوشش خاصی باید داشت همه اقشار کار میکنند و مقصر اصلی عامل ورود ویروس به ایران هست باید در آینده تکرار نشود
United Kingdom
21:40 - 1399/01/07
اگه قم از همان روز اول قرنطینه می شد این مصیبت به سر تمام مردم ایران نمی آمد منتها شماها نزاشتید
Turkey
23:38 - 1399/01/07
از شرایط اجتهاد و فقه عدالت است در کلام و عمل ، و همچنین شرط مسلمانی اعتقاد به اصل معاد است جایی در مقابل عدل الهی نه میشود تقیه کرد و نه با علم کلام مجابش کرد.ان لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین ،فاستجبنا و نجیناه من الغم کذالک ننجی المومنین!
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1399/01/08
بهترین کار طلبه کارهای مهندسی و فنی و حتی مثل قبل از انقلاب کسب وکار داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1399/01/08
همه هدفشان خدمت به مملکتشان هست ،ولی بهتر چند واحد ی هم کتابهای،زیست ،فیزیک،شیمی ،ریاضیات هم بخوانید،خوبست،زیرا نگاه انسان هم به عظمت خلقت وهم آخرتش بهتر میشود.واین کار،کار انسان های با اراده و با ایمان است،..... آگاهی دانایی است . دانایی رهایی است
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1399/01/08
ماشاءالله این همه طلبه هست بشینین دعا کنین شاید فرجی بشه البته بعید می‌دونم
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1399/01/08
لعنت الله علی القوم الظالمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج