جزئیات فرار زندانیان در کردستان
۹۷۵۹۵۲
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
۲۲۰۰۵ 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان با بیان جزئیات فرار تعدادی زندانی از زندان سقز، گفت: برخی زندانیان فراری خود را به زندان معرفی کرده‌اند.

خبرگزاری مهر: شامگاه روز جمعه زندانیان زندان شهر سقز با ایجاد درگیری و ضرب و شتم نگهبانان زندان، اقدام به آشوب و فرار کردند.

در این باره دادستان عمومی کردستان اظهار داشت: علت و مقصرین این حادثه در حال بررسی است و اخبار و گمانه زنی‌های برخی رسانه‌ها فاقد اعتبار کارشناسی است.

جباری با اشاره به دستگیری برخی از فراری‌ها و معرفی برخی دیگر از آنها، تصریح کرد: سایر زندانیان فراری از طریق سیستم‌های کنترلی شناسایی شده و در کمترین زمان دستگیر خواهند شد.

وی گفت: طبیعتاً زندانیانی که با پای خود بازگردند شامل تخفیف خواهند شد در غیر این صورت تبعات سختی در انتظار آنها خواهد بود.

‎ امنیت در سقز برقرار است

فرمانده انتظامی کردستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امنیت شهر با ورود نیروهای انتظامی به سطح شهر و گشت زنی در محله‌ها بر قرار است.

سردار آزادی با تأیید دستگیری هفت زندانی گفت: همه مجموعه‌های مرتبط در حیطه کاری خود مشغول بررسی و پیگیری موضوع هستند.

وی با اشاره به چگونگی فرار زندانی‌ها گفت: برخی داخل شهر متواری شده و برخی نیز با سوار شدن به خودروهای عبوری فرار کرده‌اند که تک تک خودروها و مسیر فرار سایر زندانی‌ها شناسایی شده است.

فرمانده انتظامی کردستان ادامه داد: تمام ورودی‌ها و خروجی‌های شهر سقز مسدود است و زندانی‌ها راه فراری نخواهند داشت.

آسیب دیدگی چند نگهبان

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان سقز نیز از آسیب دیدگی برخی از نگهبانان زندان سقز خبر داد.

وی فرضیه غفلت نگهبان‌ها را رد نکرد و گفت: هر چیزی محتمل است و جزئیات باید از طریق منابع قضائی اعلام شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج